לאחר כמעט שלוש שנים בקשת, סאטורן (שבתאי) עובר למזל גדי מה-21 בדצמבר 2017 עד 22 במרץ 2020. הוא שוב יחזור לגדי ב-2 ביולי 2020 ויצא סופית מגדי ב-18 בדצמבר 2020. סאטורן בקשת הביא אתו למודעות שלנו אירועים ותהליכים הקשורים למערכת האמונות שלנו, לשיפוטיות של האמונה של האחר וגם להבנה שהאמונה או החזון שלנו מוגבלים בסופו של דבר. הוא הביא איתו את המושגים של פוסט אמת ועובדות אלטרנטיביות והזכיר לנו כמה קל לסלף דברים, שכל אחד רואה את החיים מנקודת המבט שלו ולפי מערכת האמונות ואף הדעות הקדומות שלו ושהאמת האבסולוטית לא נמצאת בידיים של אף אחד מאתנו.

התודעה הסאטורנית מזכירה לנו שהעבודה תמשיך תמיד, הטיפוס במעלה ההר ימשיך, אבל ככל שאנחנו עולים במעלה ההר אנחנו משילים עוד ועוד שקים של אשמה, של ציפיות, של ביקורת עצמית ושיפוטיות. השקים האלו לא נחוצים יותר עבור המסע. זאת ההבנה הסאטורנית בסופו של יום. סאטורן מראה לנו את המוגבלות שלנו בגוף האנושי, הוא תוחם אותנו בזמן ובמקום ובתוך התהליך הזה יכולה להיווצר תחושה של הפרדות (מאיה – אשליית ההפרדות). בתוך ההפרדות הזו נוצרים פחדים רבים, תחושה של בדידות. ההפרדות מאפשרת לאחרים לשלוט בנו כי אנחנו מרגישים ריקנות ומנסים למצוא מחדש את הקשר שמחבר אותנו ליקום, מחפשים אישור מהחברה למי שאנחנו, מחפשים את תחושת השייכות (יחד עם המולות לסרטן והירח), מחפשים דרך החוקים והמוסכמות החברתיות להביא את מי שאנחנו לעולם הזה. אולם אם נכנע למגבלות, לפחדים למוסכמות מבלי לגלות מי אנחנו באמת (הירח/סרטן), כנראה לא נוכל לחיות שלמים עם מי שאנחנו בחיים האלו.

סאטורן מלמד אותנו שהמגבלות הפיזיות לאו דווקא צריכות להחוות כקשות ומענישות. הרבה פעמים עונשים וקשיים קשורים אצלנו לתודעה האלוהית מכיוון שהדתות המונותאיסטיות בנויות על הקשר ביננו ובין אלוהים. אולם, החוויה האנושית לעומת האלוהית נדמית שלפעמים היא רק כדי לרצות את האלוהים ואם לא כך, אנחנו נענש ויהיה לנו לא טוב. בדתות ודרכים רוחניות אחרות זה מתבטא כקארמה, מה שזרעתם הוא מה שתקצרו, לכל פעולה יש תוצאה וכו'.

עם סאטורן בגדי אנחנו נוכל לחקור את מערכת החוקים שלפיה אנחנו חיים, את המוסכמות החברתיות, נרצה לשפר את המיומנויות והיכולות שלנו, לנקות מהשטח את כל מה שלא צריך ומעכב אותנו בדרכנו. אחד הדברים הגדולים שסאטורן בגדי יכול להביא איתו זה עוד דיוק של העשייה שלנו, דרך שאלות כגון: מה אני רוצה להשיג, לאן הדרך הזו מובילה אותי, האם עשיתי את כל מה שיכולתי ועוד.

למרות הדימוי שלו כשואף להישגיות, הצלחה, מעמד גבוה, סאטורן בגדי לאו דווקא צריך להגיע למקומות האלו, שהם תוצאה של סטנדרטים חברתיים, אלא לבחון איך אני עושה את מה שאני עושה וכיצד אני יכולה להשפיע באופן חיובי על החברה שאני חיה בה. לא חייבים להזיע ולא בהכרח יהיה קשה. הכל תלוי באדם ובגישה שלו לדברים שקורים. אנחנו בתהליך בניה, חיזוק היסודות והתמיכה שמסביב.  כל התהליך הזה נמשך זמן, מתחילים מלמטה וממשיכים לבנות, או לטפס. פעמים רבות התהליך הזה דורש קצת מאמץ וקצת להזיע וקצת לצאת ממה שנוח ונעים לי. לכן הטיפוס. ממשיכים לעלות.

העבודה הגדאית היא לא רק חיצונית כמובן אלא גם פנימית. יש לגדי כארכיטיפ גם עבודה על נושאי מוסר ומידות, ולמי שמכיר קצת קבלה אפשר לראות את זה בעליית השלבים בסולם. נשארים עם מה שאמיתי ונכון ומדויק ומחזיק לאורך זמן, עם הערכים ואמות המידה שעוזרים לנו לעלות במעלה הסולם. הקשת הוא זה שקשור לדתות ואמונות, אולם הגדי ממשיך אותו בכך שהוא מחייב אותנו לעמוד מאחורי מילותינו ומעשינו, לקחת אחריות, להיות מיושרים. לפעמים מאלץ אותנו להתיישר עם משהו שפחות נוח לנו, אולם חשוב להשאר נאמנים לערכים שמובילים אותנו. זהו גם זמן להתבונן על מערכות ומסגרות חברתיות ולבדוק מה הבסיס שעליו הן בנויות, האם יש יציבות או שאולי נגלה גם הרבה צביעות ומוסר כפול. סאטורן בגדי לא מאפשר לדברים האלו לחמוק מאיתנו.

סאטורן מזכיר לנו את המגבלות האנושיות. הוא תוחם אותנו לזמן ומקום ומביא אתו את ההכרה בכך שהגוף הפיזי מתכלה, אולם מכיוון שהוא גם השליט העתיק של דלי הוא מכוון אותנו לתודעה שנשארת מעבר לגוף הפיזי. הוא מראה לנו גם את ההמשך הגבוה יותר. המורה הזקן ובעל הנסיון שולח אותנו במעלה ההר לבצע את המטלות הכי סיזיפיות וקשות שיש, מעביר אותנו חניכה שדורשת מחויבות, אורך רוח וענווה. הוא המאסטר שמאמן אותנו להיות מאסטרים בעצמנו ופי מליון יותר טובים ממנו.

מילות מפתח: סדר, חוקים, מוסר, אמות מידה, מערכת ערכים, לחצים חברתיים, וורקוהוליות, נוקשות, שיפוטיות, ביקורתיות, אשמה, שאיפות, השקעה ומאמץ, כשלון והצלחה, זמן, .נסיון והתמדה, מכשולים, צמצום למטרת דיוק, מגבלות, עכבות, דכאון, הכרה, כבוד, מעמד, ניהול, תפקידים בכירים, פטריארכיה, מערכות משפט, גופים ממשלתיים, מנהיגים,  צבע שחור, עופרת, הצ'אקרה הראשונה – מולדהרה, מסגרות, מבנים

עוד על גדי, אשמה וקארמה בקישור

סאטורן בגדי במאה ה- 20 וה-21: דצמבר 2017 עד מרץ 2020, ינואר 2047 עד ינואר 2050.
פברואר 1988 עד פברואר 1991, ינואר 1959 עד ינואר 1962, מרץ 1929 עד נובמבר 1932, ינואר 1900 עד ינואר 1903.

שיעורי אסטרולוגיה למתקדמים