הפוסט יתעדכן בהמשך *

בשנת 2020 ציר הדרקונים של הירח עובר בחודש מאי למזלות תאומים (ראש דרקון) וקשת (זנב דרקון). כלומר, גם הליקויים יעברו במהלך השנה לציר הזה, והשנה הזו תהיה בחלקה עדיין בציר סרטן-גדי ובחלקה בציר תאומים-קשת. כמו כן, השנה הזו תהיה יחסית שופעת בליקויים עם שישה ליקויים בסה”כ, ובמהלך השנה אנחנו עדיין בסימן הצמידות החשובה של פלוטו, סטורן וגם המעבר של סטורן ויופיטר יחד לדלי והמחזור החדש שלהם. כלומר, זו שנה שבה יש מחזורים חשובים שמתחילים. כאשר ישנו צורך להתוות דרך חדשה, זה אומר שיורגש יותר חוסר יציבות והרבה דברים יראו ויורגשו כמתנדנדים בין הישן לחדש.

ב-10 בינואר 2020 יהיה ליקוי ירח ב- 20 מעלות סרטן
ב-5 ביוני 2020 יהיה ליקוי ירח ב- 15 מעלות קשת
ב-21 ביוני 2020 יהיה ליקוי חמה ב-0 מעלות סרטן
ב- 5 ביולי 2020 יהיה ליקוי ירח ב- 13 מעלות גדי
ב- 30 בנובמבר 2020 יהיה ליקוי ירח ב- 8 מעלות תאומים
ב- 14 בדצמבר 2020 יהיה ליקוי חמה מלא ב- 23 מעלות קשת

ב-26 בדצמבר 2019 יהיה ליקוי חמה טבעתי ב-4 מעלות מזל גדי שיראה במזרח אירופה, אסיה, צפון-מערב אוסטרליה. הליקוי יהיה על זנב דרקון, בצמידות ליופיטר בגדי, בסקוור לכירון בטלה ובטריין לאורנוס בשור. הליקוי הזה אמנם רחוק מבחינת המעלות מן הצמידות של סטורן ופלוטו, אולם עדיין נמצא באותו מזל ומחובר אליהם כי סטורן הוא שליט כל הכוכבים שנמצאים במזל גדי ולכן גם שליט הליקוי.

זהו זמן שבו אנחנו יכולים לבחון את מערכת האמונות שלנו ולגלות שאולי שפטנו אחרים יותר מדיי והיינו צדקנים מאוד לגבי הדרך שלנו מול זו של אחרים. יכול להיות שנגלה שהידע שלנו לגבי נושא מסוים אינו מספק או אינו בנוי באופן יסודי ושיטתי ויש צורך לפרק ולהרכיב הכל שוב לגורמים, זאת על מנת לבחון האם כל המרכיבים נחוצים, מבוססים על ידע נכון, אמיתי ועומד במבחן התוצאה.

יתכן ובזמן הזה נגלה עוד על מערכות היחסים שלנו עם מורים בחיינו, האם הם בעצמם עושים את מה שהם מלמדים אותנו, מה שמשקף לנו גם את הדרך שלנו עצמנו והאם אנחנו עושים זאת. אם אנחנו מורים ומורות בעצמנו, נלמד עוד על הדרך שבה אנחנו יכולים ללמד ולהזין את התלמידים שלנו, על כך שבכל מקום שבו אנחנו מפיצים ידע ומלמדים אחרים יש לנו אחריות גדולה מאוד. לכן, לאלו שיש להם עוד עבודה של התיישרות והתאמה בנושאים הללו הליקוי הזה יורגש יותר כבד ומגביל במידה רבה. על מנת שנוכל ללמוד וללמד, לחיות את חיינו בלי הטפות והתקפות מאחרים כי דרכנו אינה תואמת את שלהם, נוכל לבחון את הדרכים החדשות שדרכן יש לנו יכולת להתקדם קדימה ברמת החומר עם אלמנט האדמה וזה כולל גם ההיבט הפרקטי-חומרי-פיזי בחיינו וגם הקשר שלנו אל האדמה ואל כדור הארץ וממלכת החי והצומח.

על מנת להתקדם ולהתחדש בכל זאת, לתרום משהו משמעותי לחברה, נוכל לבחור בעבודה שמבססת את תחושת הביטחון והתקרקעות שלנו בעולם, נלמד דרכים חדשות להתנהלות עם המשאבים שלנו, עם האדמה בעיקר. במצב שלא נוכל לעשות זאת, יכול להיות שנחווה את הזמן לוחץ עלינו לעשות שינוי מהותי, תחושת הצמצום והמוגבלות תגבר גם היא. העבודה העיקרית עם הליקוי מציעה לעשות שלום עם כל מה שאנחנו לא יכולים לשנות, לשנות היכן שכן ניתן, להשלים עם כך שצריך להקריב משהו עבור אחרים ועבור הקדמה, כדי לשחרר את הקרמה האישית, המשפחתית והגלובלית שהצטברה והגיעה כעת לנקודת אל חזור. בעזרת התושיה וכושר ההמצאה האנושי נוכל לצאת מן הביצה המוסרית שבה נמצאת החברה שלנו כעת, ודמויות משמעותיות כמו מורים, רבנים, פוליטיקאים וכדומה יעמדו גם הם מול מבחן התוצאה, מול מבחן העשה בעצמך מה שאתה דורש מאחרים ומי שסטה מדרך הישר ואיבד את המצפן והמצפון יידרש ככל הנראה לתת את הדין על מעשיו. מזכירה שהליקויים מורגשים לא רק ביום הליקוי או בימים שלפני ואחרי, אלא האנרגיה נבנית גם כמה חודשים לפני.

תרגול לתקופה הזו יכול להתמקד בניקוי, איזון ותחזוק של הצ’אקרה הראשונה – מולדהרה, צ’אקרת הבסיס, הקשורה גם היא לאנרגיות של סטורן. עוד על הצ’אקרה קראו בקישור

****************************************************************************

הליקוי הנלווה אליו הוא ליקוי ירח ב- 20 מעלות סרטן, הנמצא במולות לפלוטו וסטורן בגדי. זהו ללא ספק הליקוי הדרמטי ביותר של השנה! בסרטן אנחנו  מגלים את הזהות שלנו לחיים האלו. מי אנחנו, מה אנחנו אוהבים, עם מי אנחנו מזדהים. פה גם מגולם העולם הרגשי הראשוני שלנו שמאפשר לנו חיבור אינטימי ורגשי עם העולם. כאשר הליקוי בסרטן ונמצא במולות לצמידות של סטורן, פלוטו וגם לשמש ולמרקורי, האנרגיות של הליקוי מציעות עבורנו התבוננות על הדרך שבה אנחנו מגדירים את עצמנו ואת זהותנו בעולם. האם יש לנו עוגן פנימי אשר מאפשר לנו להיות אותנטיים ומחוברים רגשית גם כאשר ישנם שינויים אינטנסיביים מסביבנו, גם כאשר כל מה שחשבנו שהגדיר את זהותנו מתפרק ומשתנה? זו ההזדמנות שלנו לבדוק זאת ולהגדיר דברים מחדש אם צריך. הטיפוח העצמי שלנו הוא חלק מן העניין ונוכל לשאול בתהליך עם מי ועם מה אנחנו רוצים להזדהות, להיות חלק ממשהו, מה אנחנו רוצים להכניס לחיינו באופן אישי ואינטימי יותר. בתהליך הזה תבניות משפחתיות יכולות לעבור פירוק לגורמים והתבוננות יותר קרובה בדברים שאנחנו נושאים עמנו, אולם אינם באמת שלנו. השושלת והמורשת המשפחתית עלולה לעמוד בסימן שאלה, או לקבל תפנית חשובה בצורה של לידות או מיתות.

עוד יכול הליקוי בסרטן לסמל תקופה רגישה יותר מבחינה רגשית ולהציף רגשות מן העבר שאינם פתורים או להביא לאיזשהו שיא רגשי שצריך להתמודד איתו לפני שהתגובות לסיטואציה מסוימת מגיעות לנקודת אל חזור. קל מאוד בימים האלו להפוך כל דבר לדרמה רגשית ולכן חשוב להתבונן בדברים שעולים ואם אפשר להימנע ככל שניתן מתגובות קשות. מדיטציה לניקוי רגשות מן העבר יכולה להיות מועילה לתרגול בעת הליקוי בסרטן.

 

להמשך השנה, ציר תאומים-קשת הוא ציר אשר מביא איתו תנועה ולמידה, קבלת מידע והפצת מידע, למידה ולימוד, חקירת החיים מזוויות שונות ובהתנסויות שונות. הליקויים בציר הזה יכולים לעורר את הנושאים של תנועה במרחבים מוכרים ומרחבים חדשים, להזדמנות להפוך את הידע שלנו לתהליך הבנה וגילוי עוצמתי שיביא עימו תובנות חדשות ואפשרויות חדשות להתמצאות במרחב של הזמן והמקום, וגם מעבר. אוסיף עליו עוד בהמשך.

שימו לב – מבצע לכבוד ליקוי החמה בגדי, עד סוף ינואר 2020 סדרת השיעורים דרקונים וליקויים ב- 20% הנחה!!!

למידע נוסף על ליקויים אישיים וגלובליים ועל הדרקונים של הירח בכל צירי המזלות, ניתן לרכוש את סדרת שיעורים דרקונים וליקויים. בשיעורים אלו תוכלו להעמיק את הידע שלכם בתכנים האסטרולוגים הנוגעים לפרשנות ציר הדרקונים וליקויים קדם לדתיים במפת הלידה. זהו חומר מרתק וייחודי, עם מצגות וידאו ידידותיות למשתמש. החומר מיועד למתקדמים ובעלי ידע בסיסי באסטרולוגיה. לכל הפרטים פנו אל גלי באימייל healingstar11@gmail.com