הארכיטיפים האסטרולוגים שור ועקרב נמצאים על אותו הציר ומשלימים אחד את השני. שניהם מביאים למודעות שלנו תכנים שקשורים למיניות, יצירתיות, תשוקה ואינטימיות (לא רק, אבל גם). שניהם קשורים ברמה הרעיונית לנושאים של הצ'אקרה הראשונה, המולדהרה והשניה, הסוודיסטהנה, ומלמדים אותנו יחד כיצד לאזן נושאים אלו על מנת שנוכל לחיות יותר מקורקעים בעולם, עם בטחון עצמי, אהבה עצמית ותחושת שייכות. משם ליצור, לעשות, להרגיש, לחוות את החושים במלואם ולהתמיר אותם למימדים גבוהים יותר כדי לא לשקוע בתשוקת יתר, אובססיביות, גוף רגשי לא מאוזן, חמדנות או מיניות לא מאוזנת.

השור הוא ארכיטיפ אדמה קבוע. הוא מלמד אותנו להתחבר לאדמה, לטבע, לחוויות החושים כמו אוכל טעים ותענוגות הגוף החושניים ויודע להזין את עצמו, מכיר את גופו, ומביא איתו את השיעור החשוב של להנות ממה שיש בכאן ועכשיו. במצב מאוזן השור יודע להנות מן השפע שיש סביבו, להעריך את המשאבים והחומר שיש לו ומביא הרבה יצירתיות. הוא יודע לייצר יש מאין. השור יודע לעבוד ולהיות לבד, ולפעמים זו יכולה להיות גם החולשה שלו כי הוא מרגיש שהוא זקוק למרחב הנשימה שלו, וגם יכול להרגיש שלא צריך אף אחד אחר ולכן יכול למצוא את עצמו קצת מתבודד לעיתים. זה יכול להגיע גם עם קצת פחד מאינטימיות ושיתוף, כי כאשר אנחנו מכניסים עוד מישהו אל תוך חיינו אנחנו צריכים לתת לו את המרחב להיות איתנו. קצת קשה ליצור אינטימיות אם אנחנו לא באמת מאפשרים לאחר להכנס לגמרי אל המרחב הבטוח שלנו. מצד שני הכניסה הזו של מישהו זר לחיינו יכולה להביא איתה גם תחושה שאנחנו קצת מאבדים את עצמנו ומכך חושש השור. עוד חולשה או חוסר איזון שיכול להווצר אצל השור הוא סוג של קיבעון וחוסר גמישות וגם עיסוק יתר עם מיניות וחומר. באיזון השור ידע מתי לשמר ומתי לשחרר, ידע להכיר ולחקור את גופו, צרכיו ומיניותו בצורה בריאה ומספקת.

העקרב הוא ארכיטיפ מים קבוע. הוא מלמד אותנו לקחת את הדברים יותר לעומק, כיצד להתנהל עם העומקים הרגשיים שבתוכנו, עם הצדדים הפחות נוחים או מוכרים. אם שור מדבר על מה שנמצא על פני השטח, יציב על האדמה, העקרב הוא החלק הגדול יותר של הקרחון שנמצא מתחת למים ורוצה להבין ולחקור את המעמקים. העקרב יודע שככל שצוללים יותר עמוק כך גם מגיעים למקומות יותר חשוכים ופחות ידידותיים, מקומות שבהם נפגש עם הצל שלנו, עם מפלצות רגשיות שמנהלות אותנו ועם חוויות טראומטיות הטבועות בנו. לכן הוא יכול להיות גם מרפא עוצמתי אם ידע להתנהל נכון עם הכוח הגדול שניתן לו וכיצד לאזן את ההצפות הרגשיות. העקרב הוא כמו מערכת הביוב שלנו. אם הדברים שם מתחת לא זורמים כמו שצריך הביוב יכול לעלות על גדותיו ולהציף. זה בדר"כ הסימן שלנו לעצור ולהתחיל לצלול אל עצמינו יותר לעומק, לשחרר את הסתימות. הסימנים הפיזיים יכולים להיות למשל עצירות או בעיות באברי הסילוק. העקרב מבין את הכוח שבהתמזגות של שני אנשים יחד, אולם גם לומד שכל אחד מהם צריך להגיע מהשור המאוזן, בעל ערך עצמי ויכולת סיפוק עצמית ללא תלות באחר. בדרך זו כאשר שני אנשים שלמים ומסופקים נפגשים ניתן ליצור משהו גדול ומרומם יותר, מבלי להפוך את מערכת היחסים למהולה במניפולציות רגשיות, קנאה ותחושת חסך עצמית המגיעה מצפייה שהאחר ימלא משהו שחסר אצלי ולכן אני לא יכול/ה לחיות בלעדיו.

.The meeting of two personalities is like the contact of two chemical substances: if there is any reaction, both are transformed
C.G.Jung

העקרב ילמד את השור להשתחרר מהאחיזה בחומר ולקחת יותר סיכונים, לצאת מעצמו. אם נמצאים במערכות יחסים זו הזדמנות לצאת מעצמנו ולחוות משהו גדול יותר כמו גם חיבור רגשי עמוק, תקשורת רגשית, יצירה של אינטימיות ללא פחד. חשוב לכן להגיע ממקום מאוזן ומסופק ועם נכונות להיות פגיעים וחשופים עד העצם כדי לתת הזדמנות לטרנספורמציה לקרות.

השור יזכיר לעקרב שזה בסדר גם להנות ממה שיש, מעצמנו, ומיכולותינו, ולהכיר ולחקור בלי הרבה דרמות אלא לדעת לתת גם את המרחב הנחוץ עבור האדם האחר וגם עבור עצמנו, ללמוד לחקור את ההנאות והחושים, לטעום מהכל בצורה מאוזנת ולא להיות תלוי באחר על מנת לספק את התשוקה שלך או לממש את היצירתיות שלך.

כשהציר של שור עקרב מאוזן אנחנו יודעים לחיות וליצור עם תשוקה למה שאנחנו עושים ונותנים דרור ליצירתיות שלנו. הזרימה היצירתית והרגשית תמיד מורגשת ונוכחת. גם מערכות היחסים שלנו מאוזנות והזרימה והתקשורת הרגשית בהן מאוזנת. אין השתוקקות יתר, כמיהה, תלות או ערגה למשהו או למישהו, שיכול להפוך להיות אובססיבי, אלא יש יכולת להיות מסופק ממה שיש בכאן ובעכשיו, מן השפע, ולדעת לכבד, להעריך, לאהוב ולספק גם את עצמנו כשצריך ללא תלות באחר. מכאן הביטוי המיני שלנו יוכל להפוך לעוצמתי יותר ויותר, להביא להתעלות, התמרה וחיבור עם האחר מתוך הכרה בכך שכל אחד מן השניים הוא שלם בפני עצמו, וביחד אנחנו יכולים לחולל טרנספורמציה ולהביא לריפוי.

But let there be spaces in your togetherness and let the winds of the heavens dance between you. Love one another but make not a bond of love: let it rather be a moving sea between the shores of your souls
Khalil Gibran