מערכת הצ'אקרות

מערכת הצ'אקרות היא מערכת אנרגטית הנמצאת בגופינו ומסביב לו. כל צ'אקרה משפיעה על איבר/בלוטה, תכונות ומצב כללי. משמעות המילה צ'אקרה היא גלגל וכל צ'אקרה היא בעצם מרכז אנרגטי המצוי באיזור מסוים בגופנו.

 אנחנו יכולים לחלק את הצ'אקרות באופן הבא:

משולש תחתון: צ'אקרה ראשונה, שנייה, שלישית

 משולש עליון: חמישית, שישית, שביעית

 בין שני המשולשים מחברת צ'אקרת הלב, שהיא המקור האמיתי שלנו לאיזון.

הצ'אקרה השמינית היא ההילה, השדה האנרגטי שעוטף אותנו ומגן עלינו מפני טפילים אנרגטיים וחלק מהמערכת החיסונית האנרגטית שלנו.

 לפי המסורת והידע היוגים ישנן בסה"כ 144 צ'אקרות, אולם האחרות לא מוכרות כמו המערכת הראשית שמכילה 7 צ'אקרות, מכיוון שהן נמצאות ברמות אנרגטיות מעודנות יותר. קיומן של הצ'אקרות מעיד על עוד מימדים בקיום האנושי שלנו. אם נוכל לעבוד בצורה מודעת עם הצ'אקרות, נוכל להיות מחוברים לאורך ולרוחב עם החיים והטבע האמיתי שלנו, נוכל להתחבר לפוטנציאל האינסופי. לא לעבוד עם הצ'אקרות, משמעו לצמצם את עצמנו למימד פיזי בלבד ולוותר על המהות שלנו.

הקונדליני, שהיא האנרגיה היצירתית האינסופית, נמצאת רדומה בתחתית עמוד השדרה שלנו. כאשר אנחנו מעירים את אנרגית הקונדליני, היא עולה במעלה עמוד השדרה ועוברת דרך כל המארג האנרגטי של הצ'אקרות, מאזנת אותן ופותחת לנו את הפתח לחיבור מחודש עם המקור האינסופי שלנו ועם הנשמה.

 Men of great knowledge actually found out about the chakras – their workings, their petals, their sounds, their infinity, their co-relationship, their powers.  They found that the life of a human is totally based on these chakras.  They developed into a whole science.  This total science gave birth to Kundalini Yoga.  That is how Kundalini Yoga was born.” – Yogi Bhajan

מדיטציית קונדליני יוגה לאיזון הצ'אקרות

הצ'אקרה הראשונה Muldhara

הצ'אקרה השניה Svadhidthana

הצ'אקרה השלישית Manipura

 הצ'אקרה הרביעית Anahata

הצ'אקרה החמישית Vishuddha

 הצ'אקרה השישית Ajna

הצ'אקרה השביעית Sahasrara