נפטון, השליט המודרני של מזל דגים, חוזר למזל שלו ב – 4 בפברואר 2012 לתקופה של 14 שנה. נפטון ודגים לוקחים אותנו למסע שהוא חיפוש אחר האמת, מתוך כמיהה וגעגועים למקום שאנחנו כבר הכרנו וידענו לפני. זה החיבור הטוטאלי עם החיים. השלמה עם החיים, הטבע והבריאה.

כשמדברים על שלום תמיד יש דעות של בעד או נגד. מה שמצחיק הוא שזה בעצם פרדוקס. בשלום אין בעד ונגד, יש קבלה בלב שלם וללא תנאי של האחר, של כל מה שקורה מסביבנו. בלי שיפוטיות, בלי כעסים אלא מתוך ידיעה פנימית שלכל אחד ולכל דבר יש מקום ותפקיד בבריאה. ברגע שאנחנו נוקטים עמדה אנחנו כבר לא במצב של שלום. אנחנו לא במצב של אחדות אלא של הפרדה. אני בעד משהו אני נגד משהו – אלה הן הצהרות של השכל לא של הלב.

נפטון בדגים יכול להציע לנו מסע רוחני, אבל הוא לא פשוט בכלל. נפטון במפה מראה לנו את מערכת היחסים שלנו עם היקום, אלוהים והבריאה. אז כמובן שדת, על כל סעיפיה ונספחיה, היא חלק ממסע רוחני של חלק מתושבי כדור הארץ. הדת משרתת בחיינו צורך בביטחון, נותנת לנו מסגרת ואפשרות לתת לחיים משמעות יותר רוחנית. אולם, הדת גם מגבילה אותנו מכיוון שהיא אומרת לנו שהיא האחת והיחידה שמביאה את האמת. בתוך הדת אין באמת מקום לאחרים שלא עושים את מה שאתה עושה. הדת היא חלק ממשהו מאוד מוגדר שיוצר אצלנו הזדהות והפרדה. גם אם זו הכללה גסה, עדיין זה ברור שיש זרמים דתיים המבינים ומלמדים שהדת לא באמת משנה, שכולנו אחד, מגיעים מאותו המקום וחוזרים לאותו המקום. מהו המקום? זו כבר שאלה גדולה שגם עליה יש תשובות רבות.

 עם נפטון בדגים אין הפרדה ואין סינון. אנחנו מבינים שהגבולות שהצבנו לעצמנו בהכרות שלנו עם אלוהים\האנרגיה היוצרת האינסופית, לא באמת קיימים. הגבולות מיטשטשים ונוצר צורך לאחד ולהגיע לאמת האחת בצורה ניטרלית. זה לא אומר שכולם צריכים להתחיל לתרגל מישמש של תרגולים רוחניים, אולם התרגול הרוחני האמיתי הוא להגיע לידיעה פנימית, שהיא בעצם הזכרות, שהכול הוא חלק מהבריאה, שלכל אחד יש תפקיד חשוב לעשות על הפלנטה בדרך שהוא בחר ולא משנה באיזו דת בחר או באיזה אורח חיים. הטוב והרע מתערבבים לכדי משהו אחד הנחוץ עבורנו להבנה יותר עמוקה ומלאה של החיים.

נפטון עוזר לנו להבין שהנשמה נצחית ומה שזמני זה הגוף הפיזי. ברגע שאנחנו מבינים ומכילים את זה, היחס שלנו לחיים משתנה. אנחנו הופכים להיות חלק מהבריאה בצורה מודעת ומכוונת, כאשר מבינים שכל מה שנעשה וכל בחירה שלנו בדרך, משפיעה על כל מי שמסביבנו.

עוד דברים שהשנים של נפטון בדגים יכולות להביא איתן, הם למשל הצורך לחיות חיים יותר פשוטים, להתחבר שוב לטבע, לממלכת החי והצומח ולהכיר בחשיבותן על פני הכדור. הטבע יכול גם להזכיר לנו שבסופו של דבר הוא היה כאן לפנינו וישאר אחרינו, לכן כדאי להיות מוכנים לאפשרות של אסונות טבע למיניהם: צונמי, שיטפונות, שינויי אקלים קיצוניים, רעידות אדמה וגם לכך שיתכן ונחווה מחסור במשאבים טבעיים, כמו מים ונפט, או שלא תהיה לנו נגישות אליהם כמו שהייתה עד עכשיו. גם היעלמותם של מינים וסוגים שונים של חיות מהכדור אפשרית, וזה יהיה הסימן שלנו שהגזמנו ואנחנו צריכים לחזור להעריך את הטבע, ולא לקחת אותו כמובן מאליו.

תכניות הריאליטי למשל יעברו מהפך ויתגלו במערומיהן. האשליה שהתכניות האלו מוכרות לנו, שאלו באמת השתקפויות של המציאויות שאנחנו רואים במשתתפים, יתגלו כלא אמתיות. אולם זה לא מתחיל ונגמר בתכניות הראליטי. זהו משהו שמושרש עמוק אצלנו בני האדם, התקווה שנותנת לנו האשליה שמוכרים לנו דרך הטלוויזיה או הקולנוע וההתפכחות ממנה מתחילות תהליך עמוק של חיבור מחודש לזהות האמיתית שלנו. כל חיינו אנחנו רוצים לברוח מהמציאות ולהתמכר לתוך מה שאנחנו רוצים שיהיה, למה שנראה לנו יותר קל ונוח ושלא דורש מאיתנו מאמץ ועשיה. כאן תורנו להבין שהמציאות שאנחנו רוצים מול המציאות בפועל יכולות להיות שונות לגמרי, ונפטון בדגים נותן לנו הזדמנות לגלות את הפער הזה שנוצר ולהתחיל לגשר עליו דרך עבודה פנימית אולם לא מנותקת מהחיים. זוהי בעצם ההבנה שאלוהים הוא בתוכנו. אנחנו אלוהים. ולכן הניסים שאנחנו מצפים ומתפללים שיקרו לנו יכולים לקרות רק אם נבין שהם מגיעים מאיתנו ולא ממקור חיצוני לנו.

לקריאה נוספת בנושא: Neptune, Pisces and the 12th House By Maurice Fernandez