In the end, cowards are those who follow the dark side – Yoda

אנחנחו נמצאים עכשיו בתקופה שהולכת ומתגבשת עם דגש על הארכיטיפים האסטרולוגים המשתנים (Mutable):

סאטורן בקשת – 24 בדצמבר 2014 עד 16 ביוני 2015, 19 בספטמבר 2015 עד 21 בדצמבר 2017

מרס בנסיגה בקשת החל מה- 17 באפריל 2016 8 מעלות קשת ועד ל 29 ביוני 2016 סיום הנסיגה ב 23 מעלות עקרב

יופיטר בבתולה – 12 באוגוסט 2015  עד 9 בספטמבר 2016

ראש דרקון בבתולה וזנב דרקון בדגים – מה- 12 בנובמבר 2015 עד 10 במאי 2017

נפטון בדגים – פברואר 2012 עד ינואר 2026

כירון בדגים – פברואר 2011 עד לפברואר 2019

הליקויים ב-2016 – 2017 יפעילו את ציר בתולה דגים

גם תאומים הוא מזל משתנה, אולם עליו אין כרגע דגש, ויהיה מעניין לראות את החסך והפיצוי הנדרשים במקרה הזה. שימו לב ליוני 2016 שבו השמש וונוס יהיו בתאומים וישלימו את ציר המשתנים.

ארבעת הארכיטיפים שנמצאים באיכות המשתנה עוסקים בנושאים של חיפוש האמת והבנת החיים. הם מנסים לחפש את הפרטים בתוך התמונה הגדולה, לחבר את הנקודות ויחד עם זה להבין את משמעות החיים וכיצד לכל דבר שנמצא בקיום שלנו יש משמעות מסוימת. הם גם מציגים קונפליקטים מסוימים בין עצמם, למשל התאומים והבתולה יכולים להיות יותר שכלתניים ורציונלים ולהתעקש על אמפיריות וחומר, על הפרטים הקטנים, ולכן יכולים להקלע למערבולות מנטליות מגבילות, ואילו הקשת והדגים יכולים להציג יותר חזון ומציאות שהיא מעבר למציאות הנראית, כמו גם בריחה מהמציאות ונסיון, לאו דווקא מודע, לעוות את האמת מתוך פחד פנימי מהתמודדות עם העובדה שאין אמת אחת.

התאומים אומר לקשת: יש לך את הידע שלך, את האמת שלך, אולם הכל יחסי ויש עוד חלקים בפאזל הגדול שמוביל לאמת. הקשת עונה לתאומים שהוא צריך לבחור דרך אחת, הרבה דרכים הן מבלבלות ויש אמת אחת. הבעיה של הקשת היא שהוא חושב שיש רק אמת אחת אבסולוטית והיא האמת שהוא יודע ומכיר. כאן מגיעים התאומים והדגים ומציגים בפניו את המגוון הקיים וגם את הפער בין היכולת המנטלית שלנו לתפוס את המציאות ביחס לחלקי וצדדיה הרבים של המציאות.

הבתולה יודיע לשניים שצריך ללמוד לעומק כל דבר שרוצים לבסס עליו את האמת, צריך לחקור ולנתח, להשקיע מאמץ בלהבין את החשיבות והתפקוד של כל חלק בפאזל הקוסמי. הדגים אומר לכולם שלא משנה כמה הם יתווכחו מה האמת ומה לא האמת, מה נכון ומה לא נכון, יש אמת אחת אוניברסלית והיא מכילה בתוכה את כל הסתירות והניגודים האפשריים. הרי זה הפרדוקס של עצם קיומנו כבני אדם שאיתו אנחנו לומדים לחיות.

התאומים מביא את הגיוון של הדעות והגישות, הבתולה מביא את הניתוח והמחקר הפרטני, הקשת מביא את הצד הפילוסופי ואת האמת האותנטית שלו והדגים מחבר הכל ביחד ומלמד אותנו שהכל נחוץ בדרך לאחדות האמיתית.

כל זה כמובן ברמה רעיונית פילוסופית, כאשר במציאות ובמורכבות המפה האסטרולוגית הדברים יקבלו גרסאות שונות.

כבר עכשיו, עם סאטורן בקשת, כירון ונפטון בדגים ומעבר הדרקונים הקרוב בנובמבר 2015 לציר בתולה דגים, אנחנו יכולים לראות את הסימנים של הזמן והתהליכים המרכזיים שיהיו נוכחים בחיינו בשנתיים הקרובות:

אנחנו יכולים לחוות תהליכים קולקטיביים הקשורים להבנה של החיים ומשמעותם. התהליכים האלו יכולים להגיע למשל עם שאלות לגבי מקום הדת כפי שהיא בחיינו כעת, האם היא באמת מייצגת את החוקים האוניברסליים, או את הכוח העליון, ואוזלת ידה של הדת יכולה להתגלות. אנשים יחפשו תשובות למשמעות החיים, אולם יגלו שיש עוד מעבר למה שמציעים להם החוקים הנוקשים של הדת. יכול להיות צורך לחיות חיים בצורה יותר אינטואיטיבית המחוברת לאמת הפנימית, ואנשים יכולים להרגיש שאין להם יותר צורך בהתניות הדתיות אשר מגבילות אותם ומרחיקות אותן מן האמת. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכל נושאי הרוח כמובן ולא רק בענייני הדת.

השיעורים ההתפתחותיים הם להתיישר עם האמונה האישית מול המציאות והאמת הניטרלית. להבין שהדברים הם לא כמו שהאדם או המדע או החוקים הדתיים מנסים להציג ולשלוט בהם, אלא יש אלמנט של החיים אשר מראה לנו את החיים כפי שהם ולא כפי שאנחנו רוצים שיהיו. לאף אחד אין בלעדיות על האמת. כמו כן נפטון על ראש דרקון מזכיר לנו את הכוח של הטבע ואת החיבור לחיים פשוטים יותר, חיבור מחודש לאמונה וגם הגדרה מחדש של מהי אמונה, מהי מערכת האמונות האישית שלנו ותפיסת החיים בכלל.

בצורה חיובית הזמן הזה יכול להביא למשל לצורך באחדות ובשלום, ולאחד בין מנהיגים רוחניים / דתיים כדי לחבר בין אנשים, כלומר ההפרדה הדתית יכולה להטשטש או ההפרדה בין מדע לרוח.

בצורה שלילית אנחנו יכולים לראות עוד מלחמות ומאבקים בשם הדת, האידיאולוגיה או האמונה של קבוצות או בודדים מתוך אמונה פנטית בצדקת הדרך.

יופיטר וראש דרקון בבתולה יותר מנסים לשנות ולתקן דברים, לטהר ולשפר, להשתמש במשאבים בצורה נכונה יותר. כמו כן יכולות להיות אידיאולוגיות הדוגלות בטיהור של גזע מסוים, בין אם מגיע ממקום דתי, או אידיאולוגי, או בדרך אחרת התערבות של המדע ברוח ונסיון להציג את הערכים המדעים, האמפיריים, כתשובה היחידה לכל.

ממול נפטון בדגים על זנב דרקון מביא איתו את ההבנה שלא כל הדברים נתונים לשליטתנו, ואנחנו צריכים לתת לחיים ולטבע לעשות את שלהם. יש כאן גם צורך לתת לטבע את הכבוד המגיע לו ולהבין שאנחנו לא שולטים בו. זה יכול להגיע יחד עם היכחדות של חיות שונות למשל מן העולם והתעוררות של האנשים להבין כיצד האדם פוגע בטבע, או בצורה של אסונות טבע כמו צונאמי וכן הלאה המזכירים לאדם את חוסר השליטה שלו על החיים.

סאטורן בקשת הוא מבחן התוצאה של מערכת האמונות שלנו, האם אנחנו באמת מחוברים ופועלים לפי החוקים האוניברסליים, האם המנהיגים הרוחניים אכן מיושרים גם הם, האם אנחנו דוברים אמת או שקר ואיך נדע מה אמת ומה שקר, וגם לומדים להפלות בין מה שעובד ונכון לבין מה שלא משרת את האמת וחוקי הטבע.

כמו כן יכול להתפתח דיאלוג יותר עמוק בין עולם המדע ועולם הרוח, כאשר בשאיפה המסקנה היא שלשניהם יש מקום בחיינו, והשילוב ביניהם יכול להוביל לתובנות חדשות על הקיום.

ומילה או שתיים לגבי האסטרולוגיה ומעמדה בזמנים האלו

האסטרולוגיה פועלת בכמה מימדים המציגים את המהות שלנו בהתפתחות האנושית: המימד הפיזית, המימד הרגשי, המימד המנטלי והמימד הרוחני. היא מציגה את הדברים ביחס לזמן ולמקום בהם אנחנו חיים אולם עם זאת היא מביאה ידע שהוא מעבר לזמן ולמקום, ידע שמלווה את התרבות האנושית כבר אלפי שנים, וגדל ומתפתח בהתאם לזמנים שבהם אנחנו חיים. גם בעבר, כמו היום, היו תקופות שבהן אסטרולוגיה הייתה יותר או פחות מקובלת או פופולרית. תמיד הידע האסטרולוגי עורר דיונים, ויכוחים, מחלוקות ועוד מבפנים ומבחוץ. התקופה המגיעה עכשיו דורשת מן האסטרולוגים להבין שאין יותר מקום לשרלטנות ולחוסר מקצועיות. בכל פעם שדברים כאלו יקרו רוב הסיכויים שהם יחשפו והצגת מילים ללא משמעות, תוכן אמיתי או סתם לצרכי שיווק עלולים לפגוע באסטרולוגיה בכלל.

זה הזמן לשבת ולחשוב מהם הערכים שלפיהם אנחנו האסטרולוגים רוצים להמשיך להעביר את הידע ולעזור לאחרים. סאטורן בקשת יזכיר לנו שוב ושוב היכן נמצאות הנקודות שאליהן אנחנו נדרשים לעבודה אתית יותר מעמיקה ולכנות עצמית. כן יעלו שאלות רבות שלא תמיד יהיו להם תשובות, גם בגופי ידע איזוטרים אחרים, אולם אנחנו צריכים גם לקחת את האחריות לכל מה שאנחנו כאסטרולוגים מציגים לציבור. אז כאמור אנשים שאינם מיושרים עם אתיקה עלולים להחשף במערומיהם וזוהי קריאת השכמה סאטורנית עבורנו באופן אישי ועבור עולם האסטרולוגיה בכלל.

 

המקום שבו אנו צודקים / יהודה עמיחי

מן המקום שבו אנו צודקים

לא יצמחו לעולם פרחים.

המקום שבו אנו צודקים

הוא קשה ורמוס כמו חצר.

אבל …

ספקות

ותהיות

עושים את העולם לתחוח

כמו חפרפרת

כמו חריש.

ולחישה תשמע

במקום שבו היה בית

אשר נחרב.