לקריאת חלק א' על מרקורי בנסיגה הכנסו לקישור

מרקורי בנסיגה הפך להיות מושג נרדף לשיבושים ואזהרות לא לחתום על חוזים ולא לעשות כל מיני דברים אחרים. עם זאת הנסיגה של מרקורי בעצם מהווה זמן שבו אנחנו יכולים לעבור תהליך פנימי קטן של בחינה מחדש והצפה של דברים בנושאים שונים, גם ברמה היומיומית וזו הקשורה להתמצאות שלנו בזמן ובמקום וגם ברמת עבודה עם התת מודע. בעצם אפשר לחשוב על התהליך של נסיגת מרקורי כתהליך אלכימי. לפי אהרון שבתאי nספרו “המיתולוגיה היוונית”, הרמס (שמו היווני של מרקורי) “מלווה את בני-האדם בדרכי העולם, ובמותם הוא מנחה את נשמותיהם אל משכנות השאול”. מבחינה סמבולית אנחנו יכולים להכיר בנסיגות מרקורי כהזדמנות להתחבר לתת המודע ולעבור תהליך פנימי שמציף דברים להתבוננות מחודשת ואולי גם הזדמנות לטרנספורמציה בתחומים הללו. ניתן לומר שבהו גם זמן שבו אנו מובלים אל הגרעין הנשמתי הטמון בנו על מנת לחוות חיבור מחודש בין הקודש לחול, בין הנשמה אל עולם החומר וההתגלמות הפיזית שלנו בעולם. עצם העבודה שתהליכי הנסיגה של מרקורי מתרחשים כמה פעמים בשנה מראים לנו שאנו כל הזמן מקבלים את ההזדמנות לסנכרון מחודש ברמת הנשמה עם הווייתנו הפיזית.

בחלק הראשון של הנסיגה מרקורי יתבטא יותר כתהליך פנימי, ולאחר הצמידות עם השמש מרקורי בעצם חוזר להיות כוכב בוקר וזורח לפני השמש. כך שהדברים עולים אל המודע ואנחנו יכולים ליישם את התהליכים הפנימיים ביותר בסינכרון עם התהליכים המודעים והחיצוניים יותר. מרקורי בתחילת הנסיגה נמצא מתחת לפני השטח, בתהליך תת הכרתי. ההתנהלות של מרקורי בשלב זה מציעה לו עבודה של התחברות למקומות שאולי היה לנו קשה יותר להגיע אליהם ביומיום, בזמן שאנחנו עושים דברים בצורה טכנית ועל טייס אוטומטי. לאחר הצמידות עם השמש מרקורי עובר להיות כוכב בוקר – הדברים עולים מן התת מודע למודע, העיבוד של נושאי הנסיגה מתרחש באופן בהיר יותר ומודע יותר.

הנסיגה של מרקורי מתרחשת בתזמונים מעניינים ומדויקים במרחב הקוסמי. הנסיגות בעצם מחולקות לפי מקבצים של אלמנטים (יסודות): אדמה, מים, אש ואוויר, כאשר כל אלמנט מקבל בערך 3-6 נסיגות. לפעמים יש נסיגה שתהיה משולבת בין שני אלמנטים ותהווה מעין מעבר בין האלמנט שהיה בשנה וקצת האחרונה, לבין האלמנט החדש. למשל, החל מנסיגת מרקורי בגדי בינואר 2023 נכנסו לשנת הנסיגות באלמנט האדמה. כעת באוגוסט תהיה נסיגה במזל בתולה, ומחזור האדמה יגמר באפריל 2024 עם הנסיגה שתהיה ברובה בגדי וחלקה האחרון בקשת, המעביר אותנו אל האלמנט הבא, אלמנט האש. הנסיגות במזלות האש יהיו בין נובמבר 2024 לנובמבר 2025, ולאחריהן יהיו נסיגות באלמנט המים, וכן הלאה. כך ממשיכה המחזוריות של האלמנטים תמיד באותו הסדר כאשר לכל אלמנט יש כשנה פלוס לנסיגות במזלות המייצגים אותו.

חשוב גם להתבונן בחזרות של הנסיגות לפי אלמנטים בערך בין 6-7 שנים. כלומר, אם כעת אנחנו בנסיגת מרקורי בבתולה, אלמנט האדמה, בפעם הקודם אלמנט האדם היהי בין ינואר 2016 לבין דצמבר 2017 באופן כללי. הנסיגה הקודמת בבתולה הייתה ביולי-אוגוסט 2017, אז אפשר לנסות לחשוב מה היה בנסיגה הקודמת שיכול להדהד עם הנסיגה הנוכחית. כמו כן אפשר להתבונן בנסיגה שהייתה בלידה. אם לא נולדתם בזמן נסיגת מרקורי התבוננו בנסיגות שהיו לפני ואחרי הלידה שלכם.

*** אני רוצה להודות לאסטרולוג גארי פ. קטון על עבודתו המחקרית המעולה על מחזורי מרקורי בנסיגה, ועל ההשראה שנתן לכתיבת הפוסט הזה.