שוב מרקורי בנסיגה? זו אחת השאלות ששואלים אותי לעיתים תכופות. אז כן, מרקורי עובר לנסיגה פעם ב- 3 חודשים בערך, אולם הנסיגות עצמן אינן אירוע רע בהכרח או שמביא תוצאות שליליות. הכל יחסי כפי שמרקורי והמזל עליו הוא שולט, תאומים, מלמדים אותנו. זה אומר שהנסיגה יכולה להיות יותר משמעותית עבורכם אם היא מפעילה פלנטה או נקודה חשובה במפה האישית שלכם, אבל הכל צריך להיות בהקשר למפה ולמקום שבו אתם נמצאים כעת. אם אתם יודעים שנסיגת מרקורי אכן מפעילה משהו במפת הלידה שלכם, חשבו על התכנים של הבית או הפלנטה כמקומות שיכולים להעלות עניינים בלתי פתורים לפני השטח בשבועות הקרובים, וזו הזדמנות לבחון מחדש מה עושים ואיך מתמודדים עם מצבים או אנשים שקשורים לכך.
בנוסף לנסיגה שתתחיל עם העצירה של מרקורי ב- 18/19 במאי 2015, מרקורי נמצא גם "מחוץ לגבולות" (out of bounds), כלומר במצב לא כל כך יציב בכל מקרה.

כאשר מרקורי עובר במזל תאומים הוא מרגיש בדר"כ די נוח להיות במזל הבית שלו, אולם הנתונים העכשוויים יכולים לשבש קצת את איזור הנוחות המרקוריאלי. הנטייה הטבעית של מרקורי בתאומים היא החלפת, רכישת והעברת מידע. זהו מרקורי שאוהב ללמוד, לנוע, לפגוש אנשים ולדבר איתם על הא ודא. נכון שלפעמים יש קצת חוסר שקט ותזוזתיות יתר, אולי לפעמים השכל מתערב יותר מדיי והפה והלשון עובדים שעות נוספות, אבל יש גם יכולת לתקשר יותר בקלות עם אנשים בכל קצוות הקשת התרבותית ולהביא קצת חוכמת רחוב לחיים. מרקורי בתאומים יודע שהכל יחסי בחיים ושהאמת מורכבת מהרבה נתונים שונים, מדעות ואמונות מגוונות והוא לאו דווקא יבחר במורה אחד או שיטה אחת שעליה יסמוך שתיתן לו את כל התשובות. מרקורי בתאומים אוהב ומעריך את המגוון וסקרן ללמוד כמה שיותר על מנת להבין את החיים טוב יותר ככל שניתן. זה נותן תחושת ביטחון ושליטה מסויימת, תחושה שאנחנו מבינים את מה שקורה מסביב, מעודכנים תמיד ונהנים מכל העולמות.

כאשר מרקורי עובר לנסיגה בתאומים, והפעם יתחיל במעלה ה- 13 של המזל ויסיים במעלה 40'4 ב- 13 ביוני, כל הידע והמידע הופך לקצת פחות מובן מאליו ואנחנו מתחילים לשאול שאלות אחרות לגמרי. מרקורי בתאומים בכל מקרה אוהב לשאול שאלות וללמוד, אולם כאן תהליך הנסיגה מלמד אותנו לסנן את כל המידע שאנחנו נתקלים בו וללמוד להחליט מה יותר חשוב. להבחין בין העיקר לתפל ובין מה נכון ואמיתי בכל שטף המידע שזורם בערוצי התקשורת שלנו. זהו זמן שבו נוכל ללמוד להקשיב יותר לאינטואיציה שלנו ולמצוא את התשובות בתוכנו, ללמוד להאזין האזנה עמוקה יותר למה שהחיים מנסים לומר לנו וכן להעיז ולהעמיק קצת יותר במקום ישר לקפוץ ולהמשיך הלאה לדבר הבא. מרקורי בנסיגה מאפשר לנו את הזמן הזה ללמוד לנשום מחדש, ללמוד לתקשר בצורה יותר מדויקת ולבחור את המילים שלנו בתשומת לב. למשל אולי אם אנחנו אוהבים לרכל נוכל לשים לב עכשיו להשפעה של הדבר הזה עלינו ועל אחרים מסביבנו.

הנסיגה הזו יכולה גם להעלות לפני השטח מידע חדש עבורנו או משהו שלא הבנו בעבר שמבקש שנחזור אליו ונלמד אותו שוב, הפעם אולי מנקודת מבט אחרת. יכול להיות שיעלו שאלות שלא נוכל למצוא להן תשובות, או שנמצא תשובות לשאלות ישנות שעדיין לא קיבלו מענה. נוכל גם לפגוש אנשים אשר הקשר איתם התנתק, אולי מהסביבה המוקדמת של חיינו כמו חברים מבה"ס, מהשכונה, אבל לא רק. אולי מישהו שלמדתם איתו באוניברסיטה יחזור לחייכם, ולו אף לרגע קט, כדי לסגור איזה עניין לא פתור מהעבר או פשוט לחדש את הקשר שוב. העניינים הלא פתורים שיכולים לעלות כמובן יהיו קשורים גם הם לתקשורת לא ברורה שהייתה ביניכם בעבר או משהו שרציתם לומר אבל לא הצלחתם ועכשיו יש שוב הזדמנות להבהיר דברים. זהו הזמן ללמוד לשכתב מחדש את המילים, ההגדרות והשפה שבהן אנחנו משתמשים. תקשורת היא אחד הדברים הבסיסיים בעולם שבו אנחנו חיים כדי לשרוד וליצור קשרים עם אחרים וכמה שזה בסיסי כך גם ישנן כל כך הרבה בעיות תקשורת וחוסר הבנה המלווים אותנו יום יום. עם הנסיגה של מרקורי בתאומים נוכל ללמוד לפתור את בעיות התקשורת האלו (לפחות את חלקן) ולמצוא את הקשר בין הנשימה לדיבור ולחיבור שלנו עם התנועה הבלתי פוסקת של החיים. כל אי הבנה שעולה עכשיו מיועדת להביא את תשומת ליבנו למשהו שאנחנו צריכים לשפר, לתקן, לשכלל ולעבוד עליו קצת יותר מתמיד.

נקודות ציון חשובות בנסיגת מרקורי בתאומים מאי/יוני 2015:

18 במאי: עצירה לקראת נסיגה של מרקורי – נמצא בהיבט של יוד עם פלוטו בגדי ויופיטר באריה

27 במאי: מרקורי בנסיגה נפגש עם מרס ב- 10 מעלות תאומים ושניהם בסקוור (90) לנפטון בדגים

30 במאי: מרקורי בצמידות לשמש, מה שנקרא בשפה האסטרולוגית Inferior conjunction

 

מדיטצית קונדליני יוגה לפתור בעיות תקשורת – בקישור

 

ליעוצים אישיים פנו אל גלי דרך הקישור