"יש דרך מבעד לכל מחסום" – יוגי בהג'אן

מזל גדי נחשב לפי האסטרולוגיה המסורתית כמיקום חזק עבור הפלנטה מרס, אולם כמו בכל דבר באסטרולוגיה יש לו את הצדדים החיוביים והשליליים. במזל הזה מרס, הפלנטה שקשורה לכוח הרצון שלנו, למוטיבציה ולהוצאה לאור, פועל בנחישות ועם מחויבות והרבה אמביציה.  הוא יודע לעשות את העבודה עד הסוף מבלי לעגל פינות, ויש לו עמידות וחוזק פנימיים לשם כך. זהו מיקום טוב להתחיל להוציא דברים לפועל, לתכנן תוכניות לטווח רחוק ולקחת את תרגול היוגה והמדיטציה שלכם, או כל דבר אחר שאתם עושים, יותר ברצינות. עם מרס בגדי אנחנו משקיעים הרבה בעבודה ובמטלות שלנו, עד שלפעמים נדמה שהפכנו קצת לוורקוהולים. יותר מדיי בכוח לפעמים והמאמץ הרב שהוא משקיע בכל דבר יכול להביא להרבה מתח, עומס ולחץ לחיינו וזה כמובן יכול גם להשפיע על אחרים מסביבנו. כאן יכול מרס בגדי לגלות פנים קצת אחרות, כאשר הוא ממוקד במטרה שלו ולא שם לב מי נמצא בדרכו…  חשוב בזמן הזה גם לזכור לנוח, לחייך, להרפות ולא לקחת את החיים ברצינות רבה מדי…

בחודש נובמבר 2014 מרס בגדי יפגש עם פלוטו ויהיה בסקוור לאוראנוס. שלושת הפלנטות צמודות לדרקונים של הירח ושימו לב במיוחד ל – 11.11, כאשר הצמידות של מרס ופלוטו תהיה מול הירח ב- 11 מעלות. זהו חיבור שיכול לאתגר אותנו ברמות שונות, ומבחינת אירועים עולמיים וחברתיים יכול להביא גל נוסף של אלימות או יותר נכון התגברות האלימות והאגרסיביות שכבר קיימת. אנשים נחושים להשיג את מטרותיהם, ומצב הרוח המיליטנטי שמביא איתו מרס בגדי יכול להפוך להפגנת כוח ומאבקי אגו. מכיוון שעדיין לא הושג הסכם עם הפלסטינים וברקע יש אירועים אלימים באיזור ירושלים, השילוב הפלנטרי יכול להצית מחדש את רוח המלחמה. אולם זה לא חייב לקרות דווקא כך. אם המנהיגות (גדי) תגלה אורך רוח וסבלנות יתכן והמצב לא יתדרדר. עם זאת, הדברים לא תלויים רק בצד אחד וכל הצדדים חייבים להפגין בגרות ואורך רוח.

marspluto

מה שמדגיש את הלך הרוח הזה הם החתימות הכפולות שיש לנו במפת השמים: מרס בגדי וסאטורן בעקרב בקבלה הדדית, מרס בצמידות לפלוטו בגדי, שניהם שליטי עקרב. כל זה יכול  לתת כוח למנהלים ומנהיגים מושחתים, אולם הצד השני הוא שיכולות להחשף שחיתויות וחוסר יושר. זוהי עבודה של גילוי העוצמה הפנימית, והיכולת להיות מנהיגים מבלי להשתמש בכוח ובהשפעה שלנו על אחרים בדרך אשר משרתת רק את ההתקדמות האישית שלנו. לכן זהו הזמן שלנו גם לעשות חשבון נפש קטן ולבחון כיצד אנחנו יכולים לתת השראה ולהוביל אחרים להעצמה, כמו גם את עצמנו. זה דורש מאיתנו להיות כנים עם עצמנו ולעשות הערכה של המציאות כפי שהיא, להתמודד עם המגבלות האישיות שלנו, ואולי גם עם השדים הפנימיים שיכולים לצוף לפני השטח בתקופה הזו. התהליך הזה יכול להיות טוטאלי לגמרי ולטלטל קצת את הסירה שבה אנחנו שטים, אולם גלום כאן פוטנציאל לשינוי חשוב עבורנו.

עוד אירועים שיכולים להיות הם למשל הפגנות, נסיונות להפיכת שלטונות, להפלת ממשלות, או שנראה דיקטטורים עולים ומנסים להשיג עוד כוח. גם בגזרת ארגון הטרור האיסלאי דאעש אנחנו יכולים לראות עוד כיבושים והחרפה של הקרבות. מכיוון שהאנרגיה של מרס ופלוטו בגדי יכולה במקרים קיצוניים להביא להתנהלות אכזרית וחסרת מצפון, זה יכול להיות סימלי מאוד מבחינת המצב והכוונות של הארגון לכבוש ולהשליט את הטרור האיסלמי בכל מקום. יהיה מעניין גם לראות כיצד ישפיע מרס בגדי על ארה"ב מאחר והשמש בסרטן (13 מעלות) של ארה"ב תהיה בעין הסערה. כמו כן אוראנוס לידתי של סוריה נמצא ב- 11 מעלות מאזניים בצמידות למרקורי וגם לרוסיה ואוקראינה יש פלנטות בטווח המעלות בגדי, אז נראה שיש פוטנציאל להתרחשויות רבות בשבועיים הראשונים של נובמבר.

עם כל מה שקורה ויקרה, המצב יכול להיות מתסכל ומייאש עם הרבה אנרגיה שלילית אשר נדמה שאין לה סוף. העבודה שלנו היא לשנות את עצמנו מהגרעין, לקלף את הקליפות של הבושה והאשמה העוטפות אותנו, ולמצוא את הדרך שלנו לסלוח ולעשות שלום עם עצמנו. אם נפיל את האשמה על אחרים ולא נישא באחריות על מעשינו, יהיה לנו מאוד קשה להתקדם הלאה ולבנות משהו חיובי שימשך לאורך זמן. אז נסו לשחרר נסיונות לשלוט בתהליכים, גלו חמלה וסליחה כלפי עצמכם ואחרים, ונטרלו את המחשבות השליליות ששותלות עוד פחדים בליבנו. גם אם אנחנו נתקלים במחסום כלשהו בחיינו, הוא שם להזכיר לנו שצריך סבלנות, נחישות וקבלה של התהליך. עם נשימה עמוקה והתכווננות למצוא את הדרך המדויקת שלנו נוכל לשבור את כל הקירות והחומות שבנינו מסביבנו ולהפתח לעוד רבדים עמוקים יותר של ההוויה שלנו.

המעבר הזה חשוב עבורכם במיוחד אם יש לכם פלנטות או נקודות אישיות במעלות האמצעיות של המזלות הקרדינלים טלה, סרטן, מאזנים וגדי.

מרס בגדי מה-27 באוקטובר עד 5 בדצמבר

הירח המלא ב- 7 בנובמבר מדגיש את הצמידות של מרס ופלוטו

מרס בצמידות מדויקת לפלוטו 10-11 בנובמבר ב- 11 מעלות גדי

מרס בסקוור לאוראנוס 13-14 בנובמבר ב- 13 מעלות גדי – טלה

מרס בסקוור לדרקונים 20 בנובמבר ב- 19 מעלות גדי, מאזנים, טלה

מרס בסקסטייל לסאטורן 1-2 בדצמבר ב- 27 מעלות גדי, עקרב

מרס עובר לדלי ב- 5 בדצמבר 2014

 ** הצטרפו אל גלי ב- 11 בדצמבר בשעה 20:00 לוובינר מיוחד לקראת שנת 2015 – מה הולכות להיות המגמות הכלליות של השנה הזו ואיך אתם יכולים לעבוד עם האנרגיות האלו. להרשמה הכנסו לקישור