"הדבר החשוב הוא לא להפסיק לשאול שאלות. לקיום הסקרנות יש את ההיגיון שלה. האדם אינו יכול אלא להשתאות כאשר הוא מהרהר במסתוריות של הנצח, של החיים, של המבנה המופלא של הקיום. זה מספיק אם ננסה להבין לא יותר מאשר קצת מן המסתורין הזה בכל יום. לעולם אל תאבדו את הסקרנות הקדושה". ~ אלברט איינשטיין

בחודש יוני נפגש עם הרבה מעברים פלנטריים במזל תאומים (גלגל טרופי), כולל יופיטר שישהה שנה במזל. תאומים הוא ארכיטיפ סקרן שרוצה ללמוד על הסביבה. הוא רוצה להתעדכן ולדעת מה קורה מסביבו, לומד וצובר ידע ואף מעביר אותו הלאה. נוסע וקופץ ממקום למקום על מנת לחוות חיים של אחרים. הוא זה שמציץ ולומד מה אחרים עושים, מקשיב לדעות שונות, מחבר פאזלים ומביא איתו חכמת רחוב עדכנית, גמישות אברים ומיינד קופצני. עם תאומים, הרבה פעמים אפשר למצוא את עצמנו הולכים לאיבוד בתוך הררי שאלות ותשובות. המיינד קופץ מדבר לדבר ואנחנו מוצאים את עצמנו עושים כמה דברים בבת אחת. 

אחת ההבנות החשובות עם תאומים היא שאנחנו לא מגיעים לחיים הללו עם מפת דרכים. לכן ארכיטיפ תאומים מלקט מידע ורוצה לחוות היבטים שונים של החיים, התנסויות שונות, זאת על מנת לייצר לעצמו את המפה (שתוביל אותו אל הקשת שמולו) שתעזור לו לנווט בין הדרכים הרבות. הוא נודד, לומד, חוקר, שואל וגם לא מפחד ללכת לאיבוד על מנת למצוא את עצמו מחדש. והכי חשוב, תאומים יודע לעשות חיבורים מעניינים ובך הוא מחבר את עצמו למזל קשת, לעשות משהו יותר שלם מהידע שצבר. אז עם מספר פלנטות במזל תאומים יש הרבה תנועה בחצי הראשון של החודש וחשוב מאוד לזכור לנשום תוך כדי תנועה.

עם זאת, במהלך החצי הראשון של יוני, לתנועה שמבקשת לקרות תהיה מגבלה מסוימת. סטורן בדגים יהיה בהיבט לפלנטות בתאומים ויגביל מעט, או יעצור, את התנועה במרחב. זה לא בהכרח דבר שלילי, למרות שהרבה פעמים סטורן נתפס כמשהו מגביל וחוסם. סטורן בעצם מיישר אותנו. במקרה של הפלנטות בתאומים היישור והעצירה הסטורנים מלמדים אותנו איך לאסוף את כל הידע שנפל בחלקנו למשהו יותר קוהרנטי אמיתי, מחובר למציאות. זוהי בעצם חבירה של הצ׳קרה הראשונה, צ׳קרת הבסיס, עם הצ׳קרות החמישית והשישית. כלומר הדיבור, המילים שנבחר, צריכים להיות מיושרים עם המציאות החומרית בפועל, עם חוקי אתיקה ומוסר. אי אפשר לצפות להפיץ מידע שקרי או חצאי אמיתות, לזייף ולעגל פינות, לגנוב, מבלי להיתפס בתקופה הזו. 

יופיטר עבר לתאומים ב-26 במאי ועדיין נמצא באחד ההיבטים החשובים שלו לפלוטו בדלי. אפשר לראות סביב הזמן הזה עוד תנועות עם אידיאולוגיות למען שינויים ומהפכים, במיוחד עם כוחנות נוספת ברשתות החברתיות. זהו במיוחד זמן טוב לחקירות עמוקות ומהפכניות של ידע, להגדרה מחדש של מושגים, רעיונות, אידיאולוגיות ואמונות. זה יכול להיות גם זמן של מפגש משנה חיים ומעורר התפתחותית ברמה המנטלית, בין אם דרך ידע שנלמד או נסיעה למקום אחר. החוכמה היופיטרית מקבלת עוד חיזוק להשתמש בידע שלנו למטרות של התפתחות והתקדמות. זהו גם היבט שיכול להביא איתו ידע טכנולוגי חשוב ושאיפות להתקדמות בנושאים הקשורים לחקר החלל. ההיבט יהיה בעיקר בשבוע הראשון של יוני. 

עוד בשבוע הראשון של יוני תהיה צמידות שמש וונוס בתחילת יוני בתאומים. זהו מפגש המסמל עבורנו זמן חשוב במסלולה של ונוס. פעם או פעמיים בשנה ונוס נפגשת עם השמש. פעם אחת היא הופכת לכוכב בוקר, כלומר זורחת במזרח יחד עם השמש. בפעם השניה היא הופכת לכוכב ערב, ושוקעת עם השמש במערב. עם המפגש בין ונוס והשמש הפעם היא עוברת להיות כוכב ערב והאנרגיה הלוחמנית שלה כשהייתה כוכב בוקר עוברת ריכוך משמעותי. זהו גם זמן חשוב למערכות יחסים מכל הסוגים, לקשרים האנושיים באשר הם. בעיקר כי הצמידות של ונוס והשמש יוצרת גם מה שנקרא נקודת ונוס. 

הפעם נקודת ונוס החדשה תיווצר ב-4 ביוני, בשעה 18:33, ב-14 מעלות מזל תאומים (גלגל טרופי). מכיוון שיהיה גם לנקודה הזו היבט לשבתאי, אני מניחה שנראה את המוגבלות בתנועה בעיקר בגזרה הבינלאומית שתמשיך לקרוא לעצירה של הלחימה בעזה (וחבל שלא בעוד מקומות אחרים בעולם). ממקום אחר, זה יכול להיות גם קושי כלשהו במערכות יחסים, גם זוגיות, גם עסקיות, גם דיפלומטיות. יש לנו כוונה כעת, עד לנקודת ונוס הבא ב-2025, לקחת את מערכות היחסים שלנו ברצינות, לתאם ציפיות, להיות במעיין חשבון נפש של מה אנחנו רוצים באמת בחיים האלו מהקשרים שלנו. סטורן / שבתאי יעזור לנו להבין שהחיים קורים לאו דווקא לפי הרצונות והצרכים שלנו וצריך לדעת להתאים את עצמנו למערך החברתי היותר גדול. כל אחד ואחת כמובן יפגשו את זה במקום אחר ולפי מבנה האישיות שלהם. זה לא אומר שכולנו נהפוך קונפורמיסטים באותו האופן, אבל זה כן אומר שיכולות להיות מגבלות כלשהן. על מערכות היחסים שלנו זה יכול להשפיע בדרך שבה נבחר את בני/בנות הזוג ממקום בוגר יותר, פחות נאיבי, ואולי גם כזה שוויתר על אהבה נפטונית אידיאלית ורומנטית, ומעדיף את הפרקטיות שמערכת היחסים יכולה להביא עימה. 

עוד צמידות חשובה ב-4 ביוני והימים מסביב היא המפגש בין מרקורי ליופיטר ב-2 מעלות מזל תאומים. אז כבר יש לנו 4 פלנטות בתאומים, וזה מספיק כדי לחזק בתוכנו את הרצון לידע גבוה ומרחיב תודעה, ללימוד פיוז'ן משולב וגם כזה שמשלב את כל מה שאנחנו למדנו בדרכים שונות. כל הדרכים מובילות לרומא, זהו משפט מפתח שממגלם בתוכו את הפלנטות בתאומים. האיפריה הרומית סללה דרכים רבות ברחבי אירופה שהובילו לעיר רומא. ובמשמעות הסמלית יותר, כל הדרכים מחברות אותנו לאמת האחת. 

אבל האם יש רק אמת אחת? 

התשובה תלויה בנקודת המבט של כל אחד ואחת. כבר אתם יכולים להבין שיש הרבה נקודות מבט בעולם עם תאומים, ואכן כך נראה העולם עם מגוון דעות, אמונות, דרכים ורעיונות. אתן דוגמה מתחום האסטרולוגיה. האסטרולוגיה מציעה טכניקות רבות, החל משיטות חישוב שונות של מיקום הכוכבים, דרך הגלגל הטרופי וזה הסידרלי, ועד חישוב שיטות בתים שונות. כמישהי שעוסקת גם באסטרולוגיה מערבית וגם באחותה ההודית, חשבתי רבות על כך שבכל שיטה שנבחר יש תמיד משהו עמוק ומעניין לומר על החיים שלנו דרך מסע הנשמה. תמיד עולה השאלה איך יכולות להיות כמה דרכים וכמה שיטות ליצור מפה אסטרולוגית וגם לדייק. התשובה הכי טובה שמצאתי בינתיים היא שאנחנו רואים את העולם מהמקום המוגבל שלנו כבני אדם. באסטרונומיה נקרא לזה נקודת מבט גאוצנטרית, כלומר אנחנו מתבוננים על מערכת השמש מנקודת המבט של כדור הארץ.  כידוע לנו, השמש היא מרכז מערכת השמש ולא כדור הארץ. לכן באופן סמלי גם נקודת המבט שלנו מוגבלת למציאות שאנחנו בוחרים לראות. המציאות המיידית שלנו אינה בהכרח מציאות או חוויית חיים של אדם אחר. יש לנו השפעה על אחרים ולאחרים עלינו, והתודעה שלנו מתעצבת מהתניות סביבתיות-משפחתיות. לכן העולם שלנו מורכב מהרבה נקודות מבט שונות ויש לנו קושי לראות את הדברים שפנס התודעה שלנו אינו מאיר עליהם. אז כך גם השיטות השונות באסטרולוגיה, או ביוגה או בכל תחום אחר, מביאות איתן דגשים אחרים, גישות וטכניקות שונות, אשר כולן בסופו של דבר חלק מהפאזל הגדול והרחב יותר. לכן, מומלץ עבורנו, בעיקר עכשיו, אבל גם בכלל, לזכור שראיית החיים שלנו תמיד מוגבלת ואולי מישהו אחר יוכל להציג לנו עוד צד למציאות שעדיין לא גילינו בעצמנו. אז מומלץ להקשיב גם למקורות ידע אחרים, ללמוד משהו חדש ולהצליב מידע באופן שיכול לגבש את החכמה הפנימית שלכם ולא באופן שמפזר ומוביל אתכם לספקות וחוסר יכולת להתמקד.

מרקורי ויופיטר בתאומים גם מציעים איתם מרחב פתוח לדיאלוגים בין תרבותיים, חוצי דתות ואמונות. זו הזדמנות של ממש לאמן את עצמנו להקשיב, להבחין ולברור מהיכן מגיע הידע שברשותנו וכיצד הוא משרת אותנו. זה יכול להיות גם קצת מבלבל לפעמים, אבל עם ארכיטיפ תאומים חשוב לאפשר לעצמנו להתבלבל, לשאול שאלות ולזכור שלא תמיד יהיו תשובות לכל ושכל שאלה שעולה מובילה לשאלות אחרות. 

הנשימה חשובה מאוד כעת, איזור הריאות והגפיים יותר רגישים וגם בלוטת יותרת המוח הנמצאת בצ'קרה השישית ובלוטת התריס בצ'קרה החמישית (כל מה שקשור לכתיבה, שמיעה, דיבור וכל עבודה עם מילים). 

אבנים שיכולות לעזור בריכוז ובחיבור לחכמה הפנימית ולאינטואיציה הן פלורייט ולאפיס לזולי. מומלץ לקרוא עליהן גם אם הן לא ברשותכם.

זה זמן טוב לכתיבה, לימוד, שיתוף ידע ומחקר. מרקורי, הפלנטה שמעודדת אותנו לעשות את כל הפעולות הללו נולדה לפי המיתולוגיה ההודית מהזיווג בין סומה (הירח) לבין טרה, אישתו של יופיטר. בוודות (הטקסטים העתיקים של הודו) נכתב: "מן הירח המיינד נולד". כך אנחנו גם מסתכלים על הירח במפה האסטרולוגית כביטוי של המיינד (manas). הסיפור של סומה, טרה ויופיטר אגב נגמר בטוב. יופיטר ראה את מרקורי (בודהה) המקסים והאינטליגנט והחליט לאמץ אותו כבנו.

 מחזור לבנה חדש בתאומים / ROHINI NAKSHATRA מתחיל ב-6 ביוני בשעה 15:37 שעון ישראל 

מפת הירח החדש מביאה איתה עוד הרבה דגש למזל תאומים, עם 5 פלנטות במזל.  ונוס מודגשת מאוד גם כן וזה סימן טוב. המיטיבה הקטנה שלנו, ונוס, מלמדת אותנו להסתגל למציאות המשתנה תדיר. היא עושה זאת דרך וויסות של החושים עם נשימות. גם כאן יש לנו את ההיבט עם סטורן בדגים המחזק את הצורך לקחת אחריות על הנאות החושים, על המילים, על מקומות שבהם לא פעלנו באופן אתי או לפי חוקי החברה או החוקים האוניברסליים. עוד הירח החדש מבקש מאיתנו לזרוע זרעים של חיבור לידע עמוק, אולי כזה שאינו מבוסס לגמרי, ודורש עוד מחקר והעמקה. חשוב לקחת את הידע שעולה ברצינות אבל עם זאת למצוא את הדרך להעמיד אותו במבחן המציאות. חשוב לשמור על הצורך להעביר מידע לאחרים באופן אחראי ובטוח, שלא מציף רגשית. אנחנו נרצה לשאוף לאיזון המיינד הקופצני ולגלות מחדש את המתנות שלנו בתחומי המוזיקה, ריקוד ודרמה.

זה זמן שיכול להעלות לסדר היום נושאים של בגידות, מעילה באמון, גניבות ולפתוח פתח לדיון יותר עמוק ומשמעותי בדרך שב אנחנו מיושרים עם מערכת ערכים כלשהי, או מערכת חוק ומשפט. כרגע, עם מיקומו הנוכחי של סטורן במפת השמים, הסדר והחוק האנושיים יצטרכו לעבור התיישבות מסוימת וסינון של מידע שקרי שמופץ מתחת לפני השטח. אולי זה יכלול חשיפת סודות כלשהם. 

הירח כבר נמצא מחוץ לגבולות (OOB) וזה אומר לנו שיכולות להיות יותר דרמות רגשיות ורצון להרגיש ולחוות את העולם באופן שונה. יש יותר חוסר יציבות ופחות תחושת ביטחון. התחושה הזו עלולה להביא להרגשה של בידוד, בדידות, ניכור וחוסר שייכות.

עוד על הפרק ענייני פריון ופוריות, מיניות, יצירתיות ומימוש. כדאי להתמודד עם רגשות קנאה שעלולים לעלות וגם לשים לב לנהנתנות ותאוותנות יתר שצריכות איזון. 

צ'קרת הגרון, וישודהה, מבקשת איזון בזמן הזה. כאשר הצ'קרה לא מאוזנת אנחנו עלולים להתנהל עם התקשורת באופן שמייצר דיבור שאינו אותנטי, או קושי בתקשורת בינאישית. 

כיוון מומלץ לטקסים ומדיטציות: מזרח

חיה: נחש (זכר)

איכות: רג'ס – יוצרת, פעילה

בזמן הירח החדש, מרס מתקדם לקראת מעבר לשור והיבט לפלוטו וזה יכול להיות אחד המעברים הפחות נוחים החודש. המעבר ילווה אותנו בחצי הראשון של יוני. למרס ופלוטו יש מוניטין לא קל עם מלחמות ואירועים מאתגרים אחרים. עם זאת, לא תמיד יהיו אירועים כאלו סביב ההיבטים בין השניים. יש כאן פוטנציאל גם לבחינת הכוח והעמידות הפיזיים שלנו. לתעל את הרצון לעבר התפתחות יותר עמוקה ומשמעותית, להמנע ככל שאפשר ממאבקי כוחות ולא לפחד מהאתגרים והאירועים שנפגש איתם בדרכנו. עם ההיבט הזה כל מה שלא הורג, מחשל אותנו. ההיבט יורגש כבר מתחילת יוני ויתעצם לקראת השבוע השני של יוני. שימו לב בעיקר ל-9 ביוני שעלול להיות יום מקפיץ ומעורר תגובות רגשיות ומהלכים לא קלים. 

למדינת ישראל המעבר הזה של מרס בשור לא הולך להיות קליל ורגוע. במיוחד סביב החצי השני של חודש יוני וגם במהלך יולי.

כמעט בחצי השני של החודש ההיבט בין הפלנטות בתאומים לסטורן בדגים מתחלף בהיבט לנפטון בדגים, סביב 14 ביוני ועד 21 ביוני נוכל להרגיש השפעה יותר רכה ומתעתעת. תהיה הקלה מהנוקשות והריסון השבתאיים, אבל אל תתנו לרכות הערפילית הנחמדה של נפטון בדגים להטעות אתכם ונסו לקחת את השיעורים השבתאיים שנפגשים איתם בחצי הראשון של יוני למקום שבו אתם לא מתבלבלים בין האמת והשקר. נפטון גם הופך הכל ליותר גלובלי וקולקטיבי ונותן השראה ליצירתיות ופיתוח המימד הרוחני יותר של החיים. עם זאת זהו גם זמן שנוכל ליפול יותר בקלות להטעיות, בעיות תקשורת, חוסר יכולת לשים גבולות מתאימים ועוד. מומלץ בימים הללו להשאר במקום יותר גמיש ופתוח אבל לא להתפתות לכל מיני הבטחות שווא.

ב-17 ליוני יהיה שינוי אנרגטי נוסף כאשר מרקורי וונוס עוברים יחד למזל סרטן ויהיו כמה ימים בהיבט לפלוטו. זהו היבט פחות נוח שמוציא אותנו מאיזור הנוחות שלנו. מרקורי וונוס בסרטן רוצים את הרכות והביטחון, את ההזנה, ולקחת את הזמן שלהם בהתנהלות בעולם. ההיבט לפלוטו יהיה מתסכל יותר בתחומי התקשורת ומערכות היחסים במובן הזה שאין לנו זמן לשקוע בתהליכים אישיים ולתת מקום לכל רגש שעולה, לקבל חיבוק ולהרגיש בטוחים. פלוטו בדלי יערער במעט את הצורך הסרטני בביטחון והנוחות האישית מול הצורך להתמודד עם ההאצה והשינויים של הזמן יעמדו על הפרק. זמן פחות טוב למשא ומתן, לדיאלוגים וחתימות על הסכמים. 

באופן קצת שונה, ה-17 ביוני יכול להיות גם יום שמעורר אותנו לתגובתיות רגשית ודרמות למיניהן. 

ב-20 ביוני, או יותר נכון כמה דקות לפני חצות בין 20 ל-21 ביוני, השמש תעבור למזל סרטן ומסמל את שינוי העונות וגם את יום ההיפוך של הקיץ. כלומר היום הארוך והמואר ביותר בשנה. יום ההיפוך של הקיץ / היום הארוך בשנה הוא בהמיספרה הצפונית של כדור הארץ. זהו יום בו השמש נוכחת במלואה ומכאן הימים מתחילים שוב להתקצר. 

המפה של מעבר השמש למזל סרטן בשעה 23:51 מביאה אנרגיה של נוכחות אישית עם לב פתוח. מומלץ להיות ביום הזה עם כוונות של נתינה, תמיכה והזנה, גם לעצמכם וגם לאחרים. להעצים ולחזק את המקומות שבהם אתם מרגישים יותר בטוחים בעצמכם, להוציא לאור את המתנות שלכם לעולם הזה ולהיות בנוכחות עם פשוט היותכם. זה יאפשר לכם להפתח לאפשרויות שהעולם מציע עבורכם מבלי לפחד לאבד את תחושת הזהות והשייכות, או לשקוע רק בה ולחשוב שהיא, היא הדבר עצמו. זהו זמן של איזון בין ההוויה האינדבידואלית שאני לבין החיבור אל האוניברסלי והלא אישי, כל מה שיותר גדול ממני.

הלבנה המלאה בגדי / MULA NAKSHATRA ב-22 ביוני לפנות בוקר תחזק את הנושאים של האישי מול הקולקטיבי, הנוחות והאינטימיות מול הצורך להכיל את התת מודע הקולקטיבי, להתיישר לפי המכלול, הצרכים של הכלל, ולהשאיר קצת מאחור את הצרכים האישיים שלנו. זהו זמן שבו נרגיש יותר היכן הלב שלנו רוצה לקחת את התהליכים האישיים שלנו ולתת מעצמנו עבור אחרים, לתמוך באחרים מסביבנו ולהוות סמכות ומנהיגות אחראית היכן שצריך. 

הנקשטרה מביאה איתה איכויות של חיפוש משמעות עמוקה מתחת לפני השטח. ומעירה את הצורך בתוכנו להרוס את כל מה שכובל אותנו. הרס הקשרים החומריים הכובלים אותנו לעולם החומר והתופעות, ומנתקים אותנו מן הידע הגבוה והאפשרויות שהן מעבר לחומר. מתוך האדמה החרושה הזו אפשר לראות את ההבשלה של הידע שנמצא בתוכנו. אולם על מנת לראות את הידע הזה אנחנו צריכים לבדוק אם הצלחנו בשחרור העבר והכבלים על מנת להתקדם. זוהי לא משימה פשוטה אבל אפשר לקחת פשוט משהו אחד בחייכם ולהתבונן עליו בדרך הזו. ההתבוננות בשורש, בבסיס תעזור לנו בהתפתחות ובשחרור אשליות כלשהן בנוגע למציאות, ככל שנוכל במקום שבו אנחנו נמצאים.  באופן גרפי יותר זה יכול להיות גם מנהרות, מחילות וכל מה שמתחת לפני השטח. יתכן ונראה הרס של מבנים למשל על מנת לגלות ולחשוף בגידות, שקרים ואשליות שנערמו, וגם מה נמצא מתחת לפני האדמה, בבונקרים ובבורות. יתכן ובצפון ולא רק בדרום. 

כדאי לשמור במיוחד עכשיו על איזון לאברי הסילוק ובכלל כל מה שקשורה לצ'קרה הראשונה, מולדהרה, היא צ'קרת השורש. צבע אדום יכול להביא איתו איזון וגם מדיטציה עם המנטרה Lam יכולה לסייע באיזון המולדהרה וחיזוק תחושת ביטחון ויציבות בעולם. 

כיוון מומלץ לטקסים ומדיטציות: צפון

חיה: כלב (זכר)

הירח עדיין נמצא מחוץ לגבולות (OOB) וגם ונוס ומרקורי נמצאים באותו מצב לא מאוזן. אז אנחנו יוצאים מהמסגרת המוגדרת והבטוחה ומנסים לעשות דברים אחרת. זה יכול לגרום לתחושת חוסר שייכות אבל גם להתפתחות עצמית מחוץ לקופסה החברתית ולהתניות החברתיות המיינסטרימיות. 

בסוף החודש נפטון מתכונן למעבר לנסיגה ב-29 מעלות מזל דגים (הנסיגה תתחיל ב-2 ביולי) וסטורן עובר לנסיגה ב- 29 ביוני ב-19 מעלות מזל דגים. זהו זמן להתבונן מחדש בכל הסדר החברתי ולשאול את עצמנו היכן אנחנו מבחינת היכולת שלנו לעשות את מה שאנחנו מטיפים לו. אפשר גם לקרוא באתר שלי על המעברים של סטורן ונפטון בדגים. סטורן ונפטון הן שתי אנרגיות שונות, אבל המשותף לשתיהן הוא שהן מביאות איתן סדר חברתי-קוסמי כלשהו בין אלו חוקי הקרמה והדהרמה וכל החוקים האוניברסלים וגם את הסדר והחוקיות שבתוך הכאוס. עם תחילת הנסיגה יכול להיות יותר כאוס ושאלות של אתיקה ומוסר יעלו שוב. 

*נקשטרה היא קונסטלציה או אחוזת ירח.

* התחזית הנה כללית ומומלץ להתאים את הכתוב לפי מפת הלידה האישית שלכם.