שנת תשע"ג מביאה איתה תהליכים אינטנסיביים למדינת ישראל. המדינה שלנו חווה כבר זמן מה את התהליכים האלו והשנה יהיה איזשהו שיא התפתחותי באירועים. אני רוצה להדגיש שאני מציעה ניתוח של הפוטנציאל ואינני מנבאת או חוזה אירועים. כמו תמיד, הכל תלוי בבחירה של הרבה גורמים, אולם יש פוטנציאל שאותו ניתן לראות במפת ישראל המופעלת עם הרבה מעברים חשובים כבר בסתיו הקרוב.אני מאמינה שכמעט תמיד יש לנו זכות בחירה, גם כאינדבידואלים וגם כמדינה, ואולי בזמנים ההיסטורים האלו, אנחנו יכולים לעזור אחד לשני מתוך הבנה שהתהליכים האלו רק יובילו אותנו לנקודה גבוהה יותר.

מפת הלידה של מדינת ישראל

מדינת ישראל, כידוע לכולנו, הוקמה לאחר מלחמת העולם השניה, עם הצורך למצוא מקום מפלט ליהודים אשר נרדפו בדרך זו או אחרת לאורך ההיסטוריה. במפת המדינה אנחנו יכולים לראות את זה עם זנב דרקון של הירח במזל עקרב בצמידות לכירון בבית 1 ועם פלוטו סאטורן בסקוור לדרקונים. החתימה הזו מעידה על הצורך בהקמת מדינה למיעוט היהודי הנרדף בעולם, אולם אנחנו רואים גם את העובדה שמדינת ישראל נמצאת כבר מהיום הראשון לעצמאותה בהתגוננות, במלחמות והתחושה הכללית היא שאין רגע מנוחה, אין שקט. מכיוון שהמדינה נוסדה בעקבות השואה במלחה"ע השניה והשמדתם האכזרית של היהודים ועוד מיעוטים אחרים ע"י גרמניה הנאצית (כירון בעקרב על זנב דרקון) המדינה נושאת איתה את הזכרון הזה ולכן כל הזמן יש תחושה שאנחנו נמצאים בוקר וערב במלחמה על קיומנו (בית 1). זהו גם הצורך התמידי שלנו בהתגוננות ותמיד עולה גם הצורך לבחון את המוסריות והשימוש הנכון בכוח (סאטורן ופלוטו בסקוור לדרקונים בית 10) בעיקר בקרב המנהיגים והגופים הביטחוניים של המדינה כגון: צבא, משטרה וכדומה..

ב-29 בנובמבר 1974 הכריז האו"ם על תכנית החלוקה של ארץ ישראל למדינה יהודית ולמדינה ערבית, תכנית שלא התקבלה יפה בעולם הערבי, ומיד לאחר ההכרזה פרצה מלחמת העצמאות, שבעקבותיה פונו פליטים פלסטינים רבים מהארץ ונשארו ללא זהות. גם זה למשל חלק מהחבילה של החתימה האסטרולוגית הזו, ומהמשא ההיסטורי והקרמאתי שמדינת ישראל נושאת איתה. נושא הפליטים הוא בליבנו ובעוכרינו. היינו פליטים ואנחנו תמיד נתמודד עם פליטים אחרים וגורלם. זהו חלק מכירון בעקרב על זנב דרקון.

מדוע כל המידע ההיסטורי הזה חשוב? כי אנו נמצאים בסתיו הקרוב בתקופה של סגירת מעגלים היסטוריים מכמה בחינות, והאירועים שציינתי, הכרזת האו"ם, מלחמת העצמאות והקמתה של מדינת ישראל היו תחת השפעת ליקויים שיופעלו שוב ע"י מעברי הכוכבים בנובמבר 2012.

 באסטרולוגיה ישנו תחום שנקרא Mundane שעוסק באסטרולוגיה של מדינות, ופוליטיקה עולמית. בתחום הזה משתמשים הרבה במפות של ליקויים כדי לבדוק את ההשפעה לטווח הזמן של הליקוי. המעניין והרלוונטי לעניננו הוא שמדינת ישראל נולדה סמוך לליקוי חמה ב- 18 מעלות שור. גם החלטת האו"ם על הקמת מדינת ישראל התרחשה יום אחרי ליקוי ירח ב-28 בנובמבר 1947 כאשר ראש הדרקון היה בדיוק ב-23 מעלות שור, מעלת השמש הלידתית של ישראל. מלחמת העצמאות הייתה במשך כל הזמן הזה, מכיוון שהחלה מיד לאחר הכרזת האו"ם ונמשכה לפרקים. בנובמבר הקרוב נוצר מצב שבו שלושת מפות הליקויים, הליקוי האישי של מדינת ישראל, הליקוי של החלטת האו"ם והליקוי שיתרחש בנובמבר 2012, מפעילות אחת את השניה והשלישית עם דגש על ציר המזלות עקרב שור בפרט, ועל המזלות הקבועים בכלל. זה מסמן מפנה דרך חשוב למדינת ישראל בקיומה ואירועים מכוננים בפתח שישפיעו בתחומים רבים לאורך כל השנה.

ב – 14 בנובמבר 2012 יהיה ליקוי החמה המלא ב- 22 מעלות עקרב, בדיוק מול הליקוי הלידתי של ישראל. הליקוי הזה ישפיע גם על ה-T סקוור כירון, מרס והשמש על הדרקונים של מדינת ישראל, כמו גם על פלנטות נוספות במפה. המשמעות של זה היא בכמה רבדים: תחילה שני הליקויים מראים לנו על שנה של סגירת מעגל ומעבר שלב נוסף בהתפתחות של מדינת ישראל. זה אומר שזו שנה מאוד חשובה עבור המדינה, שיכולה להוביל למהפכים ושינויים דרמטים ואף מאתגרים, היכולים לבוא לידי ביטוי בצורה חיובית או שלילית, תלוי בהרבה גורמים אחרים. אחד הדברים שיכולים להיות הוא ששוב מדינת ישראל תעמוד מול משבר כלכלי, יתכנו גזרות כלכליות נוספות, כל עניין התקציבים יכול להגיע לנקודת מפנה או שלמשל אישור תקציב יכול להוביל לשינויים קיצוניים אצל הצרכן הישראלי, או להוביל לתהליך שיצור תחושת מחסור אצל רבים ויערער את המצב הכלכלי. בדרך אחרת יתכן צורך בהגדרת גבולות מחודשת, למשל ענייני התנחלויות יעלו שוב ויתכן ויהיו פינויים נוספים של שטחים. מדינת ישראל בהחלט יכולה להיות במצב שבו תצטרך להגן שוב על עצמה , כלומר תותקף או תתקיף. זה אומר שהאופציה של מלחמה אכן קיימת כאן, הפוטנציאל נמצא במפות והשאלה הגדולה כיצד הפוטנציאל הזה יבוא לידי מימוש.

אם ממשיכים להתבונן על המפות של המנהיגים נתניהו, אחמדאניג'ד, אובמה ומפת איראן, למשל מפת הליקוי על מפתו של נתניהו מראה את מרס הלידתי שלו מופעל וגם מרס על האופק שלו, הליקוי בנובמבר נופל על אוראנוס (גרעין) לידתי של איראן, שליט בית 7 (אויבים, מלחמה) גם שאר המפות מופעלות, ואני לא אפרט כאן הכל, אבל יש בהחלט מכל הכיוונים מתח רציני באויר שיגיע לנקודת שיא עם הליקוי. חשוב לציין שהשפעת הליקוי תורגש לא רק ביום הליקוי אלא קצת לפני ויכולה להשפיע עד חצי שנה אחרי. עבור ישראל התקופה הזו יכולה לערער את תחושת הביטחון של האזרחים, ואת החוזק והחוסן של המדינה. הצבא שלנו יעבור שינויים ותהפוכות ויתכנו מצבים שבהם אף נצטרך להקריב משהו עבור שקט איזורי. כמו כן תיתכן התערבות יותר משמעותית מצד האו"ם.

מצב שכרגע קיים ונמצא בכותרות הוא הפליטים המגיעים לישראל מאפריקה. השפעת הליקוי יכולה להחריף את המצב, או ליצור מצוקה רצינית בקרב הפליטים שכבר נמצאים במדינה. הדגש על מזל עקרב ועל כירון של מדינת ישראל יכול להוביל את המדינה לעשות שוב מעשה שמבחינה קרמאתית לא יהיה חיובי, או יוסיף בעיות לעניין. כרגע המצב לא מטופל בצורה נאותה בלשון המעטה, ונראה שהנושא הזה ימשיך להיות על הפרק עוד זמן מה.

מכיוון שהשמש של מדינת ישראל ממש תחת השפעת הליקוי, יתכן וזה יוביל לשינויים ומהפכים פוליטיים בהנהגה של מדינת ישראל כמו גם בכל מה שקשור באנשים שמנהלים ומובילים את המדינה הזו, בין אם הם נבחרו או שלא (כדוגמת טייקונים למיניהם). רבים מהמובילים כעת יכולים לאבד את כוחם בהמשך, בין לילה. לכן יכולות להיות בקרוב שוב בחירות חדשות לממשלת ישראל.

הזווית בין פלוטו לאוראנוס, שעליה תוכלו לקרוא בהרחבה פה, פותחת את השנה היהודית החדשה עם זווית מדוייקת נוספת, ולאורך השנה תשפיע על נפטון הלידתי בבית 12 של המדינה. ההשפעה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי במציאת משאבים חדשים של גז, מים, נפט או כל משהו שנחשב אוצרות טבע אבל מצד שני יכולה להביא בדיוק את ההיפך – מחסור במשאבים האלו בגלל למשל זיהומים סביבתיים חמורים (ראו פרטים אודות ניסוי פצלי השמן בעמק האלה). בתחום הבריאות יכולות להיות התפתחויות מעניינות, ואולי אף רפורמת בריאות חדשה, שידרוג של בתי חולים, או שיעלו לפני השטח דברים שיציבו מציאות חדשה שבה מערכת הבריאות תהיה חייבת לעבור רפורמה כי היא לא תעמוד בעומס ותקרוס. יכולות להחשף שחיתויות בארגונים ציבוריים שונים, עמותות וכו' אשר יעברו איזשהו סוג של טרנספורמציה בשנה הקרובה.

יהיה מעניין לראות מה יקרה בתחום הדת והמדינה בשנה הזו. אני סבורה שיתחילו להשמע קולות חזקים יותר ויותר הקוראים להפרדת דת ומדינה, מה שבטווח הרחוק יכול אף ליצור שינוי בהגדרה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, ולהביא לשינויים רבים במהות של המדינה. בכל מקרה, נוכל לראות את המשך המאבקים בין הדתיים לחילוניים ונראה יותר אנשים נלחמים על חופש הביטוי ורוצים להתנתק מהמוסדות הדתיים במדינה.

מבחינה פוליטית, חברתית וביטחונית: השנה הזו יכולה להביא להקמתן של תנועות פוליטיות וחברתיות חדשות אשר מטרתן תהיה להחזיר את הכוח לעם (נפטון בדגים) והתעוררות המונית של רבים מהעם, מה שיכול אף להוביל למהפכה הרבה יותר דרמטית משני הקייצים האחרונים, שרבים יסחפו אליה. המהפכה החברתית עדיין לא נגמרה, לכל המספידים אותה ובטוחים שנכשלה! השנה הזו תביא לעוד התעוררות גדולה בקרב העם, שיכולה לצאת לגמרי משליטה של ההנהגה, ולהביא לשינויים ותהפוכות משמעותיים ביותר. בתחום הביטחוני ישנה אופציה של פעולות טרור כנגד ישראל או ישראלים ויאתגרו את ביטחון המדינה, או מקרים כמו חטיפת חיילים/אזרחים שיוחזקו כבני ערובה. אני לא אתפלא אם יתגלו ידיעות חדשות על חטופים ונעדרים שלא חזרו וגורלם לא נודע, כגון רון ארד.

גם הטבע יאמר את דברו, והמעברים עם הליקוי עלולים להגביר את הפוטנציאל לרעידות אדמה, שטפונות ועוד אירועים המוגדרים כאסונות טבע, במידה כזו או אחרת, לאו דווקא במימדי ענק אולם אנחנו כן נושפע ונצטרך להיות מוכנים גם להיבט הזה.

כאמור אני לא מנבאת עתידות, אולם נראה שהדברים בעלי פוטנציאל לטרנספורמציה והרס יחסית גדולים. מרס בכמה ממפות הקידומים של המדינה עובר מזל מה שנותן לו דגש מיוחד. מרס בין שאר תפקידיו, מסמל מלחמה באסטרולוגיה. מסקנתי היא שקיים בהחלט סיכוי סביר למלחמה או פעילות צבאית מוגברת בסתיו, אם כי כאסטרולוגית אני מאמינה שתמיד אפשר לשנות את הדברים. כמו כן זכרו שהדברים יכולים להתגלם בצורה אחרת כמו מלחמות יותר פנימיות בין אוכלוסיות שונות במדינה וכדומה. הפצעים הישנים יעלו חזרה לפני השטח ושוב מדינת ישראל תמצא את עצמה בהתמודדות מוסרית וערכית בתחומים שונים. נקווה שהמנהיגים שלנו ידעו לנהוג בחוכמה ובאיפוק, נקווה שידעו להשכיל ולהבין שהעוול שנגרם לעם היהודי שב ומתגלם בתלבושות שונות, ושהגיע הזמן לסגור את המעגלים הקרמאתיים האלו. (עוד על כך ראו במאמר על אוראנוס ופלוטו).

ועם כל זה, שנה טובה ומתוקה לכולם.