“If you want to make God laugh, tell him about your plans.”

Woody Allen

השבוע בשמים יש כמה מהלכים אשר בונים את האנרגיה ומכינים את הקרקע לשיא של ליקוי החמה ב- 1 בספטמבר. השמש עוברת מחר 22.8 בערב למזל בתולה ותצטרף למצבור הכוכבים שכבר שם: יופיטר, ונוס מרקורי וראש דרקון, מצבור כוכבים משמעותי לכל הדעות. (באסטרולוגית אנחנו קוראים לזה סטליום).
הסינכרון המדויק והקצת מבהיל, של כל עינייני ההיגיינה והחיידקים באוכל שעולה עכשיו לכותרות אצלנו בישראל מדגיש את הנושאים שמשקף ארכיטיפ בתולה: בריאות, תזונה, שימור, ניקיון והגיינה, תעשייה ומפעלים, ציוד טכני, חקלאות ועוד.
מכיוון ששליט בתולה הוא מרקורי, והוא יהיה כבר בנסיגה עם הליקוי (עובר ב- 30 באוגוסט לנסיגה), אנחנו יכולים לראות כיצד הליקוי הזה מעלה איתו עוד עניינים הקשורים לצורך לעשות סדר ולאתחל מחדש את המערכת, למצוא ליקויים נוספים כדי לתקן אותם. אחד הדברים שחשובים לבתולה הוא שמירה על פעולה יעילה ומדויקת של שרשרת היצור. לכן כל פגם קטן יכול לעצור את התהליכים המכניים וכמובן להביא לכאוס מוחלט ולחוסר יעילות שהבתולה לא מת עליו בלשון המעטה (ונפטון בדגים נמצא ממול). זה ארכיטיפ שמתאר בדיוק את העבודה הטכנית של מפעלים ואת פס הייצור של האוכל ומוצרים אחרים.
זה הזמן לנקות אבק ממקומות שלא הגענו אליהם גם בפסח, להפטר מדברים קטנים אבל לא נחוצים, ואולי גם לעשות ניקיון קטן במערכת העיכול שלנו, בדגש על ניקוי המעיים (חוקנים מישהו?), לעשות בדיקות דם ולקחת את התוספים והויטמינים הנחוצים (בהוראות הרופא/מטפל כמובן) וגם לחזור קצת לדברים שהזנחנו בתוכנו ובסביבתנו, לבחון איך אנחנו מתפקדים בשגרה היומיומית, האם הזנחנו משהו חשוב (אולי את עצמנו?), שכחנו לשלם חשבונות או קנסות ואולי הגיעה הזמן לצאת לחופשה כי העולם יכול להסתדר גם בלעדינו לכמה ימים…
בנוסף נרגיש את הצמידות בין מרס לסאטורן בקשת אשר מחוברים בסקוור לנפטון בדגים.
ההיבט החשוב בין סאטורן לנפטון כבר מלווה אותנו תקופה והוא יועצם עם האנרגיות של הליקוי. זהו היבט אשר מביא איתו תהליכים חשובים בנושאים של מוסר ואתיקה, מה מותר ומה אסור, מה נכון וישאר כדוגמה אוניברסלית ומה הוא מעשה ידי אדם ובעל אופי זמני. זוהי ההזדמנות שלנו לבחון את המנהיגים, המורים, אנשי דת, מוסדות החוק וכל מי שמוביל עבורינו את הדרך מבחינה חברתית, ערכית ומוסרית, לשאול שאלות ולהגדיר את הדברים מחדש.
אנחנו נראה סביבנו אנשים הטוענים שבהם שליחי האמת ומביאים את הבשורה, אולם הם עצמם חיים בשקר. אנשים אשר קוראים לעצמם מורים רוחניים, שולחים ססמאות לאויר ומתלבשים כאילו הם אחרון אנשי האור, אולם בעצם אינם חיים את מה שהם מנסים ללמד אחרים. זה יכול להגיע עם מצבים מנטליים לא מאוזנים של אותם אנשים או שהם יחפשו את אלו הנמצאים במצבים כאלו.
בכל מקרה השיעור החשוב כאן הוא שהאמת יוצאת תמיד לאור, לא משנה כמה שכבות שמנו מלמעלה. ועל זה נאמר Karma is a bitch. לחוקים האוניברסלים ולאמת הנייטרלית לא איכפת איך אתם מתלבשים וכמה תשקרו לעצמכם. הקארמה שלכם רק תמשיך להצטבר אם חייתם בשקר ובצדקנות.
הנוכחות של מרס יחד עם ההיבט הזה מוסיפה עוד אש ומוטיבציה לפעולה ועשיה, אם בשם אידיאולוגיות ואמונות או יחד עם החזון שלנו לבנות משהו בעל ערך ומבוסס היטב ולקבל עליו הכרה וכבוד.
שימו לב שהמוטיבציה הזו לא הופכת אתכם להיות דיקטטורים קטנים בסביבתכם ושאתם לא דוחפים חזק מדיי לעבר המטרות שלכם, או שמישהו אחר לא מקטין אתכם בשם האמת שלו.
כשמרס חובר לסאטורן הוא בדר"כ יותר בשליטה על מעשיו, מתוכנן וקפדני בכל צעד וצעד, אולם הסקוור של נפטון לצמד יכול להביא לפנטיות קיצונית ואכזריות שיוצאת משליטה או לחוסר אונים מוחלט ופחד מפני הלא נודע. התוספת הנפטונית תיקח כל פחד או כל כעס שעולה ותקצין אותו לכיוון אחד או נגדי לו, ולכן השילוב הזה יכול להוביל לפעולות קיצוניות בשם האמת (הסובייקטיבית).
הצמידות הזו היא גם כן מופעלת עם מפת הליקוי ולכן אלו תהליכים יותר רחבים לתקופה של לפחות כמה שבועות לפני ואחרי הליקויים.
הסמל הסביאני לליקוי החמה:
" A man with two heads is seen looking out to the beyond"
התודעה מתפקדת במימדים הפנימיים והחיצוניים. התאמה היא הבנה. רגישות יתר לזרמים של החיים.
(דיין רודהיאר)
הסמל הסביאני לצמידות מרס וסאטורן:
" A stage symbolization of the "Goddess of Opportunity"
כוח יצירתי משמעותי כאשר הוא מתמיר עובדות סתמיות לסמלים אוניברסלים. החצנה של דחפים פנימיים.
(דיין רודהיאר)
כוכבי שבת מודגשים בזמן הליקוי
Phact – Setting at the Descendant orb 02 mins 53 secs
A risk taker, a person who wants to explore new horizons
Sadalmelek – On Nadir orb 03 mins 45 secs
A person who knows the value of a networking
HELIACAL RISING STAR
Canopus – Rising 16 mins 34 secs before Sunrise
To be a navigator, a pathfinder, or a perfectionist
HELIACAL SETTING STAR
Sadalmelek – Setting 16 mins 09 secs before Sunrise
An confident person with a good network
(מתוך התוכנה Starlight – B.Brady)
 
צמידות מרס סאטורן המדויקת ביום רביעי 24.8 ב- 9 מעלות קשת
ליקוי חמה ב- 9 מעלות בתולה ב- 1.9
ליקוי ירח ב- 24 מעלות דגים ב- 16.9
יופיטר עובר למאזנים ב- 10.9
מרקורי בנסיגה 30.8 – עד 22.9

Dane Rudhyar – The Astrology of Personality

Bernadette Brady – Brady's book of Fixed Stars