במרכז עונת הליקויים עומד ליקוי החמה שיתרחש ב-10 במאי 2013. הליקוי נופל ב – 19 מעלות מזל שור ויהיה בצמידות למרקורי ומרס בשור וזנב דרקון (של הירח). ונוס שליטת הליקוי בתאומים ובסקוור לנפטון והמולות של סאטורן למרס עדיין באורב, אם כי כבר מתרחקת.

הסמל הסביאני עבור הליקוי הזה הוא: Wisps of clouds, like wings, are streaming across the sky

הליקוי פותח עבורנו דלת לעבודה משולבת של עולם החומר עם עולם הרוח. נוכל ליצור ולעשות עם השראה גבוהה, אבל אנחנו צריכים להבין שההשראה הזו היא חלק מהטבע שלנו. השראה שמגיעה מהטבע שמסביבנו ומשקפת לנו את עצמנו. התבוננות בחיות וחייהן למשל יכולה להיות מאוד עוצמתית וכל עבודה שמאנית עם עולם החי והצומח יכולה לתת לנו את החיבור לכל השפע שיש ליקום להציע לנו. הארכיטיפ של שור באופן כללי מזמין אותנו להתחבר לתודעת השפע, לשחרר מחסומים ולהתחבר לאלמנטים כדי שנוכל ליצור מתוך היכולות והמשאבים שלנו. השפע של השור הוא הידיעה שיש לי את כל מה שאני צריך, שבתוכי נמצא הפוטנציאל היצירתי האינסופי ואני רק צריכה לממש אותו ולתת לו צורה במימד הפיזי.

 זה גם סימלי מאוד עבור ההתנהלות שלנו על כדור הארץ, מכיוון שאנחנו יכולים לחיות בשפע, אבל במקום זה יש חצי כדור שחי בקיצוניות אחת של עוני ורעב והחצי השני שחי בקיצוניות השנייה של נהנתנות ובזבוז משאבים בלתי פוסק. זה הזמן שלנו לשאול מה אנחנו יכולים לעשות כדי לחיות שוב בהרמוניה עם האדמה. אלו שני דברים שאריכיטיפ שור מדבר עליהם ואנחנו צריכים את אלמנט האדמה בחיינו כדי להתקרקע ולהרגיש מחוברים לזמן ולמקום שבו אנחנו חיים. בלי האדמה לא היינו יכולים לגדול ולצמוח למי שאנחנו כי לא היה לנו בסיס חזק לעמוד עליו. זוהי קריאה עבורנו להתחבר למימד הפיזי ולאדמה, לעבוד על הקרקוע והקשר שלנו עם עולם הצומח. חשוב עבורנו להתנתק מהמחשבים ולצאת החוצה יחפים להליכה על האדמה, לאכול ירקות ופירות שנקטפו טריים היישר מן האדמה ולכבד, לברך ולהודות על השפע שיש בחיינו.

נושאים שקשורים בכספים, המהווים חלק מעולם החומר שלנו, יכולים לעלות עם הליקוי. הכסף הוא כיום המדד לשפע של רבים על כדור הארץ, לכן הליקוי יכול להפעיל אותנו בנושא הזה גם כן. הגזירות הכלכליות למשל הן דוגמא טובה לכך, וההשפעה של המהלך הזה תהיה משמעותית וקריטית ביותר עבור מדינת ישראל, מכיוון שנקבעה בהשפעת הליקוי. לכן חשוב לבחון עד כמה הנושא של הכסף חשוב בחיינו, מה המקום שאנחנו נותנים לו והאם הוא מטרה או רק אמצעי עבורנו. ההתבוננות הזו יכולה להעלות את המודעות שלנו למה שהיינו רוצים שיהיה בחיינו ולדרך שבה נרצה להשיג זאת.

השור גם מדבר על תחושת הערך העצמי ומזמין התבוננות בגוף הפיזי שלנו, בצרכים, בתשוקות ובשימוש בחושים. האם MC900444837אנחנו אוהבים את הגוף שלנו ומעניקים לו את כל מה שהוא צריך? האם התזונה שלנו בריאה ונקייה מרעלים למיניהם וכדומה. מעניין שבתקופה הזו עלה לכותרות החוק בארה"ב שמאפשר למונסטו, תאגיד שעוסק באוכל מהונדס גנטית ובעיקרון מעוות את הטבע ומכניס יותר רעלים למזון שלנו, להמשיך לפעול. אולם, המודעות של הקהל הרחב לעניין עלתה בצורה יותר משמעותית ונראה שיתכנו גם שינויים במקום הזה.

הליקוי יכול גם להעלות כעסים לא פתורים הגוררים תקשורת מרעילה ואלימה. הכעסים האלו יכולים להגיע בגלל תחושת חוסר ערך עצמי או תסכול שנוצר בגלל חוסר יכולת להביא את הפוטנציאל היצירתי שלנו לידי מימוש. חשוב לדעת שהכעסים האלו הם בעצם הצורך שלנו להוציא החוצה ולפעול ואם אנחנו במקום של תסכול, לא מחוברים לעצמנו וחווים מגבלות ותחושת תקיעות (מולות לסאטורן) זה יכול לצאת החוצה בצורה לא מאוזנת ולא חיובית.

מדינת ישראל והליקוי

ישראל נולדה עם השמש בשור והליקוי הזה חשוב עבור המדינה גם מכיוון שהוא נופל על השמש של המדינה, ביחד עם כל הפלנטות האחרות בשור, וגם , מכיוון שהוא משלים את הליקוי שהיה בנומבר 2012 ב- 22 מעלות עקרב. כפי שציינתי בתחזית לשנת תשע"ג הליקויים האלו קשורים לליקויים של הכרזת והקמת המדינה וגם לליקויים שבצילם נחתמו הסכמי אוסלו. לכן הנושאים של גבולות המדינה תמיד נמצאים על הפרק ועכשיו יותר מתמיד כי יש לנו את הליקויים באותם מזלות.

מדינת ישראל נולדה תחת השפעת ליקוי ולכן אפשר לומר גם שהיא מדינה מלאת דרמות ותהליכים בלתי צפויים בהיסטוריה שלה וגם בעתיד, זוהי המהות שלה וזו גם הסיבה שהעניין בישראל מאוד דומיננטי ברחבי העולם. היא מאירה ומביאה משהו חשוב לכל מי שמסביבה. הליקוי הזה מביא שוב דגש על צורך להגן (מרס) על גבולות וגם אפילו להגדיר מחדש את הגבולות של המדינה ולחלק את הטריטוריה. ראינו את זה עם המתקפה על סוריה ונקווה שלא יהיו לזה השלכות נוספות. הצמידות של מרקורי לליקוי יכולה להביא חוזים והסכמים חדשים על גבולות מדינת ישראל והמדינה הפלסטינאית.

גם במפה של סוריה לתחילת משטרו של אסאד( 13 בנובמבר 1970) אנחנו רואים ירח מלא, כאשר השמש בעקרב והירח בשור בדיוק במעלות של הליקוי  הנוכחי, מה שאומר שגם בסוריה צפויים עוד שינויים ומהפכים רבים. מוסיפים לזה עוד כוח גם הסקוור בין אוראנוס ופלוטו שננעל על מולות אוראנוס/אריס הלידתי של סוריה. יתכן וזה יביא לנפילתו של אסאד בקרוב או להתפתחות דרמטית בשבועות הקרובים באיזור. נראה אם כך שהמזה"ת ימשיך להיות מקור לעניין ותזוזות חברתיות ופוליטיות בהמשך השנה.

כדי שנוכל לעבוד יותר טוב עם האפשרויות שמציע לנו הליקוי אתם יכולים לתרגל את המדיטציה לשפע >>

כמו כן אתם מוזמנים לתרגל סדהנה (תרגול רוחני) עם הליקוי בפארק ב- 10 במאי בבוקר – הכנסו לארוע >>

ומפגש לימודי על ליקויים באסטרולוגיה יתקיים במוצ"ש 11 במאי בכפ"ס – חומר מרתק אל תפספסו! קישור לפרטים>>

solareclipsemay