חודש אוקטובר מביא איתו את האנרגיה העוצמתית של עונת הליקוים: הליקוי הראשון היה ליקוי ירח מלא ועוצמתי במיוחד ב- 8 באוקטובר, השייך לסדרה של ליקויי ירח מלאים (טטראד), והשני ליקוי חמה חלקי ב-24 באוקטובר בשעה 00:56. שני הליקויים מתרחשים כמו תמיד על ציר הדרקונים של הירח, אשר נמצאים הפעם במזלות טלה/מאזנים, ולכן מדגישים את נושאי מערכות היחסים בחיינו, האני האינדבידואלי והרצון ללכת בדרך נפרדת ועצמאית מול הצורך לגשר על הפערים בין שני צדדים וללמוד לחיות עם האחר.

זה כולל לא רק מערכות יחסים אישיות אלא גם מערכות יחסים פוליטיות, ואכן מאז מעבר הדרקונים לטלה מאזנים, ובעיקר מאז הצלב הקרדינלי הגדול באפריל 2014, ראינו כיצד התפתחו לחימות באיזורים שונים: ישראל ועזה, רוסיה ואוקראינה וכמובן ארגון הטרור האכזרי דעאש. כאשר הסקוור בין אוראנוס ופלוטו נמצא ברקע כבר זמן מה, אנחנו יכולים לראות כיצד מתהווים שינויים רבים, לצערנו חלקם קיצוניים (בכל זאת אוראנוס ופלוטו) ונלחמים נגד הערכים והחופש המערביים.

ליקוי החמה שיהיה ב- 24 באוקטובר במעלה הקריטית 0 במזל עקרב, כאשר ונוס באותה מעלה, והאסטרואיד פאלאס אתנה בצמידות גם היא, יביא איתו הזדמנות לשינויים חשובים ופריצות דרך, בעיקר בתחומי מערכות היחסים וגם בכלכלה העולמית ובנושאים הקשורים למעמד האישה, נשים בפוליטיקה וכיוב.

סביב זמן הליקוי נוכל להרגיש צורך לסגור מעגלים בחיינו, לשחרר אנשים וזכרונות מן העבר, כדי שנוכל לתת צ'אנס למשהו חדש להכנס לחיינו. זה לא חייב להיות שינוי ושחרור טוטאלי, אלא יכול להיות גם שינוי מהותי בתוכנו, ממש להמציא את עצמנו מחדש, כדי שנוכל להתחיל מחזור חדש. המעלה הקריטית 0 שעליה מתרחש הליקוי מדגישה את הצורך ללכת למקומות חדשים, להתנסות במשהו שעדיין לא חווינו בעבר, ולבדוק את הגבולות שלנו, מה שיכול להעמיד למבחן את סיפורים הישנים שלנו. אלו הסיפורים המלאים דרמות רגשיות, על תחושת דחייה, חוסר ערך עצמי, התגוננות ומניפולציות כדי שאף אחד אחר לא יוכל לפגוע בנו יותר או פשוט הרגלים ישנים שאינם נותנים לנו לצאת מהביצה הרגשית של עצמנו. הסיפורים האלו יכולים עכשיו, בפתח האנרגטי הזה, להשתנות ולהחליף צורה. לכן הליקוי יכול להביא לריפוי משמעותי במערכות יחסים, בערך עצמי, במיניות ובשחרור מדברים אשר אינם משרתים אותנו עוד. האנרגיה הזו עובדת גם מבחינה פיזית ולא רק רגשית, והליקוי יכול להשפיע על אברי הסילוק למשל או על אברי המין. זמן טוב לעשות ניקוי רעלים קטן ולאכול אוכל פחות חומצי ויותר בסיסי.

הליקוי בצמידות לונוס ופאלאס אתנה יכול להביא איתו במיוחד הזדמנות לריפי עמוק של האנרגיה הנקבית – נשית. זה יכול להיות ברמה גלוגבלית כאשר נושאים כמו מיניות נשית ומקומה של האישה בחברה יכולים להיות על הפרק, או נשים חזקות המקבלות עמדות כוח בפוליטיקה. ברמה האישית כל אחד מאיתנו, גם הגברים, יכולים לעבוד על ריפוי וחיזוק האנרגיה הנקבית בתוכם, על מיניות ובחינה מחדש של הדרך שבה אנחנו משתמשים בכוח המיני שלנו והדרך שבה נשים מוצגות במודעות למשל או ניצול מיני של נשים בחברה מסויימת וכו'.

ואגב נשים חזקות בפוליטיקה, הליקוי יפעיל את השמש הלידתית של הילארי קלינטון ב – 2 מעלות עקרב. צפו לחדשות קריטיות לגביה בשנה הקרובה, אולי הכרזה רשמית על התמודדות בבחירות ב- 2016 לנשיאות ארה"ב (פאלאס אתנה קשורה גם לפוליטיקה), בכל מקרה היא כבר הפכה להיות סבתא בפעם הראשונה לא מזמן (שמש = ילדים, דור ההמשך). ליקוי על השמש הלידתית יכול להביא אותנו אל אור הזרקורים ובעקרב לתת לנו כוח או לקחת אותו. יהיה מעניין לעקוב אחריה בשנה הקרובה…

מכיוון שליקויים פעמים רבות חוזרים במחזורים, בסתיו 1995 יכולנו לראות את צמד הליקויים הזה באותם מזלות באותן מעלות. לאחר ליקוי החמה של השנה הזו התרחש אירוע שהרעיד את המדינה ונחרט בזכרוננו לנצח – רצח ראש הממשלה דאז יצחק רבין, אשר הופיע בעצרת מיוחדת למען השלום ונרצח על ידי יגאל עמיר לאחר העצרת, ב- 4 בנובמבר 1995. ליקוי החמה אז, כמו גם הנוכחי, היה בסקוור לירח הלידתי של המדינה ב-4 מעלות מזל אריה בבית 10, וסימל את הרצח הפוליטי, את המשבר בעם ובין הימין והשמאל וגם ברמה מסוימת את המשבר בשיחות השלום. אין זה אומר כמובן שיהיה שוב רצח פוליטי, אולם יכולים להיות אירועים הקשורים לסגירת המעגל של רצח רבין, מסקנות חדשות או חידוש שיחות השלום.

הליקוי יהיה חשוב בעיקר עבור מי שיש לו פלנטות בסוף מזלות קרדינלים (טלה, מאזנים, סרטן וגדי) או בתחילת מזלות פיקסים (עקרב, שור, אריה ודלי). כמו כן גם מי שנולד בין סוף אוקטובר 1995 ובין תחילת אפריל 1996 השנה הקרובה יושפע מן הליקוי בצורה יותר דומיננטית. כמו כן הליקוי יראה מעל קנדה וארה"ב בעיקר.

————————————————————————————————————————

* קורס אסטרולוגיה למתחילים נפתח ב- 9 בדצמבר 2014. לפרטים והרשמה צרו קשר  healingstar11@gmail.com

* 2015 – איך תראה השנה הזו עבורינו? 11 בדצמבר בשעה 20:00 וובינר מיוחד עם גלי סאט פוראן ליבנה על התהליכים הפלנטריים בשנת 2015. לפרטים והרשמה צרו קשר  healingstar11@gmail.com

* שיעורי אסטרולוגיה למתקדמים אונליין – היבטים ופאזות במפת הלידה, אסטרוקארטוגרפיה, נפטון, כירון ועוד חומר מרתק וייחודי. כל הפרטים בקרוב!

* הסמכה מקצועית לאסטרולוגים של ארגון ISAR – קורס אתיקה לאסטרולוגים יתקיים ב- 9 בדצמבר 2015 מ- 10 עד 15. לפרטים והרשמה צרו קשר  healingstar11@gmail.com

* קירטאן – שירה מקודשת לשנה החדשה – 1 בינואר 2014 בשעה 20:30 בתל אביב (על בסיס תרומה)