ארבעת הליקויים בשנת 2023 נמצאים בין שני צירי מזלות, שור-עקרב וטלה-מאזנים. לאחר שבשנת 2022 הלקויים היו בציר שור-עקרב בלבד, כעת אנחנו מרגישים את המעברים הרבים ששנת 2023 מציעה. יחד עם ההליכה הלוך וחזור של פלוטו בין גדי לדלי, גם הדרקונים של הירח משנים מזלות במהלך 2023. עם זאת, גם לפני שישנו את ציר המזלות שלהם, הליקויים, הקשורים תמיד לציר הדרקונים של הירח מבחינה אסטרונומית, כבר יעברו למזלות טלה ומאזנים בליקויי החמה, ובליקויי הירח ישארו בציר שור עקרב.

כמו תמיד, הכתוב על הליקויים הוא כללי וחשוב לבחון את מפת הלידה האישית שלכן/ם ולראות היכן הליקויים משפיעים ונותנים דגש אישי עבורכן/ם. עבור מדינת ישראל כל הליקויים השנה חשובים מבחינות רבות מה שמבטיח עוד עשיה, פעולה ותנועה במדינה לפי הנושאים של הליקויים ומיקומם. ליקויי החמה למשל מפעילים את ציר הבתים 7 (באפריל) ו-1 (באוקטובר) ומחדדים את מערכת היחסים של מדינת ישראל עם האחר, עם האויבים ועם האוהבים, שיתופי פעולה, יחסים דיפלומטים וגם מערכת המשפט, פעולות המונעות מאידיאולוגיה וגם התלקחות של אש ושריפות, במובן המטאפורי וגם המילולי של הדבר. באופן כללי מדינת ישראל נמצאת בציר התפתחותי חשוב והאירועים מנופחים לדרמות דרמטיות, בצדק או שלא בצדק, ופותחים שוב את הפצע המדמם שעליו בנויה מדינת ישראל. זוהי הזדמנות לריפוי רדיקאלי או להרס טוטאלי.

***ליקויים באפריל-מאי 2023***

ליקוי חמה היברידי 20 באפריל 2023 / 29 מעלות מזל טלה (גלגל טרופי) / 6 מעלות מזל טלה Ashvini Nakshatra (גלגל טרופי) / הליקוי יתרחש בשעה 7:12 בבוקר שעון ישראל

הליקוי הראשון של שנת 2023 הוא ליקוי היברידי, הנחשב יחסית לנדיר מבחינה אסטרונומית. הוא כמעט ליקוי מלא ולכן עדיין עוצמתי מאוד. כמו כן המעלה האחרונה (29) במזל כלשהו נחשבת למעלה קריטית, כזו שמייצרת תקופת מעבר, סיומים, בשלות ובגרות וצורך התפתחותי להמשיך לדבר הבא. עוד מעמיק ומחזק את תחושת המעבר הזו הוא פלוטו שנמצא במעלה 0 במזל דלי ויוצר היבט לליקוי. פלוטו תמיד נחשב באסטרולוגיה כפלנטה של שינויים עמוקים, מפגש עם הצללים והשדים, התמרה ואלכימיה. פלוטו עצמו במיתולוגיה הוא אל השאול ובכך מפגיש אותנו תמיד עם העולמות התחתונים. מבחינה סימבולית אלו המקומות בתוכנו שנמצאים חבויים מתחת לפני השטח ויותר קשה לנו להתבונן בהם באופן מודע לחלוטין. בנוסף, פלוטו כאל השאול מושך אליו גם נשמות רבות ונוכל לראות סביב הליקוי עזיבה גדולה יותר של נשמות את כדור הארץ.

עוד נמצא את יופיטר בצמידות לשמש ולירח במזל טלה. יופיטר מביא איתו את החכמה והידע הגבוהים, את הרצון לחקור וללמוד עוד על מה שמעבר למציאות החומרית. יופיטר (צדק) מוציא אותנו למסעות פילוסופים, אידיאולוגים, הוא מביא איתו מורים ומורות משמעותיים לחיינו. במזל טלה האש היופיטרית מוכפלת ומחוזקת, והצורך שלנו לפרוץ את גבולות התודעה, לחקור וללמוד את הבלתי ידוע והבלתי מוכר, למצוא דרכים חדשות ולא סלולות. ההיבט מפלוטו יהווה את הטריגר, את הגורם הרגשי או הצורך ההתפתחותי בגלגול הזה שיביא אותנו לחקור את הידע החדש והגולמי, או להעמיק ידע קיים עם תובנות חדשות.

מרס השליט של הליקוי נמצא במזל סרטן (גלגל טרופי) ועדיין מחוץ לגבולות OOBת מה שאומר שתגובתיות-יתר ואימפולסיביות רגשית הן מנת חלקנו סביב הליקוי הזה. גם במלחמות הפנימיות שלנו עם עצמנו וגם במלחמות החיצוניות עם אחרים חשוב להתבונן בתגובתיות הזו שלפעמים נדמית כמו צורך ילדותי מעט לעשות את מה שאני רוצה עכשיו ומיד. כאשר דובר במנהיגים שלוקחים החלטות ממקומות כאלו זה הופך להיות יותר מסוכן והרסני.

לפי האסטרולוגיה ההודית הליקוי של 20 באפריל 2023 יתרחש בנקשטרה (אחוזת הירח) אשוויני Ashvini. קטו (זנב דרקון), השליט של אשוויני קשור לקרמות מחיים קודמים ובמפה מסמל את הצורך לסיים את הקרמה הזו. לכן כאשר קטו הוא שליט הנקשטרה, וגם נמצא כעת במפת השמים בהיבט לסטורן הקשור גם הוא לקרמה ודהרמה, יכולה להיות תחושה חזקה שאירועים גורליים מתרחשים. כמו כן תחושה שצריך להשלים דברים על מנת לאפשר התחלות חדשות או שחרור משמעותי והכל קורה באופן מהיר מאוד או מהיר יחסית.

אחוזת הירח אשוויני קשורה גם לסוסים, תאומים, דואליות (ידע ובורות, אויבים ואוהבים), ריפוי רדיקלי, רוצים להרגיש ייחודיים, עצמאות, מנהיגות (עליה ונפילה של מנהיגים ומנהיגות), פעולה מהירה, חיוניות, יוזמה, פריצת דרך, כוח החיים (פראנה / צ'י), ידע שקשור למספר שלוש, ישועת השם כהרף עין, וריפוי דרך עשבים וצמחים. הצל של הנקשטרה הוא אימפולסיביות, אגרסיביות, יהירות.

באפריל 2004 היה ליקוי באותן מעלות במזל טלה. אפשר לחשוב מה היה בחייכן אז ומה יש כעת בחזרה המטונית של הליקוי. בישראל למשל יומיים לפני הליקוי ב- 2004 ירתה ישראל טילים על שיירת רכבים ברצועת עזה והרגה את מנהיג החמאס אל-רנטיסי. בסודאן הוחלט על הפסקת אש במלחמה בדרפור וכעת אנחנו עדים לעוד אירועים קשים בסודאן.

עוד על ליקויים במזלות טלה ומאזנים בקישור

ליקוי ירח ב- 5 במאי 2023 / 15 מעלות מזל עקרב (גלגל טרופי) /  20 מעלות מזל מאזנים Vishaka Nakshatra (גלגל סידרלי) / בשעה 20:33 שעון ישראל

ליקוי הירח הזה הוא הליקוי המשלים או ליקוי ההיפוך של הליקוי מנובמבר 2022 (שהיה בסמיכות לבחירות). בעצם זה מסיים או תוחם תקופה של חצי שנה של אירועים שסבבו סביב הנושאים של שור-עקרב. למדינת ישראל למשל הליקויים הללו מפעילים את כל הפלנטות והנקודות החשובות במזלות הקבועים עקרב, שור ואריה, שזה בעצם הרבה מן המפה ומדגיש את הבתים הקרדינלים ונושאים של מנהיגות, חוקים, מערכות המנהלות את המדינה ונושאים של אתיקה ומוסר. לכן הכל מתעצם ומקבל נופך דרמטי, ולא בכדי. אלו אכן זמנים קריטים למדינה המעוררים את כל השדים הרדומים אך זו גם הזדמנות לניקוי עמוק ולשחרור של מה שצריך. מזל עקרב אינו מתפשר על האמת ואינו מתחבר לצביעות. הוא מביא לנו את כל האמת בפנים. לכן חשוב כעת יותר מכל להיות כנים עם עצמנו בשר למניעים שלנו וגם לנצל את ההזדמנות לעבודה רגשית עמוקה.

מרקורי ואורנוס נמצאים ליד הירח. אורנוס מוסיף האצה של האירועים, הפתעות ואירועים לא צפויים. מרקורי, שעובר לנסיגה יום אחרי ליקוי החמה (הליקוי הראשון ב- 20 באפריל), מדיש את הצורך למצוא פתרונות אחרים לבעיות שחוזרות על עצמן. אין לנו את הפריבילגיה כעת לעשות את אותם הדברים אבל לצפות לתוצאות שונות. לכן חשוב במזל עקרב לרדת לשורש העניין, להגיע אל השורה התחתונה, ולעבור תהליך התפתחות מנטלי בעיקר על מנת להתקדם. פתרונות רדיקלים יכולים להגיע גם בתחומי המדע, הטכנולוגיה והחינוך. יכולות להיות פריצות דרך חשובות או פתרונות של בעיות שהיו על השולחן במשך הרבה זמן.

אחוזת הירח וישאקה יכולה להביא איתה בשלות ובגרות בתחום מסוים (היכן שנמצאת במפה שלכןם) ויחד עם ליקוי הירח מרמזת שהגיע הזמן לקטוף את הפירות. וישאקה מעודדת וממלאת אותנו בנחישות להשיג דברים, כוח רצון ויכולת ריכוז. עם זאת כדאי להזהר לא לדרוך על אחרים בדרך להגשמת המטרה. יכולה לעלות קנאה אם אין איזון ובטחון עצמי, או גם כעס אם לא מקבלים מה שרוצים. זה זמן טוב להתכוונן לעבודה על אהבה לא אנוכית, מיניות (יכול להיות תאבון מיני גדול) ואם חיכיתם הרבה זמן למשהו שיקרה יתכן והאנרגיה הזו של הנקשרה תניע את הדברים לכיוון של הבשלה וקטיפת הפירות.

עוד על הליקויים במזלות שור ועקרב בקישור וגם כאן 

***ליקויים באוקטובר 2023*** פירוט מלא יגיע בהמשך

ליקוי חמה ב- 14 באוקטובר 2023 בשעה 20:54 שעון ישראל / 21 מעלות מזל מאזנים (גלגל טרופי) / Chitra Nakshara (גלגל סידרלי)

הליקוי הזה משפיע במיוחד על מפת ישראל וגם על מפתו האישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. סביר להניח שהשבועות הקרובים יהיו חשובים מאוד עבורו ויכול להיות שתהיה סגירה ושחרור של דברים מבחינתו. הליקוי ישפיע יותר במקום בו הוא חשוף לקהל הרחב ועלול לשנות משהו במעמדו הציבורי. בכל מקרה שאלת המנהיגות יכולה לעלות מולו או גם בכל מסגרת אחרת. 

עבור מדינת ישראל גם כן יש תחושה של סגירת מעגלים וחשיבות רבה לאחדות או פילוג. האחדות תגיע רק דרך קבלה של האחר כפי שהוא, מכל הצדדים. עלולה להיווצר אשליה של נפרדות אבל בסופו של דבר חשוב לדבר ולתקשר באופן פתוח וחשוף. מעגלי שיח חברתי לגישור ואיזון, להכרת האחר ולצאת מהשיח של אני מול האחר אל אני יחד עם האחר יכולים להיות משמעותיים ומרפאים מאוד סביב הזמן הזה.

בכלל הליקוי עצמו מעלה לפני השטח את נושא התקשורת בחיינו ואת המקומות הכואבים שבהם אנחנו מרגישים שאולי לא הצלחנו להעביר מסר כלשהו כמו שצריך, או לתקשר עם סביבתנו באופן שמסיר מתחים. זו עבודה עם צ'קרת הגרון, וישודהה, לדייק את מילותינו, לדבר רק כשנכון וכשצריך ולנסות לא לפגוע באחרים דרך מילים. הכוונה כאן חשובה ואולי הגיע הזמן לשחרר דפוסי חשיבה ותקשורת ישנים ולהפתח למשהו חדש ומרפא. מבחינה בריאותית כדאי לשים לב במיוחד לכליות, לאלרגיות שבאות לידי ביטוי דרך העור, לאברי הנשימה ולגפיים.

מבחינה רוחנית כל החודש אנחנו בתהליך חשוב והליקוי הזה הוא עוד רובד בתוך התהליך. זה זמן שמחבר אותנו אל הצורך להחליט מי מנהל עבורנו את הדרך. האם אנחנו נותנים לאגו את הכוח והשליטה המלאה, או שאנחנו מבינים שאנחנו חיים באשליה שבה הכל סובב סביבנו. זה זמן טוב לאפשר לאגו למות, באופן סימבולי כמובן, ולהתבונן בכנות ככל יכולתנו מבעד לאשליה של הזמן והמקום על מנת לאפשר לעצמנו להתמסר אל הספירלה הקוסמית. האגו שלנו, שבסופו של יום הוא כלי שימושי לחיים על פני האדמה, יכול להיות לעזר בתהליך, אבל החכמה היא לדעת להשתמש בזהות האינדיבדואלית באופן שיאפשר לנו לצאת ממשחקי הכוחנות של האגו ולמצוא את המרחב הניטרלי. 

ליקוי לבנה ב-28 באוקטובר 2023 בשעה  23:23 שעון ישראל / 5 מעלות מזל שור (גלגל טרופי) /  מזל טלה Ashvini Nakshatra (גלגל סידרלי)

גם ליקוי הלבנה מביא עימו אפשרות לחיבור עמוק לידע רדיקלי ומרפא. ליקוי הלבנה בעצם ממשיך ומחזק את העבודה האנרגטית של ליקוי החמה בכך שנושאי תקשורת וחיבור לידע גבוה, כמו גם הרצון לחקור וללמוד ולגלות מקומות חדשים, גם אם הם מנטליים ולא גיאוגרפיים, יכולים להיות הפתח לעבודת ההתפתחות והריפוי. החקירה יכולה להיות דרך הגוף הפיזי וכמו כן ריפוי דרך סוסים יכול להיות משמעותי מאוד בתקופה הזו. 

שימו לב שהתגובות הרגשיות לא הופכות לאימפולסיביות ואגרסיביות. נסו לצאת מדעות מקובעות ועקשות מיותרת שמלווה ביהירות. אלו עלולים להיות המכשולים בדרך שלנו סביב הזמן הזה. עוד נושאים של תשוקה ומיניות יכולים לצוף על פני השטח וחשוב להיות במוכנות והתכווננות לעבודה מודעת גם בתחומים הללו. היכן אנחנו מוצאים את עצמנו כאשר אנחנו בתאוות יתר או נשארים עם חצי תאוותנו בידינו. עלולה להיות תחושה של תסכול וחוסר סיפוק ואז נסיונות לפצות עליהם בדרכים שונות. זה זמן שיכול להציף התמכרויות וגם טראומות, והכל ביחד יכול לייצר סיר לחץ רגשי שעולה על גדותיו. אבל כאמור, זהו זמן לריפוי רדיקלי. הריפוי הזה יכול להיות משמעותי בעבודה עם פראנה – כוח החיים, דרך תרגולי נשימות. כמו כן יש פוטנציאל מוגבר לכאבי ראש, לבעיות בסילוק ופינוי של פסולת מהגוף, עבודת מעיים וכל מה שקשור לאברי המין הזכריים והנקביים.