חודש טוב לכולם,

 מחזור הירח החדש שלנו מתחיל ב- 25 לנובמבר עם ליקוי חמה חלקי בתחילת מזל קשת ומעבר מרקורי לנסיגה בתאום מדהים עם הליקוי. בהמשך צפוי לנו גם ליקוי ירח מלא ב- 10 בדצמבר ועוד דברים מעניינים אחרים.

 עונת הליקויים מתרחשת פעמיים בשנה, כאשר השמש והירח נצמדים אחד לשני במחזור ירח חדש או כאשר הם אחד מול השני בירח מלא. זה קורה כל חודש, אולם מה שגורם לזה להיות ליקוי הוא הקשר של המאורות לנקודות בשמיים שנקראות ראש וזנב דרקון, או הדרקונים של הירח. הנקודות האלו הן לא פלנטות פיזיות, אלא נוצרות מהמפגש של מסלול הירח עם המסלול של כדור הארץ. הדרקונים נמצאים אצל כולנו במפות הלידה האישיות, ומהווים נקודות חשובות בהבנת מסע הנשמה על פי מפת הלידה.

מכך ניתן להבין שהתקופות של הליקויים הן תקופות חשובות ביותר ויכולות להביא לשינויים ולהתחיל ולסיים תהליכים, על אחת כמה וכמה אם הליקוי נופל על פלנטות אצלכם במפה האישית. ככל שהליקוי יהיה מדויק יותר ומלא יותר, כך ההשפעה שלו תטביע את חותמה עמוק יותר.

אפשר לקחת כדוגמא טובה את הליקויים שהתרחשו ביוני יולי 2010, והשפיעו על מיקומים חשובים במפת ישראל, ואכן כשבועיים לאחר מכן החלו ההפגנות למען הורדת יוקר המחייה והוציאו את ההמונים לרחובות.

 הליקוי הראשון הוא ליקוי חמה חלקי במזל קשת ויתרחש יחד עם מעבר מרקורי לנסיגה למשך שלושה שבועות, גם הוא במזל קשת. המשמעות של ההתרחשות הפלנטארית במקביל היא שזו תקופה שבה אנחנו נדרשים לפתח דרכי מחשבה חדשות ולמצוא פתרונות יצירתיים ממקומות ומימדים שאנחנו לא מורגלים בהם. מצד אחד אנחנו יכולים להיפתח לרב הממדיות של החיים, להגיע למקומות ולהתנסות בחוויות שמרחיבות את התודעה שלנו ופותחות עבורנו חלון הזדמנויות, אולם אם לא נלך למקומות האלו עם אומץ ופתיחות לא נוכל לחוות את הפוטנציאל הגלום בהם במלואו. זו תקופה שבה אנחנו צריכים ללכת יד ביד עם הלא נודע ולסמוך על האינטואיציה שלנו יותר מהכול.

 הליקוי השני שיתרחש ב-10 בדצמבר, יהיה כאמור ליקוי ירח מלא בציר המזלות תאומים/קשת. הציר הזה הוא ציר של ידע, נסיעות, תרבויות שונות ובכלל הדרך שבה אנחנו מבינים וחווים את החיים. הליקוי המלא יכול לפתוח לנו דלת לחוות ידע חדש, לגשר בין תרבויות, ולשלב בין המימד המנטאלי למימד הרוחני. גם פה אנחנו עדיין צריכים את אותם אומץ ופתיחות, לשמור על גמישות ולתת לדברים להגיע אלינו.  

עם שני הליקויים אתם יכולים לשנות את הגישה שלכם לחיים, את מערכת האמונות שלכם, לשנות דת, להחליף גורו או למצוא את האור דרך החוויה הרוחנית האותנטית שלכם. אם הידע שלכם וההבנה הסובייקטיבית שלכם של האמת הם בכיוון הנכון, זה יכול להיות מועצם אולם אם צריך להפטר ממשהו, מאמונה או כל ידע אחר שלא משרת אתכם יותר, זה הזמן לעשות זאת.

 עוד דבר חשוב שקורה החודש, הוא שאוראנוס נמצא במעלת האפס בטלה ועובר להילוך ישיר על המעלה הזו. זו מעלה קריטית שמביאה איתה הרבה מוטיבציה לעשות ולשנות ועם אוראנוס אנחנו נרגיש זאת בעיקר בתחום החברתי. עכשיו אנחנו נמצאים שוב בתקופה קריטית במצרים ובסוריה, בדיוק כאשר אוראנוס חוזר לנקודת האפס של טלה. החזרה שלו להילוך ישיר, לאחר תקופת נסיגה של כמה חודשים, תביא לשחרור אנרגטי מהיר, מעיין התפרצות שיכולה להוביל להחרפת המהומות ואף לעודד הפגנות ותהליכים חברתיים נוספים ברחבי העולם.

חשוב לזכור שזו תקופה שבה אנחנו זורעים את הזרעים לשינוי לעתידנו ולעתיד ילדינו, ועם הצורך העצום בשינוי צריך גם לזכור שהתהליכים לא קורים ביום אחד, והדרך לשינוי המהותי והסופי היא עדיין ארוכה. עם זאת, זה הזמן שלנו לשלוח את הכוונות שלנו לסדר עולמי חדש ולחברה שוויונית, ללא אליטות והיררכיות. לכן, גם אם נדמה שהדברים יוצאים קצת משליטה זה בסדר גמור. ייקח עוד זמן עד שתתקבל הצורה הסופית אולם אני בטוחה שהמאמץ יהיה שווה.

 במהלך החודש גם תלווה אותנו הזווית של מרס בבתולה לדרקונים של הירח, והיא תורגש כמעט כל החודש. בכל פעם כשהזווית הזו מתרחשת היא יכולה לעורר התלהמות ואלימות אולם גם תהליכים יצירתיים ויוזמות חדשות. הפעם גם כדאי לשמור על הבריאות שלכם, ועל תחזוקה נכונה וטובה של הגוף. נסו גם לשמור מרחק מאנשים שלא יכולים או רוצים לקבל את דעותיכם ואמונותיכם והיו גם אתם יותר פתוחים וסובלניים כלפי מערכת האמונות של אדם אחר. המבנה הזה, ביחד עם כל שאר הדברים שקורים בשמיים בחודש הזה, יכולים להביא לפריצה של מהומות על רקע דתי, למלחמות או אלימות בגלל מוצא, רקע תרבותי או בשם הדת. זה לא הזמן להלחם בצורה קיצונית על מה שאתם מאמינים, אלא לזכור שלכל אדם יש זכות מלאה לחיות לפי מערכת האמונות שלו, בלי כפייה, בלי צדקנות ובלי רגשות אשמה או נחיתות.

 אז אכן צפוי לנו חודש מעניין שיכול להפתיע בדרכים שונות, לגרום לנו להרגיש קצת חוסר נוחות ואף להזיז אותנו מהמקום הבטוח ולקחת יותר סיכונים. חשוב כאמור לשמור על פתיחות וגמישות, לא לפחד להעיז ולקחת סיכונים כשצריך, ולזכור להיות רגישים לאחרים ולקבל את חייהם ובחירותיהם בלי שיפוטיות.

מפת השמיים לחודש הקרוב:

 25 בנובמבר: ירח חדש בקשת וליקוי חמה חלקי

 26 בנובמבר: ונוס עוברת למזל גדי, יוצרת זווית של סקוור לאוראנוס בטלה ומתחילה להתקדם לעבר פלוטו. התהליך הזה יכול להשפיע על הכלכלה כמו גם על מערכות היחסים שלנו, עם עצמנו ועם אחרים. לוונוס בגדי יש נטייה לעשות ולעשות, לקחת אחריות ולהתמודד עם הדברים בבגרות. עם זאת חשוב לזכור לא להיות קשים מדיי עם עצמנו, ללמוד להתנהל כנון עם ענייני כספים. יכולים גם לעלות עניינים אתיים שקשורים להתנהלות הזוגיות, או להביא מערכות יחסים חדשות ומלהיבות מצד אחד אולם אינטנסיביות ודורשות הרבה מהצד השני.

 27 בנובמבר: הירח ונוס ופלוטו במזל גדי, שילוב רציני שיכול להביא לדיונים בנושאים חברתיים, כלכליים, זוגיים ומשפחתיים. התחושה הכללית היא שצריך לקחת החלטות ולהתמודד עם התוצאות של הבחירות שלנו. נסו לא להיות קשים ושיפוטיים מדיי עם עצמכם ואחרים והתכווננו לסליחה והכלה.

 1-2 בדצמבר: ונוס נצמדת לפלוטו בגדי והשמש בקשת יוצרת זווית של סקוור למרס בבתולה

הצמידות של ונוס לפלוטו יכולה למגנט אליכם אנשים אחרים או להביא איתה התמודדות די אינטנסיבית ותובענית בנושאים של זוגיות. גם מבחינה כלכלית, אלו ימים שיכולים לבוא לידי ביטוי בתחושת מחסור או חסכים ולעורר התחשבנות עצמית בכל הנוגע להתנהלות שלכם בנושאים האלו. נצלו את הזמן לעשות סדר על מנת להתנהל נכון יותר בכל מה שקשור לרכוש , משאבים וקשרים עם אחרים.

 2 בדצמבר: מרקורי בנסיגה נצמד לראש דרקון בקשת, והצמידות הזו נותנת לנו דגש על העניינים המרקוריאלים. מפגשים וטלפונים מאנשים שלא ראיתם הרבה זמן יכולות להתרחש מעבר לים או בכל מה שקשור ללימודים נסיעות או ענייני רוח. זוהי גם הזדמנות לסמוך יותר על האינטואיציה שלכם והחשיבה ההגיונית, הריאלית והמתוכננת לא תשרת אתכם בימים אלו. חשוב לשמור על גמישות ופתיחות גם למה שאיננו יכולים לראות בהתהוות פיזית.

 4 בדצמבר: מרקורי בנסיגה נצמד לשמש – שיא אחד בנסיגה ועדיין בסקוור למרס, נסו להימנע ממאבקי כוחות וויכוחים מיותרים שמגיעים בגלל צורך לנסות לשלוט בכל מה שקורה מסביבכם. אל תתפסו לפרטים הקטנים ונסו לראות את התמונה הרחבה יותר ואת ההזדמנויות שמגיעות מכל אירוע בחייכם.

 7 בדצמבר: השמש בצמידות לראש דרקון בקשת. הצמידות הזו נותנת דגש על צורך שלנו לחיות את החיים במלואם, ולנסות להבין ולחקור מקומות שבהם עוד לא ביקרנו ועוד לא חווינו. אלו ימים טובים להתמסר לחוויה, לאומץ וליצירתיות, כמו גם להתחבר לטבע, לממלכת החיות והצמחים בדרכים חדשות. אולי גם תפגשו אריה J .

 10 בדצמבר: ליקוי ירח מלא! – ראו משמעות למעלה.

 9 – 11 בדצמבר: אוראנוס עוצר ועובר להילוך ישיר במעלת האפס בטלה – ימים קריטיים בתהליך האוראני, האנרגיה שהתבשלה לה עם רעיונות חדשים וסדרים חברתיים חדשים תתפוס עכשיו תאוצה מחודשת, והרבה אנשים יכולים לצאת שוב לרחובות, להפגנות. זה קורה כי השילוב של אוראנוס בטלה דורש מאיתנו התכוונות ליצירת חברה חדשה. אנשים רוצים צדק ושוויון והחזרה של אוראנוס להילוך הישיר בתחילת טלה יכולה להוביל להמשך התהליכים החברתיים ברחבי העולם בצורה יותר דומיננטית.

 13 בדצמבר: מרס בבתולה בסקוור לדרקונים – ראו למעלה.

 13 עד 15 בדצמבר: מרקורי עוצר וחוזר להילוך ישיר, ובימים האלו של העצירה אנחנו יכולים לחוות מעיין האטה של הדברים, לפעמים נדמה שיש לנו שיבושים או בלגאן שקורה. פשוט זמן לעצור ולנוח כמה ימים, בלי להתנגד לאנרגיה הזו. אלו לא ימים להתחיל דברים חדשים, כדאי לחכות עוד כשבוע שבועיים.

 18 בדצמבר: ונוס בגדי יוצרת זווית של סקוור לסאטורן במאזניים. זו זווית חזקה מכיוון שהיא מוגדרת בשפה האסטרולוגית כחתימה כפולה – ונוס היא שליטת מאזניים, המזל שבו נמצא סאטורן וסאטורן הוא שליט גדי, המזל שבו נמצאת ונוס. הזווית הזו מעלה אצלנו מחשבות והרהורים על הזוגיות הנכונה עבורנו, על חשבונות החיסכון שנפתח בבנק ובאופן כללי דורשת מאיתנו לפעול נכון ובצורה מחושבת ומקורקעת בנושאי הכספים והזוגיות, השאלה אם זה  מסתדר עם מה שאנחנו רוצים…

 בנוסף הירח במאזניים יהיה בבוקר מול אוראנוס ובערב בזווית לפלוטו, ומבחינה רגשית אנחנו יכולים להיות יותר רגישים לכל דבר.

 20 בדצמבר: בערב ונוס עוברת למזל דלי ובאותו זמן יוצרת זווית של סקוור ליופיטר שנמצא במעלת האפס במזל שור ועומד לעבור להילוך ישיר. אנחנו עוברים למקום יותר מתבונן וסקרן ועם זאת גם יותר חברתי. זמן טוב לצאת ולפגוש אנשים חדשים, אבל הפעם הסטנדרטים שלנו יותר גבוהים, ויתכן ויהיה לנו קשה להתפשר על אנשים שאין לנו תקשורת טובה, או נושאים משותפים איתם, או שנרגיש איזשהו קונפליקט בין הצורך להיות בעניינים לבין הצורך להיות לבד, בפינה השקטה שלנו.

 22 בדצמבר: השמש עוברת למזל גדי ויוצרת זווית לאוראנוס בטלה וזה אכן יום של עשייה ומימוש, שמן לקחת יוזמה ולבצע, להוביל שינויים חברתיים ולבחון את המסגרות הקיימות על מנת לשדרג את מה שצריך.

 24 בדצמבר: בערב יש לנו מחזור ירח חדש בגדי ובסקוור לאוראנוס בטלה ומאוחר יותר בלילה יופיטר עוצר ויחזור בימים הקרובים להילוך ישיר. במבט לאחור, לנסיגה של יופיטר בשור, שהוא מזל של כספים ומשאבים, הייתה השפעה גדולה על הכלכלה שלנו בחודשים האחרונים, ועל כך אפרט בחודש הבא…

 שנהיה בשפע ובאהבה

 גלי סאט פוראן

healingstar11@gmail.com