הירח החדש פותח לנו את החודש במזל מאזניים, כאשר גם מרקורי צמוד לירח ולשמש, וגם ונוס וסאטורן נמצאים במאזניים לא הרחק מהם. זה אומר שיש לנו חמש פלנטות במאזניים שמעבירות לנו מסר של גישור, שלום ופיוס.

יוגי בהג’אן (המאסטר שהביא את הקונדליני יוגה למערב) הביא איתו גם סוטרה (אחת מתוך חמש) שמתארת את מזל מאזניים בדיוק רב: ” הכר בכך שהאדם האחר הוא אתה”. המסר הוא להבין שמה שקורה אצל האחר משקף משהו גם אצלנו, אנחנו לומדים מהאחר משהו על עצמנו גם אם אנחנו לא מכירים בכך.  מזל מאזניים מביא איתו את הקוטביות, תמיד מציג לנו תמונה מהצד השני והשונה, ובעצם נותן לנו הזדמנות לעבוד עם קשת רחבה של צבעים במקום להתבצר רק בעמדותינו הסובייקטיביות.

זוהי הזדמנות טובה מאוד לשיחות שלום, גישורים ופתח להבנת העולם של האחר. זמן להכיר אנשים חדשים מתרבויות שונות ומציאות אחרת.

ממקום אחר האנרגיה של מאזניים יכולה לגרום לנו לפעמים לקצת בלבול בגלל הרבה אפשרויות ודעות, שמציעים לנו מכל עבר, וחשוב לשמור על מיקוד פנימי ביחד עם כל הפתיחות והחברים החדשים.

ב-27 בחודש, זה יום של הירח החדש, גם יש לנו זויות של הירח החדש לפלוטו בגדי ואוראנוס בטלה. השילוב הזה יכול להביא איתו קצת חוסר שקט וחוסר נוחות מסויימת אולם יש גם אפשרות לעבוד עם השילוב הזה בצורה מודעת ולעשות שינוי היכן שצריך. הפעם הכיוון של השינוי יכול להיות קשור למשפחה שלנו, מקום המגורים, מערכות יחסים או כל תחום אחר שהשילוב הזה משפיע עליו. נוכל לקחת את מערכות היחסים שלנו לשלב הבא, לפתוח את הראש לרעיונות חדשים ומתקדמים ומי יודע, אולי אפילו תהליך השלום יקבל תאוצה בזכות התמיכה האנרגטית של הפלנטות.

גם לבנימין נתניהו ראש הממשלה של ישראל, יש הרבה פלנטות במאזניים, וריכוז הכוכבים הזה יכול להשפיע עליו בצורה עוצמתית. לא לחינם הוא הצהיר לפני כמה ימים שהוא מוכן להיות זה שיביא את השלום. מאזניים הוא מזל של שלום ואיחוד בין הניגודים. אולי נוכל להתחיל סוף סוף בתהליך מדיני שיוביל אותנו למציאות האחרת….

מדינת ישראל אף היא תהיה מושפעת מאוד מהירח החדש, ונקווה ונתכוונן שהפעם נוכל להוביל את עצמנו למקום של סובלנות ופתיחות לאחר, בין אם הוא יהודי, נוצרי, מוסלמי או סיקי. האתגר הוא שמהשליש האחרון יהיו למפת המדינה מעברים שיכולים לעורר עקשנות, כוחנות ומאבקי שליטה וכוח למיניהם. המגמה הזו תמשך עד לאמצע נובמבר לפחות ונקווה שהגזרות הפוליטיות לא יתחממו יתר על המידה.

 בהקשר הזה, לקראת מרכז החודש והירח המלא במזלות טלה ומאזניים, יש לנו הצטברות די דומיננטית של אירועים פלנטאריים. האנרגיה קצת משתנה ואנחנו עוברים מדגש על המזלות הקרדינלים במאזניים, גדי וטלה, לאנרגיה יותר פיקסית, מרוכזת. מרס באריה, ונוס ומרקורי בעקרב ומולם יופיטר בשור יכולים להביא איתם אנרגיה יצירתית של עשייה ממוקדת ומרוכזת יותר. אם התחלנו משהו בזמן האחרון, החבורה הזו יכולה לתמוך בעשייה ויצירה שמכוונת לשפע.

מכיוון אחר, השילוב הזה יכול להוביל אותנו גם לצורך מאוד חזק בשליטה ובכוח, יש צורך בעוד ועוד עם העקרב, האנרגיה יכולה להיות בפוקוס על הדרך האישית שלנו ופחות עם אוריינטציה חברתית. עם זאת, השילוב הזה יכול לעזור לנו  לעשות בשביל להעצים אחרים. אם העשייה של מרס באריה תהיה מכוונת להעצמת האחר ממקום של לב פתוח, נתינה ללא תנאי, אפשר לתת גם השראה וכוח לאחרים. לכן זכרו שתמיד יש לנו את אפשרות הבחירה כיצד לנהוג. אם נבחר להעצים ולתת לאחרים נוכל להביא יותר טוב לעולם.

כדי לאזן את האנרגיה העוצמתית הזו, במיוחד עם הציר של שור, עקרב שמביא איתו גם עבודה על האנרגיה המינית, היצירתית, כדאי לעבוד על איזון של הצ’אקרות התחתונות במיוחד וגם עבודה על מרכז הלב. הצ’אקרות התחתונות עובדות על הביטחון העצמי שלנו, היכולות להיות מחוברים לצרכים והרצונות האישיים שלנו מבלי לפגוע באחרים או בעצמנו, זוהי עבודה על פחדים, כעסים והיכולת שלנו להעריך את עצמנו ולקבל את עצמנו.

מצורף קישור לתרגול עוצמתי, סאט קריה, ממסורת הקונדליני יוגה כפי שלימד יוגי בהג’אן. תרגול שאם אין לכם זמן לעשות משהו אחר אז אפשר לעשות רק אותו.

עוד דברים שקורים החודש:

 27 בספטמבר: מרקורי במולות לאוראנוס מביא אותנו לתחושה שאנחנו רוצים להבין את החיים בצורה יותר גבוהה, נאורה, ליברלית ומתקדמת. יכולות להיפתח עבורנו אפשרויות חדשות ללמוד ולקבל נקודת מבט חדשה על החיים.

מרס באריה בזוית לפלוטו בגדי – זו זווית קצת מאתגרת שדורשת מאיתנו יותר תשומת לב לכל מה שאנחנו עושים. אם ניקח את זה למקום יותר מדיי אובססיבי או צדקני לא נוכל להמשיך בדרכנו. יכול ליצור קצת תחושה של תסכול ותקיעות ולכן לעשות דברים יותר בזהירות ועם הרבה מחשבה.

 ערב ראש השנה: סאטורן בצמידות לירח הופך את שולחן החג למקום קצת רציני מדיי, ואפשר להרגיש קצת מועקה מכל האינטראקציה המשפחתית. יכול להיות שנרגיש שאנחנו לא יכולים או שהסביבה שאנחנו נמצאים בה לא תומכת ברגשות האותנטיים שלנו.

שמש מרקורי בצמידות עם הזווית לפלוטו יכולה גם להביא למתחים מיותרים, במיוחד עם הילדים וההורים.

במהלך החג הירח בעקרב ויוצר משולש עם מרס באריה ויופיטר בשור – קראו על הציר הפיקסי למעלה.

 29 בספטמבר: ונוס בצמידות לסאטורן מעמידה אותנו עם המציאות ביחס להתנהלות הכלכלית שלנו. יכולים לעלות כל מיני נושאים לא פתורים / קרמאתיים שקשורים לעבודה שלנו עם כסף, משאבים וגם ביחסים שלנו עם בני הזוג ובכלל.

 2 באוקטובר:  יופיטר בשור בזוית למרס באריה מביא את המיקוד לעשייה האישית שלנו, אולם יכולה להיות נטייה להיסחף קצת עם עשיית יתר.

 6 באוקטובר: מרקורי בצמידות לסאטורן עוזר לנו לחשוב ולתכנן יותר בקפדנות את הפרטים הקטנים והמעצבנים…עם זאת כדאי לשים לב שאנחנו לא נוקשים מדיי בדרך החשיבה וההתנהלות היומיומית שלנו ולשמור על גמישות.

 וגם הירח בדלי מול מרס באריה יכול הביא איתו יצירתיות מאוד גבוהה ואיכותית מצד אחד ומצד שני ניגוד בין השכל ללב…כדאי לזכור לעבוד עם שניהם ביחד.

 9 באוקטובר: ונוס עוברת לעקרב ומביאה איתה טון יותר חושני וסקסי לכל הדרך שבה אנחנו עובדים עם החושים. ונוס בעקרב עובדת על השימוש הנכון במשאבים שלנו ומחזקת את הנוכחות של צ’אקרת המין, הצ’אקרה השנייה, בחיינו.

 11 באוקטובר: הירח המלא, עם השמש במאזניים בצמידות לסאטורן והירח בטלה, מביא איתו רגישות מוגברת ועוצמות רגשיות שהפעם באות לידי ביטוי בעבודה על מערכות היחסים שלנו ובצורך לעשות ולהתנהג לפי מה שנכון ומקובל לבין צורך להיות חופשיים ועצמאיים.

 13 באוקטובר: מרקורי עובר לעקרב ומביא איתו צורך יותר גדול להבין מה קורה מסביבנו, לחקור את החיים לעומק ולנסות להבין בצורה הגיונית את הדברים שמעבר להגיון.

 14 באוקטובר: השמש בצמידות לסאטורן מזכירה לנו את התפקיד שלנו בתור הורים, מחנכים, ומנהיגים. זה זמן שבו ניקח אחריות יותר מתמיד ונעבוד על יכולות הניהול שלנו או לחילופין נרגיש את הנוכחות של המנהלים והמורים בחיינו לטוב ולרע.

 15 באוקטובר: ונוס בעקרב במולות ליופיטר בשור, ואנחנו מרגישים צורך יותר גדול בסיפוקים מיניים וחושיים, וכדאי לזכור שגם האנרגיה המינית היא לא עניין של מה בכך, וכדאי לתת לה את היחס המכובד שמגיע לה…זמן טוב לסדנת טנטרה. הנה קישור לסדנה שמתאימה בדיוק לנושא הזה: ברהמצ’ריה

מכיוון אחר גם ענייני כספים יכולים להיות על הפרק, ובימים האלו במיוחד עם מעבר ונוס לעקרב, יש יותר סיכויים לעליות וירידות במצבנו הכלכלי….התמקדו בשפע אבל אל תגזימו…

 24 באוקטובר: השמש עוברת למזל עקרב ואנחנו רוצים להגשים את עצמנו דרך המזל שחוקר את החיים לעומק, בלי פשרות ועם יכולת התחדשות תמידית. זוהי שמש שיכולה לחזק אותנו מאוד.

 26 באוקטובר: ירח חדש בעקרב…..יש לנו חודש מעניין בפתח, ההמשך בחודש הבא!

 ** שימו לב שההשפעה של הזוויות היא בדר”כ יותר מיום אחד, בהתאם לפלנטה ולזמן התנועה שלה. התאריכים שמצוינים כאן הם הימים שבהם הזוויות מדויקות (לפי מעלות).

 שנה טובה מלאת אהבה ושפע

שלום לכולם, אור לכולם, אהבה לכולם

http://www.youtube.com/watch?v=a5tfktSWFTo