ברכות לכולם,

מחזור הירח החדש שלנו מתחיל עם ירח חדש בטלה בצמידות לאוראנוס ומרקורי שנמצא בנסיגה ונוצר דגש חזק על האנרגיה הטלאית. השנה השמש עברה ממזל דגים למזל טלה ב-20 במרץ וסימלה את יום השיוויון האביבי, היום שבו יום ולילה שווים באורכם. בהמיספרה הצפונית של כדור הארץ אנחנו עוברים לאביב והימים מתארכים, ובהמיספרה הדרומית של כדור הארץ עוברים לעונת הסתיו. ה- 20 במרץ הוא גם ראש השנה האסטרולוגית מכיוון שעם מעברה של השמש לאפס מעלות טלה אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה של הגלגל. לכן למשל המעבר של אוראנוס למזל טלה מסמל עבורנו 7 שנים שבהן יש פוטנציאל למהפכות והתחלות חדשות בחיינו האישיים ובכלל.

מזל טלה באופן כללי מדבר איתנו על יצירת והתהוות משהו חדש. זה יכול להיות דרך חדשה, יוזמות חדשות או פשוט התחלה של מחזורים חדשים בחיינו בכלל. הארגיה הטלאית דוחפת אותנו לעשייה אינדבידואלית, יש בה הרבה ראשוניות וגם אנרגיה יצירתית חזקה. הטלה רוצה ליצור משהו משלו ולא להיות תלוי יותר באחרים.

מרס שליט מזל טלה, עדיין נמצא בנסיגה (עד לאמצע אפריל) ומרקורי גם הוא בנסיגה עוד קצת, ולכן למרות שהטלה רוצה לפרוץ ולעשות, עדיין אין לנו את היכולת לעשות זאת ממש עד הסוף. צריך לשים לב למה שקורה מסביבנו, לא לעגל פינות ולהיות יותר מתוכננים בדרך שבה אנחנו פועלים. כך נוכל להפיק יותר תועלת מהשילוב הקצת מתסכל הזה.

מרקורי שנמצא בנסיגה מה-12 במרץ מסיים את הנסיגה ב-5 באפריל, אבל לפני כן הוא יעבור ממזל טלה בחזרה למזל דגים ב-23 במרץ ואנחנו יכולים לחוות קצת יותר כאוס בחיים שלנו. תמיד כשמרקורי בנסיגה במזל דגים הדברים יוצאים משליטה שלנו בצורה שבה אנחנו ממש מוכרחים לשתף פעולה עם מה שקורה. זה הרבה פחות נוח כי בדר"כ אנחנו מאוד קשורים לדרך שבה אנחנו רוצים לחיות. גם לאלו שבדר"כ לא מתכננים צפויות הפתעות, מכיוון שכאן אולי החיים דווקא ידרשו מהם עבודה ומאמץ נוספים. אין לדעת לאן הרוח תנשוב תרתי משמע, כי גם מזג האויר יכול להשתגע בתקופה הזו.

ברקע כמובן יש לנו גם את נפטון בדגים שהחודש הביא איתו הרבה מכתבי אהבה אנונימיים והצהרות אהבה בין ישראלים לאיראנים. למי שלא נחשף לתופעות המדהימות ומעוררות ההשראה האלו, כדאי לצפות בסרטון הבא >>. אלו הם בדיוק המסרים המעביר לנו נפטון בדגים, להתחבר לאהבה ולכל מה שמחבר אותנו בני האדם ולא לעשות הפרדה ולשים גבולות על רקע דת, מין, גזע או לאום.

בשמיים יש עדיין זווית לא קלה בין מרס, כירון והדרקונים של הירח. הכוכבים האלו יוצרים מבנה אסטרולוגי שנקרא גראנד סקוור או ריבוע גדול ומביאים אותנו למעיין צומת דרכים בחיינו. הדברים שקורים יכולים להשפיע עלינו ברמה גלובלית ולנגוע בפצעים החשופים שלנו כאינדבידואלים וכאנושות. אולם הפוטנציאל לריפוי פה הוא עצום גם כן, וחשוב עבורינו לקחת החלטה ברורה שאנחנו רוצים ללכת עם האור והריפוי ולא להשאב לשליליות שמסביבנו. לפעמים אנחנו יכולים לחשוב שאנחנו מסוגלים לעשות הכל, או הרבה, אבל המבנה הזה דורש מאיתנו בדיקה מחודשת של היכולות האישיות שלנו אל מול כוחות האינסוף. בכל פעם שננסה לעשות יותר מאשר אנחנו מסוגלים החיים יזכירו לנו גם לדעת להרפות ולקבל בלי תנאים את מה שנראה עבורנו אולי בלתי מושלם או דורש תיקון. כפי ששר לאונרד כהן:

Ring the bells that still can ring 
Forget your perfect offering 
There is a crack, a crack in everything 
That's how the light gets in. 

המבנה הזה ילווה אותנו ברמות שונות בחודשים הבאים כי מרס יסיים את הנסיגה גם כן מול כירון, ברקע הזווית המתמלאת של פלוטו ואוראנוס ונדמה שאין לנו רגע מנוחה. תמיד משהו קורה ואכן אלו הם סימני הזמנים שאנחנו נמצאים בהם. הכל מואץ ודורש מאיתנו מערכת חיסונית חזקה ויכולת הסתגלות לדברים שונים ממה שהכרנו עד עכשיו.

24 במרץ השמש בצמידות לאוראנוס בטלה מביאה איתה צורך לחדש ולרגש, לעשות משהו ייחודי ויצירתי, משהו שיקדם אותנו לעבר עתיד טוב יותר.  השילוב הזה יכול גם לעודד אנשים לצאת החוצה ולהלחם על עתידם ועל עתיד ילדיהם.

26 במרץ צאו החוצה וצפו בשמיים בירח המצטרף לונוס ויופיטר במזל שור. זמן לשבת עם כוס שוקולטה טעימה ולאהוב את עצמכם.

27 במרץ השמש בזווית לא נוחה למרס יכולה להביא לתחושה שאנחנו רוצים לעשות אבל משהו מעכב אותנו. בימים האלו אנחנו חייבים להיות סופר מודעים לדרך שבה אנחנו פועלים, מבטאים כעסים ומנתבים את האנרגיה שלנו. השילוב הזה מאתגר ככל שיהיה, יכלו ללמד אותנו כיצד לעבוד נכון עם מאגרי האנרגיה שלנו.

29 במרץ השמש בטלה בסקוור לפלוטו בגדי ואנחנו רוצים להלחם כדי לשנות ולהפוך עולמות. האנרגיה הזו יכולה להביא למאבקי כוחות מיותרים. נסו לא להיות אובססיביים בדרכי הביטוי שלכם.

31 במרץ ונוס בזווית לסאטורן יכולה לתת תחושה שאנחנו צריכים להיות עם היד על הדופק בכל מה שקשור להתנהלות הכלכלית שלנו. נוכל גם למצוא את עצמנו בדילמה בין לעשות מה שטוב עבורינו ולספק את צרכינו לבין תחושת מחוייבות לשותפים בחיינו. זו זוית שדורשת מאיתנו לעבוד בצורה מודעת עם הצרכים הפיזיים והחומריים שלנו.

3 באפריל ונוס עוברת למזל תאומים, המזל שבו היא תהיה בנסיגה בקרוב. חשוב לשים לב מה קורה בחודשים האלו עבורכם בכל מה שקשור למערכות יחסים, שיפותי פעולה עם אחרים וגם בעניינים הכלכליים בחייכם.

4 באפריל פלוטו נמצא על הנקודה שבה יעבור לנסיגה ב- 10 באפריל למשך 5 חודשים והנסיגה שלו מביאה אותנו להתבוננות עמוקה לתוך נשמתנו והזדמנות לחיבור עמוק ומשמעותי יותר לחיים.

6 באפריל מרקורי יוצא מנסיגה, ונוס בסקוור לנפטון והירח מלא במזלות מאזניים וטלה מערכות היחסים שלנו מודגשות ומביאות צורך באיזון והקשבה לצד השני וגם לעצמנו. אם לא יהיה האיזון הזה מישהו במערכת היחסים לא יהיה שלם עם עצמו, דבר שלא תורם לקשרים שלנו. לכן חשוב לדעת לראות גם את הצד השני ולתת לו מקום, לא מתוך ביטול של עצמנו אלא מתוך הכלה והבנה שמה שהצד השני מציג נמצא גם בנו.

הירח המלא קרוב מאוד לכדור הארץ הפעם, ולכן השפעתו חזקה מתמיד. בשפה האסטרולוגית זה נקרא Super Full Moon והוא קורה ביחד עם יציאתו של מרקורי מנסיגה ולכן הרבה יכול להתרחש בימים האלו בצורה אינטנסיבית.

8 באפריל מרס בסקוור לונוס יוצרים מתח במערכות היחסים שלנו, יחסי אהבה שנאה יכולים להתהוות ותחושה של הרבה לחץ. זהו זמן שחשוב לשמור על איזון בגוף המנטאלי, ולא להזניח את האחרים – הפיזי, הרגשי והרוחני.

9-10 באפריל נוצר דגש נוסף על המבנה המרובע עם הצטרפותם של ונוס והירח למערך. זה מכניס לעולם הרגשי והחברתי שלנו עוד קצת מתח. יכול להיות שאנחנו מאוד רוצים ללמוד על החיים ועל האנשים שמסביבנו, אולם יכול להווצר הרבה מתח עצבי כאשר אנחנו מנסים לעשות הכל כל הזמן בצורה מושלמת ולא לפספס אף פיסת מידע ממה שקורה מסביבנו. אז יוצא החוצה הצד שמבקש מאיתנו לשים לב לקול הפנימי שלנו וללמוד לאזן בין המוח השמאלי לבין המוח הימני, בין החשיבה הלוגית לבין החשיבה האינטואיטיבית.

15-16 באפריל השמש מול סאטורן והצורך שלנו להביע את עצמנו בדרך ייחודית ואינדבידואלית יכול להתקל בקשיים מסויימים או בהתנגדות. נסו להשתלב כפי שאתם, מבלי לוותר על עצמכם, ולא להלחם במערכת.

16 באפריל מרס המתוסכל חווה את רגע השחרור שלו מן הנסיגה ובימים הקרובים שם גז להילוך ישיר. יש פה שחרור עצום של אנרגיה שהייתה עצורה בחודשים האחרונים. רצינו לעשות הרבה אבל היו לנו כל הזמן ברקסים. עכשיו הזמן לעשות סדר בעניינים ולהתחיל לעבוד כדי להוציא דברים לפועל. הימים הראשונים אחרי הנסיגה יכולים להיות קצת בסגנון ירי לכל הכיוונים, אבל תזכרו להתכוונן, להתמקד ולנשום.

17 באפריל מרקורי חוזר למזל טלה ונותן עוד דחיפה לחזרת מרס להילוך ישיר. למרקורי בטלה יש נטייה לבטא בלי סינון את כל אשר על ליבו, בלי טקט ולפעמים קצת בילדותיות. הוא גם יכול לראות את הדברים כשחור או לבן. מי איתי ומי נגדי. לכן נסו להיות למודעים לגישה הלוחמנית, ולא להתווכח ולריב על כל דבר קטן. למדו סדר עדיפויות.

20 באפריל השמש עוברת למזל שור ואנחנו יכולים יותר להתמקד ביצירה האישית שלנו להנות ממוסיקה ולהביא את הכשרונות שלנו לידי ביטוי.

21 באפריל ירח חדש בשור מביא איתו עוד מהאנרגיה היצירתית….עוד על כך בחודש הבא 🙂

ברכות להתחדשות והתחלות חדשות

גלי

healingstar11@gmail.com

למידע על קורסים וייעוצים אישיים מוזמנים לפנות אליי

Anthem Leonard Cohen