החודש שעבר התחיל במהפכה ונגמר בהתחממות בגזרה הפוליטית, וכל זה בתמיכתם האדיבה של מרס/פלוטו/אוראנוס שיצרו זווית  משולשת שנקראת T סקוור. חבר אליהם מרקורי בנסיגה שהושפע גם מנפטון והוסיף עוד בלבול לבלאגן. עכשיו כשיש את מי להאשים בכל ההמולה, הבלגאן והכאב אפשר להתחיל לאסוף את השברים. המעבר שלנו לחודש ספטמבר עם הירח החדש במזל בתולה, מביא איתו דגש על מזלות אדמה, ויש צורך להיות יותר מעשיים, ממוקדים ומתוכננים. מרקורי שליט בתולה כבר חזר להילוך ישיר ב- 27 באוגוסט, ועכשיו אפשר להתחיל ליישם בצורה יעילה ויסודית את כל התובנות שקיבלנו על ההתנהלות שלנו. הדגש הוא על חיי היומיום שלנו, על השגרה ועל כל הדברים שצריך לתחזק, לשפר. העיקר להמשיך לעבוד במרץ.

בחודש הקרוב אנחנו יכולים לחוות באופן כללי קצת פחות לחצים ומתחים מהחודש שעבר, אבל עדיין יש כמה ימים שיכולים לחמם גזרות, במיוחד בתהליך שמדינת ישראל עוברת. בכלל החודשים הבאים לא יהיו קלים למדינה כי סאטורן מתחיל להתקרב לנקודת האופק של ישראל, ומעבר כזה תמיד מביא איתו סיום של מחזור והתחלה של משהו חדש. מכיוון שסאטורן קשור למבנים, מערכות וממשלות בין השאר, אנחנו יכולים גם לצפות לשינויים בגזרה הפוליטית או שתהיה תחושה כללית של כבדות וחשבון נפש. עם זאת, התהליך הסאטורני יכול להביא איתו גם חיזוק מצויין אם עובדים איתו נכון, רק צריך סבלנות ואורך רוח עם מוכנות להיות במקום בוגר ואחראי יותר ולקחת אחריות על הפעולות שנעשות. כפי שכתבתי גם בפוסט קודם, ראש הממשלה נתניהו יושפע גם הוא מהמעבר הזה של סאטורן, ויחווה את הדברים האלו גם בצורה יותר אישית.

ב-29 באוגוסט יופיטר עובר לנסיגה ומביא אותנו לזמן שבו אנחנו בוחנים מחדש את מערכת האמונות שלנו. כל מה שהאמנו בו והיה נראה לנו כמשהו שמביא איתו את האמת ואיזו דרך או פילוסופיה שנכון לחיות לפיה, עכשיו יקבל גוון אחר. עם הנסיגה של יופיטר אנחנו נדרשים לבחון את כל מה שהיה נראה לנו אמיתי ואותנטי, לבחון את הדת או הדרך הרוחנית שבה אנחנו נמצאים, אי אפשר להסחף בצורה אופטימית וללכת אחרי החלומות שלנו, אלא צריך להיות במקום יותר זהיר ובוגר.

הנסיגה היא במזל שור, וקשורה בין השאר להתנהלות שלנו בענייני כספים וחומר וזה לא זמן כל כך טוב להשקיע כספים מבלי לבחון את ההשקעה בזהירות הנדרשת פי שתיים.

מה-5 עד ל-11 בספטמבר מרקורי, שחוזר שוב על המסלול שבו היה בנסיגה, יצור שוב זווית מול נפטון וכירון. את הזוית הזו אנחנו יכולים לחוות עם מערכת חיסונית קצת יותר חלשה או תחושה שהדברים שקורים ממש יוצאים משליטתנו. חשוב לשמור על הבריאות ולנסות להיות יותר גמישים בכל ההתנהלות היומיומית שלנו.

ב-12 בספטמבר ירח מלא בדגים/בתולה והפעם הוא יהיה בזווית לדרקונים של הירח, מה שמביא אנרגיה שדומה מאוד לליקוי ירח. הדגש יהיה על נושאים של שליטה מול חוסר שליטה, ענייני בריאות ומה שאנחנו יכולים לעשות מול מה שהחיים עושים עבורנו.

ב-15 בספטמבר וונוס עוברת למזל מאזניים, שהוא המזל הטבעי שלה. וונוס במאזניים מדברת איתנו על צורך לדבר עם מי שמולנו, ליצור מערכת יחסים הרמוניות ומאוזנות יותר, אולם היא תהיה גם במולות לאוראנוס בטלה, ואח”כ בסקוור לפלוטו, ולכן הצורך הזה יאותגר ונרגיש הרבה חוסר שקט בקשרים שלנו עם אחרים.

זה גם זמן טוב לשדרג את הקשרים הזוגיים, לעשות משהו חדש ומרגש בתוך הזוגיות ולהשתמש באנרגיה הזו כדי להתקדם ולחדש משהו. אם זה לא קורה, או שאחד מבני הזוג לא משתף פעולה, יכולות להיות פרידות מפתיעות. אם אתם לא בזוגיות זה זמן טוב להכיר אנשים חדשים ולעשות מהלכים נועזים בתחום הרומנטי. תהיו מוכנים לכך שזה יכול הוביל לקשרים מלהיבים אבל לא בהכרח בעלי עתיד ארוך טווח….

ב-18 לספטמבר פלוטו שהיה בנסיגה, חוזר להילוך ישיר. זהו תמיד אירוע חשוב שגם מביא תחושה שדברים יכולים להשתנות או להתעורר בפתאומיות. המהלך מסמל גם סגירת מעגל של תהליכים אינטנסיביים, ונוצר שחרור אנרגטי חזק שיכול להביא קצת חוסר יציבות. זה קורה גם עם זווית לוונוס במאזניים, ולכן יכול להרעיד קצת את מערכות היחסים שלנו וכמו כן גם להשפיע על עניינים כלכליים, נדל”ן ומשאבים.

בנוסף, זה קורה בימים שבהם מתכוננים הפלסטינים להכרזה על מדינה נפרדת והזווית הזו משפיעה על הוונוס הלידתית של מדינת ישראל, מה שאומר שהמדינה תושפע בצורה דרמטית מהאירוע וצפויים ימים סוערים.

מה-19 בספטמבר מרס עובר ממזל סרטן למזל אריה ומתחיל ליצור זויות עם אורנוס ופלוטו. הזויות האלו היו גם בחודש שעבר, אבל הפעם מרס במזל אחר ויוצר סוג אחר של זוויות. בכל מקרה, עדיין יורגש מתח באויר, וגם כאן השילוב יכול להמשיך את מגמה של חוסר השקט. הזוויות האלו כאמור לא מגיעות בזמן כל כך טוב, מכיוון שעם האירועים הפוליטיים המתוכננים סביב הזמן הזה, יכולות להיות תקריות צבאיות או אלימות כלשהי.

עם זאת, הזווית של מרס באריה לאוראנוס בטלה יכולה להביא איתה שטף של רעיונות יצירתיים, יוזמות חברתיות חדשות ומנהיגות צעירה שתביא איתה משב רוח רענן.

שימו לב בעיקר ל-23 בספטמבר, כאשר הירח נצמד למרס באריה ומביא צורך מצד אחד לעשות וליצור משהו אישי ובעל משמעות ומצד שני יכול להלהיט את הרוחות בצמרת הפיקודית ולגרום למאבקי כוחות מיותרים.

חשוב לשמור על איפוק גם בחיינו האישיים, כי בסופו של דבר אם אנחנו נחיה בשלום עם עצמנו ונאהב את עצמנו, אולי יהיו קצת פחות מלחמות…

שיהיה לכולנו חודש פורה ומלא שפע,

גלי