יופיטר, שליט מזל קשת והשליט העתיק של מזל דגים, עוזב את מזל סרטן ביום רביעי 16 ביולי ועובר למזל אריה. יופיטר ישהה במזל עד ה- 12 באוגוסט 2015, אז יעבור למזל בתולה. המחזור היופיטרי הוא 12 שנים (היה באריה ב- 2002-3) ויופיטר שוהה כשנה בכל מזל. לכן כאשר אתם בוחנים את יופיטר במפת הלידה שלכם, הוא מפעיל עבורכם למשך שנה בית או איזור מסויים שבו תרגישו את ההשפעה היופיטרית על חייכם.

המפגש של יופיטר עם מזל אריה, שניהם שייכים לאלמנט האש, מבטיח לנו התרחשויות הקשורות ליוזמות, מנהיגות, ליצירתיות. השילוב של יופיטר באריה מביא איתו משב רוח רענן של עשיה מתוך צורך להוציא לאור את כל האוצרות והיכולות שטמונים בנו. זהו שילוב שיכול להוביל אותנו לגדילה והתפתחות ברמה האישית, למציאת מקורות השראה וגם נותן לנו הזדמנות לטפח ולאהוב את עצמנו. אם יופיטר בסרטן הביא איתו חיבור לחכמה הפנימית העתיקה וחיבור לזהות האותנטית שלנו, עכשיו זה הזמן לפרוץ החוצה ולתת לעצמנו להאיר ולחלוק עם אחרים את השפע שלנו. זוהי תקופה שבה נוכל לקחת קדימה את העשייה שלנו ולהיות עם יותר נוכחות. במקום הזה כמובן חשוב לא להגזים ולנסות לגרום לכך שכל הדברים יסתובבו סביבנו. גם אם זה קורה באופן טבעי, זוהי הזדמנות להתפתחות אישית, ליזום ולהיות מנהיגים, אולם הצד השני של האריה הוא תמיד הדלי – החברה, וכל מה שאנחנו עושים זה למען הקבוצה והאחרים.

עם זאת, יופיטר באריה יכול להביא איתו גם הרבה ציפיות מהחיים ומאנשים אחרים. יכולה להיות לנו תחושה שכל דבר שנעשה דורש פריסה של שטיח אדום מתחת לרגלינו ותשואות נלהבות מצד הקהל. אולם עם הצפייה מגיעה גם האכזבה, והשילוב הזה יכול להביא איתו עליה דרמטית באופטימיות ובשאיפות, מתוך ראיה של חזון אישי ופוטנציאל גבוה, ומיד נפילה דרמטית גם כן לנוכח המציאות. יופיטר באריה כן יכול להביא איתו שפע של עשיה, אבל האופטימיות ושמחת החיים במקרה הזה יכולות להיות מוגזמות בקיצוניות, ולכן כדאי להשאר עם הרגליים על הקרקע ולהיות במודעות למגבלות וליכולות שלנו, לא להסחף אחרי גחמות רגעיות וחשיבות עצמית, אלא לדעת לאזן בין השכל ללב וגם ללמוד אי התקשרות לדברים שאנחנו יוצרים.

היצירתיות של יופיטר באריה יכולה לבוא לידי ביטוי ברמה אחרת ולהוביל פשוט לצורך לעשות עוד ילדים, והמעבר של יופיטר באריה יכול בהחלט להגביר את אחוז הילודה בשנה הזו, בעיקר אם יופיטר מפעיל במפה האישית את המיקומים הקשורים לילדים ולמשפחה.

מבחינה חברתית, אם יופיטר בסרטן הביא לקיצוניות לאומנית, יופיטר באריה יכול להגביר את הצורך להפיץ את הגנטיקה שלנו (אריה) כדרך אידיאולוגית (יופיטר) ולכן התוצאה במקרים קיצוניים יכולה להוביל לגזענות או לאליטיסטיות מסוימת. השילוב יכול לתת מקום למשטרים דיקטטורים להתחיל לתפוס את מקומם במערכה הפוליטית. בשנת 1931-32 כאשר יופיטר היה גם כן באריה, החלה המפלגה הנאצית בגרמניה לצבור כוח והיטלר אף היה מועמד לנשיאות המדינה בתקופה הזו. בדרך אחרת נוכל לראות את המונרכיה – בתי המלוכה האירופאים מושפעים ממעבר זה, ובמיוחד יכולים להיות מאותגרים עם הסקוור בין יופיטר לשבתאי באוגוסט 2015.

המעבר של יופיטר באריה חשוב מאוד למדינת ישראל ויפעיל את בית 10 הקשור בין השאר למנהיגים שלנו. יהיה מעניין לראות מה יקרה בזירה הפוליטית השנה, וסימן ראשון לכך היה פיטוריו של דני דנון (אשר כיהן כסגן שר הביטחון) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, מכיוון שלא תמך בעמדת הממשלה באופן פומבי. כמו כן יופיטר יפעיל לא רק את בית 10 אלא פלנטות רבות כמו הירח,פלוטו, שבתאי ומרס באריה.

תחילה הירח יופעל עם מחזור הירח החדש באריה ב- 26 ביולי, בדיוק כאשר מרס יעבור למזל עקרב ובסקוור לחבורה. זה יכול להוביל לעוד מתח פוליטי וגם לצורך להראות את כוחנו ומעמדנו בזירה וליצור מאבקי כוחות מיותרים. לאחר מכן נראה את יופיטר מפעיל את צמידות שבתאי ופלוטו בסקוור לדרקונים של הירח מה שיכול להוביל לעוד כוחנות ויהירות מופרזת באשר לכוחנו באיזור. מצד שני זה יכול לתת לנו הכרה בינלאומית ברמה מסויימת, תלוי כיצד נפעל בשטח. זה יורגש בספטמבר אוקטובר 2014 ואח"כ גם בפברואר עד מאי 2015. עוד זמן קריטי למדינה יכול להיות באוגוסט 2015, בזמן שיופיטר בצמידות לונוס בנסיגה באריה יהיו בסקוור מדוייק לשבתאי בעקרב ויפעילו את המרס של מדינת ישראל. מרס במפת המדינה הוא שליט בית 7, בית האוהבים וגם האויבים, ולכן אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בעוד עימות משמעותי עם מי שרואה אותנו כאויבים.

מבחינה כלכלית יופיטר באריה אוהב את החיים הטובים ונוטה לנהנתנות יתר, ולכן חשוב לשמור על המשאבים שלנו ולדעת להשתמש במה שיש לנו ולא במה שאין לנו… הכלכלה העולמית גם היא יכולה להיות באינפלציה או בשפל, ובכל מקרה לא יציבה בשנה הזו.

יופיטר באריה בסה"כ יכול להיות שילוב מאוד כייפי, שמביא איתו שמחת חיים ויכולת לממש את עצמנו, לזרוח ולהוציא החוצה את הייחודיות שלנו בכל דבר שנעשה.  כדאי לזכור שההשראה והיצירה שלנו מגיעות דרכנו ולא מאיתנו. זה יכול לעזור לנו לשמור על צניעות, אשר אינה מאפיינת את יופיטר באריה בדר"כ, ולכן מומלץ לא להסתנוור מעצמנו או לשים את עצמנו במרכז העולם, אלא להיות במקום של הכרת תודה ונתינה לאחרים עם לב פתוח.

השנה של יופיטר באריה היא שנה שבה אנחנו צובעים בצבעים את התבנית שיצרנו בשנה הקודמת ונותנים לה מקום בקדמת הבמה. שימוש נכון במשאבים שלנו, ביצירתיות, מבלי ליפול לדרמות ולעליות וירידות דרמטיות, יקדמו אותנו ונוכל להשתמש בפוטנציאל האישי שלנו במלואו ולתת השראה לאחרים בדרך.

יופיטר באריה במעברים מיולי 2014 עד אוגוסט 2015:

ב- 24 ביולי יופיטר יהיה צמוד לשמש וב- 26 ביולי ירח חדש עם מרס בעקרב בסקוור ליופיטר הנמצא בצמידות לשמש ולירח.

ההיבט בין יופיטר למרס יורגש עד תחילת אוגוסט כאשר ב- 3 באוגוסט מרקורי בצמידות ליופיטר באריה בסקוור למרס בצמידות לירח.

ב- 17 באוגוסט ונוס באריה נצמדת ליופיטר באריה ושניהם בקווינקנקס לנפטון בדגים

ב- 6 בספטמבר יופיטר יהיה בקווינקנקס לפלוטו בגדי בנסיגה

ב- 25 בספטמבר יופיטר יהיה בטריין לאוראנוס בטלה בנסיגה ובקווינקנקס לכירון בדגים

ב-9 בדצמבר יופיטר עובר לנסיגה עד ה- 9 באפריל 2015

ב- 1 בינואר 2015 יופיטר יהיה במולות למרס בדלי

ב- 17 בפברואר 2015 יופיטר בקווינקנקס לכירון בדגים

ב- 27 בפברואר 2015 יופיטר בקווינקנקס לפלוטו בגדי

בתחילת מרץ יופיטר שוב יהיה בטריין לאוראנוס בטלה אליו מצטרפים גם ונוס ומרס

ב- 22 במאי יופיטר שוב בקווינקנקס לפלוטו בגדי

בכל יוני נרגיש את הטריין בין יופיטר לאוראנוס בטלה

בתחילת אוגוסט 2015 יופיטר יסיים את מסעו באריה בסקוור דרמטי לסאטורן בעקרב, שבדיוק יצא גם באותו יום מנסיגתו האחרונה בעקרב!

** באוקטובר 2015 ייצא מישראל מסע מיוחד לדרום אפריקה לשמורה של האריות הלבנים ולעוד אתרים מיוחדים באיזור. זוהי הזדמנות לחוות את הטבע העוצמתי ואת הנוכחות של האריות הלבנים במקומם הטבעי, וביחד עם יופיטר באריה מובטחת חוויה מיוחדת ומעניינת. לכל הפרטים הכנסו לקישור >>