To be beautiful means to be yourself. You don’t need to be accepted by others. You need to accept yourself. – Thich Nhat Hanh

 אם מצאתם את עצמכם לאחרונה מהרהרים על אהבה ישנה, אהבה שאכזבה או שהעלתה בכם רגשות לא קלים, או גם על הבחירות שלכם בתחום הזוגיות, מה המניעים ואיך אתם מעריכים את עצמכם מול האחר, אלו הנושאים שיהיו מודגשים יותר בחיינו בחודש וחצי הקרובים עם הנסיגה של ונוס. נושאים נוספים יכולים להיות על הפרק הם ענייני כספים ומשאבים, שיפוצים, אסתטיקה ויופי, מיניות ותשוקות, תרבות ואמנות על כל סוגיה ומערכות יחסים מכל הסוגים, כולל עם עצמנו. בעצם, ההתבוננות שלנו כעת היא פנימית יותר ואפשר להתמקד במה אנחנו יכולים ללמוד על עצנו מתוך הדברים שעולים בקשרים עם אחרים. 

מערכות יחסים הן חלק חשוב בחיינו, אולי אפשר לומר בין החשובים ביותר. זמן רב אנחנו מבלים בלחפש את האהוב או האהובה הנכונים והמתאימים לנו, שואלים שאלות, יוצאים לפגישות, מתאהבים, מתאכזבים וחוזר חלילה. הרבה פעמים נמצא את עצמנו שוב ושוב נופלים לאותם בורות, חוזרים על אותן תבניות ולא מצליחים לשנות הרגלים ישנים. מה שבעצם אנחנו נוטים לשכוח הוא שהאתגר הגדול ביותר עבורנו הוא ללמוד לקבל, לאהוב ולהעריך את עצמנו קודם כל. החיבור המחודש לעצמנו, למהות האמיתית שלנו, יוכל להוביל אותנו למפגשים מעצימים ומרפאים וליציאה ממעגלים קרמתיים ותבניות ישנות שאנחנו קצת תקועים בתוכן.

זהו זמן מצוין להתבונן בתשוקות ובהרגלים שנרצה לשחרר ולעשות עבודה כנה עם עצמנו!

ונוס עוברת לנסיגה פעם ב- 18 חודשים למשך 40+ ימים. תקופת הנסיגה שלה מביאה התבוננות יותר מעמיקה פנימה אל המקומות שבהם אנחנו לומדים לאהוב, לקבל ולהעריך את עצמנו ומשם לקבל את האחר בחיינו, בין אם אוהב או אויב. זה יכול להיות תהליך לא קל כי לעיתים אנחנו נתמודד עם דברים לא סגורים שעולים לפני השטח, בין אם ניסיונות כואבים במערכות יחסים וכיצד אנחנו תפקדנו בתוכן, ואיתם זיכרונות לא בהכרח נעימים או מעצימים ותחושות של חוסר ערך עצמי. התהליך הזה יכול להביא איתו בין היתר סגירה של מעגלים ישנים עם בני זוג, חידוש קשרים עם אהובים מהעבר או סיום של קשר קיים. כמו כן יכולים לעלות דברים הקשורים בהתנהלות הכלכלית שלנו, בעבודה עם חומר והמשאבים שבידינו.

קשרים שיחלו עכשיו יכולים לעמוד במבחן המציאות יותר מקשרים “רגילים”,  קשרים שמכריחים אותנו להתבונן בדרך אחרת על עצמנו ועל מקומנו מול האחר. אלו יכולים להיות קשרים אשר מגיעים ממקום של התבוננות עמוקה יותר על הצרכים שלנו ועל הקבלה של עצמנו, קשרים שנראים לפעמים מוכרים מאוד, בין אם למען סגירת מעגל או כדי לתת סיכוי נוסף למשהו שעדיין לא הגיע זמנו בעבר.

מה אנחנו יכולים לבחון עם הנסיגה של ונוס באריה?

האם אנחנו כנים ברגשותינו במערכות היחסים?

האם אנחנו חווים מערכות יחסים אותנטיות המבוססות על מערכת הערכים שלנו (שיכולה להתנגש עם מערכת הערכים של החברה בה אנחנו חיים)?

האם ביטלנו את עצמנו או לא הערכנו את עצמנו מספיק?

האם השתמשנו בכוחנו וסמכותנו על אחרים בדרך שגרמה לעוגמת נפש ופגיעה באחר?

האם אנחנו עובדים נכון עם כסף וחומר בחיינו?

מה אפשר לנקות ולשחרר מחיינו או לשפץ ולשפר מחדש – בגדים ישנים, חפצים שאין בהם שימוש, הרגלי אכילה, וכל דבר שאנחנו לא משתמשים בו וסתם שוכב לנו בארון או בלב.

כיצד הביטוי היצירתי שלנו בעולם בא לידי ביטוי והאם הוא מחובר אל פעימת הלב שלנו?

הצהרות חיוביות שניתן לחזור עליהן בזמנים הללו:

*אני אוהבת את עצמי, אני מקבלת את עצמי, אני תומכת בעצמי

*אני בנוכחות מלאה בחיי בדיוק כפי שאני

*אני כאן כפי שאני, גם אם זה לא מושלם, גם אם אני עדיין פועלת מהסמסקרות (תכנים/זכרונות רגשיים המוטבעים במיינד), יש לי מקום מיוחד משלי בעולם הזה. יש לי מה לתת לאחרים באופן אותנטי ומחובר ללב.

מדיטציה להערכה והתבוננות עצמית – כדאי לתרגל למשך 40 יום ברצף.

תאריכים ומעלות בנסיגה של ונוס

רגע לפני הנסיגה הנוכחית, אפשר חהזכר מה קרה בחייכם ביולי-ספטמבר 2015. בזמן הזה הייתה נסיגה דומה של ונוס במזל אריה (מחזורי ונוס חוזרים בכל 8 שנים) ואפשר לנסות לבחון מה קרה אז ומה אתם מרגישים ורואים שקורה כיום וקשור לנושאים של ונוס על מפת הלידה שלכם. זה יכול לתת פרספקטיבה טובה למה שקורה עכשיו ולדפוסים והרגלים שחוזרים לאורך חיינו. כך שנוכל להתבונן האם משהו מהותי השתנה, האם למדנו משהו חדש על עצמנו בין הנסיגות וכיצד נוכל להתקדם לשלב הבא דרך ההתבוננות והבחינה מחדש של הנושאים הקשורים לוונוס.

 ונוס תחל את תקופת הנסיגה שלה ב- 23 ביולי ב- 28 מעלות מזל אריה (גלגל טרופי) ו MAGHA NAKSHATRA (גלגל סידרלי)  וכל הנסיגה תשהה במזל אריה לפי הגלגל הטרופי (אסטרולוגיה מערבית). תקופת הנסיגה תסתיים ב- 4 בספטמבר 2023. התקופה הזו מתחלקת לשני שלבים עיקריים:

השלב הראשון – ונוס כוכב ערב: זהו זמן להתכנס יותר פנימה, לארגן את המחשבות, לפרוש לרגע מן העולם ולהתכוון לעבודה פנימית לעומק ולהתמודדות עם השדים הפנימיים, לנקות מבפנים וגם מבחוץ את הסביבה (חפצים, בגדים, ארונות) ולגלות מחדש שאנחנו, כפי שאנחנו, ראויים לאהבה.

ונוס מתחילה את הנסיגה עם היבטים לא פשוטים לפלוטו בגדי ונפטון בדגים וגם לדרקונים של הירח. ההיבטים הללו יכולים להשפיע עלינו גם מבחינת בריאות (ונוס קשורה לאיזור הגרון, לכליות, לאסתטיקה פיזית, לחושים, למיניות וחושניות ולאברי המין הנשיים / אריה קשור ללב הפיזי, לחץ דם גבוה). כמו כן המצב הפלנטרי הזה יכול לחשוף פלונטרים ושירטונים שעלינו עליהם במערכות היחסים שלנו ולייצר מצבים לא פשוטים עם אחרים בחיינו, בזוגיות או בעסקים וגם בחברויות. חשוב לזכור שזה זמן לעצור, לדייק את המצב עבור עצמנו ואף את הרצונות והצרכים שלנו. ללא הדיוק הפנימי הזה לא נוכל להתמסר באמת אל תוך קשרים באותנטיות. זו לגמרי בחינה של עצמנו בתוך החברה והשינויים שהיא עוברת, מול מערכות מסורתיות או כל דבר שיכול לרסן את הביטוי האותנטי שלנו ואת האהבה שאנחנו יכולים ורוצים להעביר לעולם. יש פה משחק כוחות בין שליטה לבין התמסרות ואיך אנחנו חוים את עצמנו בתוך הכוחות הגדולים יותר של החיים והלחצים מתוך החברה.

השלב השני – ונוס כוכב בוקר: כאשר ונוס עוברת את הצמידות לשמש ב- 13/08 היא הופכת להיות כוכב בוקר  ומתחילה מחזור חדש במערכת היחסים שלה עם השמש. כמו כן נוצרת נקודת ונוס חדשה המסמלת את המחזור הוונוסי החדש. זה יהיה זמן יותר מתאים לקחת את העניינים קדימה, ובעיקר כאשר ונוס יוצאת מהשפעת השמש, כ-10 מעלות החל מה-20 באוגוסט.

בימים האלו סביב נקודת ונוס החדשה, ונוס תהיה בהיבטים ליופיטר ואורנוס בשור וכירון בטלה. ההיבטים הללו יכולים להיות נקודה מצוינת ליישם את המסקנות והתובנות שעלו במהלך החלק הראשון של הנסיגה. מעבר לזה, אלו היבטים שיכולים גם להביא לשחרור רגשי ומנטלי וממש לגרום לדברים להתקדם בקצב מסחרר, במיוחד בימים של ההיבט לאורנוס בחצי הראשון של אוגוסט, ובמיוחד עם המעבר של ונוס לכוכב בוקר והירח החדש ב-23 מעלות אריה ב-16 באוגוסט. אלו גם ימים קריטים במיוחד למדינת ישראל, אשר השמש הלידתית שלה ועוד כוכבים מקודמים מופעלים בדיוק במעלה הזו של מזל אריה. לכן ההתרחשויות יכולות לקבל מהפכים  ותפניות מפתיעות וחדות, במיוחד לכל מה שקשור להנהגה בישראל וגם מבחינה חברתית-קבוצתית-מפלגתית. גם אתם בחיי החברה האישיים שלכם יכולים להכיר מחדש אנשים שהיו בעברכם הרחוק ועתה צצים לפתע, או להכניס לחייכם אנשים חדשים שלא חשבתם שיכול להיות לכם איתם קשר. כמו כן יכולים להיות שינויים מפתיעים ומשחררים במערכות יחסים, לא רק פרידות או חיבורים מפתיעים, אלא גם שחרורים מפלונטרים שהיו בקשר. בזמן הזה יכולות להיות גם תנודות קיצוניות במטבעות ובסחר בבורסה. שימו לב במיוחד למחירי הזהב. ההיבט ליופיטר בהמשך חודש אוגוסט יתן עוד משקל לענייני כספים ומומלץ לא להגזים בביזבוזים, באכילה ובכלל בתענוגות החושים, להיות בכל אלו עם היד על הדופק.

עוד בהקשר של מדינת ישראל והתהליכים שהיא עוברת כעת: ונוס בנסיגה בבתים 10 ו- 11 של המדינה ולכן ההשפעה שלה היא בעיקר מהזירה הפוליטית-ממשלתית-מערכות-מוסדות והנהגה. אולם, ונוס היא גם שליטת האופק של המדינה אז התהליכים של ונוס בנסיגה משפיעים ממש על אופיה של המדינה. עם זאת, ונוס, שקשורה בעקיפין גם כן לחוק ומשפט כשליטת מזל מאזנים, תהיה במפגש עם יופיטר, הקשור גם הוא לחוק וצדק, במעלות קריטיות למדינת ישראל. לכן, חודש אוגוסט מסמן לנו על עוד דברים חשובים שעומדים לקרות ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה. מה שישאר אחרי הנסיגה הוא זה שיביא איתו את השינויים הקבועים יותר, אבל יצטרך גם לשרוד את הליקויים של חודש אוקטובר 2023. בקיצור, למדינת ישראל עוד צפויים מהלכים מנערים ומטלטלים, אולי רפורמיים, אולי קיצוניים, ואולי אפילו שינויים במה שכבר הוחלט. בכל מקרה אנחנו עדיין לא בתקופה של יציבות ורגיעה וההנהגה של המדינה אינה במקום בטוח ויציב גם כן.

4 בספטמבר – סיום הנסיגה: ונוס חוזרת להילוך ישיר ב- 12 מעלות מזל אריה. באותו היום אחה"צ יופיטר עובר לנסיגה במזל שור שונוס שולטת עליו ולכן הם יהיו בהיבט מתמשך בשני השלישים הראשונים של חודש ספטמבר 2023. בסוף ספטמבר ונוס תחסור שוב לאורנוס ורק אז תתחיל להפרד מכל הדרמות של הנסיגה, עד שתעבור למזל בתולה ב-9 באוקטובר, כשבוע לפני ליקוי החמה במאזנים, אחד משני המזלות עליהם היא שולטת.

איך הנסיגה של ונוס מפעילה אתכם באופן אישי:

הנסיגה של ונוס הפעם מגיעה עם היבטים שמכוונים אותנו לעבודה פנימית, לשאול שאלות שלא תמיד יהיו קלות ולקחת הפסקה ולהתרחק כדי שנוכל לקבל גם את התשובות.

אם אתם מכירים את המפה האסטרולוגית שלכם תוכלו למצוא את הבית שבו ונוס עוברת את תהליך הנסיגה, עם אילו כוכבי לכת במפתכם היא יוצרת היבטים וכך להבין את התהליך שלה עבורכם. בכל מקרה ההתבוננות בתהליך הזה תמיד קשורה ויחסית למיקום של ונוס במפת הלידה שלכם.

אם אתם זקוקים לעזרה ולהבנה של התהליך הזה, כמו גם תרצו לדעת מהם השיעורים החשובים עבורכם, בחיים האלו ובמסע הנשמה בכלל, בנושאי מערכות יחסים וזוגיות, אתם מוזמנים לפנות אל גלי ליעוץ אישי