ביום כזה, עם הירח בצמידות למרס בתאומים, מרקורי בדגים בסקוור ליופיטר בקשת (שעוצר לנסיגה בעודנו מצביעים), באמת שאי אפשר להימנע מן הדימוי של קרקס. המזלות המשתנים מביאים איתם אוירה פוסט-פורימית עם כמה אמירות משמעותיות על הדרך שבה הדברים קורים, חלקם, אם לא רובם, אם לא כולם, מעבר לשליטתנו. האווירה הקירקסית עלולה להשפיע על הבחירות מכמה כיוונים. יש במערכת הבחירות הזו, בדומה לאחרות, הכל מהכל, מימין ומשמאל, אף אחד לא יודע מה יהיה השואו הבא, הלהטוט הבא שישלפו לנו הפוליטיקאים מן השרוול. ההצגה חייבת להמשך ותכף גם מגיעים האריות.
המפה של יום הבחירות היא מפה שמדברת על פייק ניוז. להטוטנות מילולית גם היא חלק מן המשחק הזה, ובנוסף ישנו אלמנט של בלבול וחוסר ודאות. גם אם זה קורה הרבה בבחירות, ניסיונות מניפולטיביים לשנות דברים ולהשפיע בדרכים לא כשרות, הפעם זה יותר מתמיד בפוטנציאל ויתכן וזה אף יביא עיכובים בקביעת תוצאות הבחירות או גם פשוט לבלגן בקלפיות. עוד יכולים להביא איתם המזלות המשתנים למערכת הבחירות גם גיוון חברתי, את מי שיביא את הקול החדש והאפנתי ואת אלו שמביאים איתם חיבור גם למי שלא בהכרח נמצא באותה דעה או באותו צד. זה יכול להיות הצד האופטימי של היום הזה, אם ישכילו לחבר בין ולהתחבר עם כמה שיותר מן המגוון הרחב שיש לנו בכנסת, בייצוגים של דעות, רעיונות, אמונות ואידיאולוגיות שונות.
אם בוחרים להתבונן ברמה אחרת על כל העניין, יש כאן הזדמנות לראות איך אנחנו נותנים למילים ולדעות של אחרים לשכנע אותנו, הזדמנות לבדוק מהי האמת שלנו ומה נכון עבורנו, וכן גם לשאול את עצמנו שאלות בקשר לכל מה שבחרנו עד עכשיו. העצירה של יופיטר לפני נסיגה בקשת ובסקוור למרקורי בדגים ממחישה לנו עד כמה הכל ארעי והדעות שלנו נתונות לתזוזה כל הזמן. אם תרצו עצה מן הכוכבים לזמן הזה, אז היא אולי תהיה לשמור על גמישות ולנסות לראות דברים קצת אחרת ממה שהיה עד היום. לחשוב על החזון ולא על תוצאות מידיות בשטח. אולי גם תחושת הבלבול הכללית טובה לנו כדי שנוכל לצאת מנקודת המבט השגרתית שלנו ולנסות להבין את חוקי המשחק בדרכים אחרות, מזוויות שונות.
השורה התחתונה של הזמנים האלו היא פלוטו סטורן על זנב דרקון בגדי. הם יכולים להיות הקטליזטור להנעה של תהליכים חשובים במבנים חברתיים ציבוריים כמו המערכת הפוליטית, החוק והמשפט, האקדמיה ועוד. המבנה האסטרולוגי הזה יהיה בנוכחות בשנה הקרובה, ומחוזק בשנת 2020. יופיטר וסאטורן יתחילו מחזור חדש בדלי בשנת 2021. כל הנתונים האלו על מחזורי הפלנטות מסמנים שיש פה קץ של מבנה אחד ותחילתו של מבנה פוליטי חדש (לא רק בארץ אלא בכל העולם). עם זאת, התהליך הוא ארוך ולכן לא כדאי לצפות שהכל ישתנה ויהיה יותר טוב ברגע אחד. השמש בטלה ביום הבחירות נמצאת במבנה משמעותי במפת השמים עם סטורן, פלוטו והדרקונים של הירח וכמה מילים שעולות עם השילוב הזה הן מנהיגות מיושרת ואחראית, מנהיגות שלא תלך בדרכים הישנות אלא תוביל למקום חדש, לטריטוריה שעדיין לא נכבשה (טוב, בחירת מילים די גרועה בהקשר של המדינה שלנו) או לדרך לא סלולה. הזמנים האלו שמשהו זז ומתחיל להתבקע כמו רעידת אדמה קטנה, הוא זמן של חוסר יציבות. גם מנהיגות אחרת וחדשה (אורנוס על האופק של מפת האירוע וגם בהיבט לירח לידתי ושמש מקודמת של ישראל) עדיין תצטרך ללמוד את מה ואיך לשנות. אז גם אם יש שינוי, הוא עדיין לא יוביל אותנו באופן מיידי לשחרור מכל השחיתות ושאר ירקות, אם בכלל. שמש וסאטורן אומרים לנו שצריך זמן, סבלנות ונחישות כדי לייצר משהו משמעותי. 

מנקודת מבט אחרת, נראה שאנחנו חלק ממשחק שאין לנו בו ממש שליטה.

עם ונוס, נפטון ומרקורי בדגים בסקוור ליופיטר בקשת, הסימבוליות מחזירה אותי שבוע אחורה, לשיעור פילוסופיה הודית, שבו דיברנו על סיפור מעניין מן המאהבהרטה שגם מצליח לתאר את מפת השמים של יום הבחירות. בסיפור יש שניים שמשחקים משחק קובייה ומהמרים על הכל כדי לקבל שליטה על העולם. אחד תמיד מנצח והשני ממשיך ומפסיד את כל רכושו, כולל בני משפחתו. הקוביות במשחק מושלכות על מנת לקבוע את המהלכים, אולם, האם המהלכים האלו באמת נתונים שליטתנו או שיש משהו קבוע מראש ותוצאה קבועה שמנסה להראות לנו דרך מסוימת? האם ההימור שלנו ישתלם בסופו של דבר? אם נתבונן רגע על חיינו, במיוחד היום, אולי נראה את המשחק שבתוכו אנחנו נמצאים, משחק שכל הזמן יש בו מנצחים ומפסידים, משחק שממשיך וממשיך אבל מה בכל זאת המטרה של כל זה? האם השליטה והכוח יביאו אותנו למקום שבו אנחנו המנצחים או המפסידים? יכול להיות שאנחנו מאמינים שהפעם יהיה אחרת, שזה הרגע שמשהו ישתנה, אבל אם נעשה זום-אאוט יתכן ונגלה איך ההיסטוריה חוזרת על עצמה בגרסאות שונות ואנחנו, כמו מהמרים כפייתיים ממשיכים וממשיכים. אז נמשיך להתבונן במחזוריות של הדברים, בצמיחה, בפריחה ובקמילה של כל הדברים הרגעיים והסופיים שבחיינו, הסופיים גם הם, אולי המחשבה על מה שנשאר אחרינו ומה שממשיך מעבר לחיינו הפיזיים-ארציים יוכל לעזור לנו בהחלטות שניקח. אולי אנחנו יכולים להתבונן על הבחירות והפוליטיקה כעל עוד חלק במשחק שנמצא בחלל ובזמן האנושיים, אבל גם לזכור את ההשלכות הרחבות יותר, הבלתי נראות, לחשוב על המניעים וההרגלים שלנו שמניעים אותנו לפעולה מסוימת אולם לא בהכרח משרתים את ההתפתחות שלנו. ואולי בכל זאת אנחנו צריכים את השדים, הפוליטיקאים המושחתים והצדדים האפלים בחיינו שישנו את הכללים ויזיזו אותנו מן הנקודה המקובעת שבה נדמה לנו שאנחנו נמצאים בטוחים.

אז מה אפשר לעשות ביום כזה שיוכל לעזור בהחלטות החשובות?
תרגלו מדיטציה שתוכל לעזור לכם להחליט, מדיטציה לאיזון האלמנטים, מעבר לסטרס ודואליות, מדיטציה שמאזנת את שתי ההמיספרות של המוח ומאפשרת לנו לבצע החלטות מן התודעה ניטרלית. אז הנה היא בקישור.
מפת השמים ביום הבחירות (לשעת פתיחת הקלפיות)