באסטרולוגיה, כאשר אנחנו בוחנים את מפת השמים, תמיד ישנן התרחשויות כאלו ואחרות, תמיד יהיו דברים יותר מאתגרים המעודדים אותנו לעשות עבודה התפתחותית וביחד איתם גם יגיעו הדברים שמאפשרים לנו להנות מפרי עמלנו ולהיות יותר בזרימה עם החיים. עם זאת, לאורך השנים, יש תקופות אשר משמשות עבורנו כקטליזטור משמעותי להתפתחות ולשינוי. התחושה הכללית כעת היא שכבר זמן מה אנחנו מתמודדים עם מצבים יותר מאתגרים עבורנו, שמוציאים אותנו מאיזור הנוחות שלנו, וחודש אפריל יכול להוות מעין שיא לתהליכים האלו.

מפת השמים בחודש אפריל 2014 מביאה אותנו לשיא התפתחותי עם המפגש בין פלוטו, אוראנוס, יופיטר ומרס במעלה הקרדינלית הקריטית 13. ארבעת הפלנטות יוצרות מבנה שנקרא מרובע גדול, אשר מהווה עבורנו נקודה בזמן ובמקום שאנחנו נמצאים בו, ויכולה לשמש עבורנו כמנוף לשחרור מהתניות ישנות ולסלילת דרך חדשה בחיינו, ולהוביל לשינוי מהותי בהתפתחות ובמודעות שלנו. המרובע מורכב מארבעה היבטים של 90 מעלות המחברים בין ארבעת הפלנטות, והאופי של ההיבטים האלו מביא איתו צורך לדחוף, לשנות, להתמודד ולהתעמת. יחד עם המבנה הזה יהיו החודש גם שני ליקויים אשר יעצימו את התהליך עבורנו.

כבר כמה שנים שאנחנו חיים בתקופה אשר ההיבט הדומיננטי בשמים הוא הסקוור בין אוראנוס בטלה ובין פלוטו בגדי. ההיבט הזה מלווה אותנו בין 2012 ל- 2015, אולם הגלים שהוא יוצר ימשיכו לנוע ולהדהד בתוכנו ומסביבנו עוד שנים רבות. התהליכים שמתרחשים עכשיו בעולם וגם בחיינו האישיים, הם תהליכים המגיעים לשנות את המוכר והידוע לנו, לזרז תהליכי התפתחות והעלאת המודעות. כל מה שקורה מבפנים ומבחוץ הוא חלק מהדבר, ואנחנו יכולים להתמודד עם האנרגיות הלו בדרכים שונות, כל אחד בהתאם למקום ההתפתחותי שבו הוא נמצא. זהו זמן שגם יכול לעוד המצאות חדשות וקפיצת מדרגה נוספת שלנו כאנושות וגם כאינדבידואלים. לכן חשוב לנתב את פרץ האנרגיה בצורה יצירתית ובונה, אולם ככל הנראה לא יהיה מנוס מהתמודדויות למיניהן.

המזלות הקרדינלים דוחפים אותנו לעבר מחזורים חדשים בחיינו, ואנחנו תמיד נעים בין העבר לבין הצורך להתחדש. מכיוון שכל הציר מודגש כך גם כל ארבעת האלמנטים מודגשים: אש, מים, אויר ואדמה. העבודה תורגש בכל המימדים של חיינו, ובעיקר ברמה של מערכות יחסים עם בני זוג, חברים, אויבים, שותפים וגם ברמה המשפחתית, הגרעין המשפחתי, מערכת התמיכה שלנו מהבית ועד המדינה שבה אנחנו חיים, ואף מעבר.

מרס בנסיגה במאזניים מלמד אותנו לראות את האחר באור שונה, ללמוד למצוא את השלום בתוכנו, יופיטר בסרטן לוקח אותנו למסע פנימי לחיבור מחודש עם האמת והאותניות שלנו, עם ידע קדום שנמצא בתוכנו, פלוטו בגדי עוזר לנו להלחם בשחיתות, בכוחניות, בעיקר של מנהיגים (ראו את משטרי מובארק, אסד, קדאפי וכו’), לשבור פרות קדושות ולשנות את ההיסטוריה שלנו. באנגלית History = His Story , ופעמים רבות ההיסטוריה היא אכן הסיפור הסובייקטיבי של אלו שכתבו אותה. פלוטו בגדי קשור גם לשינוי מערכת הערכים החברתית ויצירת שיח בנושאים אתיים ומוסריים. ולבסוף אוראנוס בטלה מוציא אותנו לדרך חדשה, מתקדמת ונאורה, דוחף אותנו לגלות עולמות חדשים, עם כבוד למורשת, לנסיון ולידע הקודמים, אולם עם הידיעה שיש דברים שצריך להשתחרר מהם, כבלים לנתק ועולמות חדשים לגלות.

 

grandsquare

הליקויים  

בחודש אפריל יתרחשו שני ליקויים: ליקוי ירח ב- 15 באפריל במזל מאזנים וליקוי חמה ב- 29 באפריל במזל שור. הליקויים, שמגיעים ביחד עם הצלב הקרדינלי, מעצימים את התהליכים שאנחנו עוברים ויוצרים עבורנו מימד נוסף לחוות את הדברים. זמנים של ליקויים תמיד פותחים עבורנו שער אנרגטי שבו ניתנת לנו זכות בחירה, לכניסה או עזיבה. זו הסיבה שגם נשמות רבות בוחרות לעזוב את כדור הארץ סביב ליקויים ויתכן ואנחנו נרגיש עוד תנועה כזו בזמן הקרוב. בכל מקרה תקופת הליקויים היא תמיד תקופה יחסית רגישה, בעיקר סביב הליקויים עצמם, ואם היא משפיעה אצלכם במפה האישית על נקודה רגישה, זה יכול להיות זמן משמעותי יותר עבורכם.

הליקוי הראשון שיהיה הוא ליקוי ירח במאזנים ב- 15 באפריל ב- 25 מעלות מאזנים (ירח) וטלה (שמש) מדגיש גם הוא את הצלב הקרדינלי, השמש וזנב הדרקון יחד עם מרקורי ואוראנוס בטלה מול הירח וראש דרקון החוברים אל מרס במאזנים. ציר טלה מאזנים מדבר איתנו על מלחמה ושלום, צורך בצדק, גישה של שחור ולבן מול צורך להתפשר וכמובן מדגיש את מערכות היחסים בחיינו. יתכן וחלקנו ירגישו צורך לשבור את הכלים במערכות יחסים בחייהם, רומנטיות או שותפויות עיסקיות, פשוט כי ירגישו שמתפשרים יותר מדיי על הצרכים האישיים שלהם או על מי שהם רוצים להיות, על הדרך שלהם וכו’. חשוב לזכור לא לשבור את הכלים סתם כך בדחף של רגע, אלא באמת להתבונן על הקשר ולראות מה האחר משקף עבורינו לפני שיוצאים למלחמה. מכיוון שמרס בנסיגה אנחנו צריכים קודם כל לבדוק את עצמנו ולא להשליך כעסים על האחר.

פלוטו עוצר למעבר לנסיגה בדיוק ביום של הליקוי, ומרקורי שנצמד בדיוק לאוראנוס, גם הם מדגישים את כובד המשקל ואת הקלות הבלתי נסבלת של כל החלטה שניקח, שיכולה להביא לשבר קשה לאיחוי. אז מומלץ ברוח הנסיגה של מרס לחשוב פעמיים לפני שפועלים ולנסות למצוא את האדיבות, הסבלנות והסובלנות כלפי הזולת.

ונוס, שליטת הליקוי בדגים, נמצאת בין נפטון לכירון, מביאה את הצורך לאחדות, חמלה וריפוי בתוך כל האנרגיה האינטנסיבית הזו, אולם אל לנו להפוך את עצמנו לקורבנות אלא לעשות את מה שאנחנו יכולים, ולקחת את האחריות על הצד שלנו. נקווה שגם במשא ומתן בין ישראל לפלסטינאים יוכלו המגשרים למצוא את הדרך האמצעית ולהבין שאין מקום יותר למשחקי המלחמה. עם זאת, הליקוי יכול להביא לצערנו גם לסיום המשא ומתן – שוב “שוברים את הכלים”. עם העבודה הנכונה, יכולה לבוא גם פריצת דרך, כמו הארה, ואם אכן הצדדים יצליחו להגיע לשם זו יכולה להיות אבן דרך משמעותית ביותר בהיסטוריה של המזה”ת.

הליקוי השני הוא ליקוי חמה במזל שור שיהיה ב- 29 באפריל ב- 51’8 מעלות מזל שור. זהו הליקוי האחרון במזל שור לשמונה השנים הבאות. גם הליקוי הזה נמצא ב”חסות” הצלב הקרדינלי, אולם כאן מסמל את הצורך של השור להתחבר לתודעת השפע ונפתחות הזדמנויות להתחבר לעולם החומר. שליטת הליקוי היא ונוס שנמצאת עדיין בדגים ומביאה יחד עם השור את החיבור ליופי, למוסיקה ולהשראה אמנותית. כמו כן השילוב הזה מציע לנו לשלב בין עולם החומר והרוח וזה זמן טוב לשאת תפילה עבור שפע, להודות על מה שיש ולהתחבר שוב להדרכה של האדמה.

היבט נוסף לליקוי הוא הקווינקנקס (150) של מרס במאזניים בנסיגה לירח החדש ולמרקורי שנמצא בצמידות לליקוי. ההיבט הזה מדגיש את החשיבות של הכרת תודה במה שיש לנו, לא לקחת שום דבר כמובן מאליו וללמוד שהיופי וההרמוניה הם סובייקטיבים, בעיני המתבונן. כמו כן נתינה בלב מלא, שירות לאחרים, יביאו שפע לחיינו מכיוון שכאשר אנחנו נותנים לאחרים זה אומר שיש לנו מה לתת. עם זאת חשוב לשים לב שאכן אתם נותנים ממקום של שפע פנימי ולא מהסיבות הלא נכונות כמו ניסיון להשיג שליטה על מישהו אחר או לתמרן מצב כלשהו או פשוט לרצות ולהשיג שלום. זהו הויתור על משהו ש”שייך” לי עבור מישהו אחר.

השעון המעורר

פעמים רבות יש לנו צורך להתמודד בחיינו עם דברים אשר אינם נוחים לנו, עם אנשים שמעוררים בנו כעסים והתנגדויות, עם אירועים מאתגרים ובלתי נעימים בחיינו. יהיו כאלו שיבחרו להתמודד עם הדברים וללכת עד הסוף עם הצורך בטרנספורמציה, אולם לא כולם בוחרים בדרך הטוטאלית, והרבה פעמים עושים צעד קטן פה ושם, אשר תמיד ישנו הפחד של לזעזע לגמרי את המערכת הבטוחה שבנינו סביבנו וללכת את הלא נודע.

התקופה הזו דורשת מאיתנו התבוננות עמוקה יותר, כנות ואומץ להתמודד עם הדברים שעולים. התחושה יכולה להיות כאילו שמו אותנו במעיין סיר לחץ אשר כל רגע עלול להתפוצץ. אנשים מרגישים שהם הגיעו לנקודת אל חזור בחייהם וצריך לעבור את הסף ההתפתחותי, לעשות מעשה, גם אם הוא קיצוני. כן, זה יכול להוביל לאירועים אלימים, לרעידות אדמה והתפרציות הרי געש, תרתי משמע, ולתחושה של חוסר סבלנות ורצון עז לשבור את הכלים ולהתקדם. המראה הפלנטרית אומרת לנו שכעת הזמן להתמודד, לנוע, להתעורר. ההתעוררות יכולה להוביל אותנו לתהליכי התפתחות ומודעות מואצים, ולעזור לנו לפתוח לרווחה את הדלת שתוביל אותנו במסלול שאולי לא חשבנו עליו קודם לכם, אבל הוא ללא ספק לטובתנו. לכן חשוב בתקופה כזו לשמור על חיוביות ואופטימיות, להבין מה אנחנו צריכים ללמוד מכל מה שקורה לנו ולא לטמון את הראש בחול ולחכות שהסופה תעבור. החיים אומרים לנו שאין יותר זמן לבזבז ואנחנו צריכים לבחון היכן בחיינו אנחנו יכולים להתחיל משהו חדש, מודע יותר.

אין דרך נוחה לעשות שינוי בתודעה. בכל פעם שאנחנו קצת יותר מודעים, כבר אין דרך חזרה. שינוי דורש מאיתנו לצאת מאיזור הנוחות שלנו ולנסות דברים אשר יתכן שמעולם לא נחשפנו אליהם, או היינו מודעים לקיומם. שינוי דורש מאיתנו להיות אמיצים וכנים עם עצמנו, להתעמת עם פחדים ומגבלות בתוכנו כדי שנוכל באמת לעשות את מה שדרוש מאיתנו. התוצאה יכולה להיות התעוררות תודעתית, כמו עליה של אנרגיית הקונדליני.

גם אם אתם עוברים את התהליך בצורה חיובית זה עדיין לא אומר שאחרים מסביבכם יוכלו לעשות זאת בקלות גם כן. לכן חשוב עבורנו להיות מקור לתמיכה והכלה של כל אחד אחר מסביבנו, גם אם הוא לא המשפחה שלנו או החבר הכי טוב, עדיין חשוב גם בזמנים של קושי, אתגר ולחץ למצוא את החן והחסד ולהיות שם עבור אלו שזקוקים לעזרה.

 איך להתמודד, להתכונן, להתעורר ועדיין להשאר מאוזנים

אחד הדברים החשובים בתקופה הזו היא להיות מוכנים לכל אתגר, לכל מצב שיכול להוציא אותנו מאיזון ולהביא יותר מתח ולחץ בחיינו. אנחנו צריכים להיות מוכנים להתמודד עם הצורך בהתפתחות ושינוי מכל הבחינות: פיזית, מנטלית, רגשית ורוחנית. ההכנה הזו חשובה מכיוון שאם מערכת העצבים והשדה האלקטרומגנטי שלנו אינם חזקים מספיק אנחנו יכולים לצאת בקלות מאיזון וממרכז הלב שלנו. תזונה תומכת בלי רעלים, שינה מספקת ותרגול רוחני יומיומי יוכלו לעזור לכם להתמודד עם הלחצים. זוהי כמובן המלצה שתמיד טוב להשתמש בה, אולם עכשיו היא רלוונטית יותר מתמיד.

ישנן דרכים רבות למדוט ולתרגל מצבי תודעה שונים. הדרך של הקונדליני יוגה מתאימה במיוחד עבור התקופה הזו, שנקראת גם התקופה האפורה שבין העידנים. בקונדליני יוגה יש לנו מגוון תרגולים ומדיטציות אשר יכולים לעזור לנו להתמודד עם כל אתגר ומכשול בדרך, עם מתחים ולחצים שאנחנו מרגישים. הנה כמה הצעות המתאימות לתרגול במיוחד בתקופה הזו (אם אינכם מתרגלים קונדליני יוגה באופן קבוע מומלץ להתייעץ עם מורה מוסמך מטעם KRI):

מדיטציה למערכת עצבים חזקה

פראנאימה לפרספקטיבה ואיזון רגשי

סטים לשחרור מתחים ולחצים, ולעבודה על בלוטת האדרנל

מדיטציה להתמודדות עם האתגר של המחר (ראו סרטון למטה)

* מומלץ לתרגל כל מדיטציה למשך 40 יום.