בזמנים יותר עתיקים הליקויים נחשבו לכאלו שיכולים להמליך מלך או מלכה, אבל גם כאלו שיכולים להמיט אסון ולייצר אירועים דרמטיים. לכן האסטרולוגים בבתי המלוכה היו צריכים לשקול את הדרך שבה הם מעבירים מידע. כמו כן היו תקופות שבהן הידע האסטרולוגי שימש בעיקר את בתי המלוכה והיה פחות נגיש לפשוטי העם. כיום אנחנו כבר יודעות שאסטרולוגיה היא עבור כול בני ובנות האדם ויכולה להיות כלי תומך להתפתחות אישית וקבלת החלטות.

אחד מתחומי העניין העיקריים שלי באסטרולוגיה הוא הליקויים, ליקוי החמה וליקוי הירח, וכיצד ניתן לחזות ולהבין איתם אירועים חשובים בחיינו. בפוסט הזה אני רוצה להציג בפניכם דוגמה מעניינת על עבודתי עם הליקויים. לצורך כך אשתמש במפה של המלך צ'רלס השלישי, אשר בקרוב מאוד יוכתר באופן רשמי להיות מלך הממלכה המאוחדת (אנגליה). למעשה, הוא יוכתר ב- 9 במאי 2023, יום לאחר ליקוי ירח במזל עקרב.

במפתו של הנסיך צ'רלס אנחנו יכולים לראות שהוא נולד ב- 14 בנובמבר 1948, כ- 13 יום לאחר ליקוי חמה ב-9 מעלות מזל עקרב (שהוא גם הליקוי הקדם-לידתי שלו) ויום לפני ירח מלא ב- 24 מעלות שור. בנוסף יש לו במפת הלידה ארבעה פלנטות ונקודות בעקרב: זנב דרקון, מרקורי, השמש וכירון. הכתרתו כמלך תהיה עם חזרת דרקונים וכאמור יום לאחר ליקוי ירח בעקרב. בנוסף, גם ליקוי החמה ב-29 מעלות טלה ישפיע על יופיטר ומרס בבית 5 במפת הלידה, ובמפה המקודמת (קידומים משניים) הירח המקודם נמצא כעת ב-29 מעלות מזל גדי, כך שליקוי החמה בסקוור לירח המקודם (ופלוטו בצמידות). המיקום של הירח המקודם גם מאוד סימבולי למעמד הגבוה שהוא מקבל וכמו מספר לנו סיפור על כך שזהו מקום מוכר ברמת הנשמה ויתכן ויש כאן סגירת מעגל ברמה הקרמתית.

באירועים אחרים בחייו, כמו למשל יום חתונתו עם קמילה פארקר-בולז, ניתן לראות שוב כיצד הליקויים משפיעים. יום החתונה עצמו התקיים ב-9 באפריל 2005, יום אחרי ליקוי חמה ב-19 מעלות מזל מאזניים, בצמידות לונוס ונפטון במפת הלידה שלו. ונוס במפת הלידה מסמלת את בנות הזוג אצל גברים ומערכות יחסים באופן כללי.

החתונה הראשונה שלו, בה נישא לנסיכה דיאנה, התקיימה גם היא בסמיכות לליקוי חמה. החתונה הזו הייתה יומיים לפני ליקוי החמה ביולי 1981 ב-8 מעלות מזל אריה.הליקוי היה על האופק במפת הלידה של צ'ארלס ובהיבט 90 מעלות לליקוי הקדם לידתי ב-9 מעלות מזל עקרב. בנוסף שבועיים לפני היה ליקוי ירח ב- 25 מעלות גדי שהיה קשור דווקא למפת הלידה של הנסיכה דיאנה, עם סטורן בגדי בטריין לונוס בשור במעלות הליקוי.

מותה הטראגי של הנסיכה דיאנה בסוף אוגוסט 1997 אף הוא התרחש יומיים לפני ליקוי חמה ב-10 מעלות מזל בתולה, בצמידות לסטורן (שבתאי) אשר הוא שליט בית 7, בית הנישואין ומערכות היחסים, במפת הלידה של המלך צ'רלס. במפת הלידה של הנסיכה דיאנה נמצא את השמש, מרקורי וראש דרקון בטווח מעלות הליקוי, ואפשר להתייחס פה גם לחשיבות של השפעת הליקויים מעבר לכמה חודשים על מפת הלידה, מכיוון שהליקוי הקדם לידתי של הנסיכה דיאנה נמצא ב- 18 מעלות מזל דגים והליקויים במרץ 1997 (ליקוי חמה בדגים) ובספטמבר 1997 (ליקוי ירח בדגים) היו סביב המעלות של הליקוי הקדם לידתי. חזרת ליקוי קדם לידתי יכול לסמל שנה קריטית, ואכן זה בא לידי ביטוי עם האירועים הטראגיים.

לסיכום, אנו יכולים לראות כיצד המלך צ'רלס חווה אירועים משמעותיים בחייו סביב ליקויים והוא אף נולד בסמיכות לליקוי. עם זאת גם אנשים שלא נולדו בסמיכות לליקוי יוכלו לחוות אירועים חשובים עם ליקויים בהתאם למפות הלידה שלהם. בכל מקרה, בין אם נשתמש בליקויים לצורך תחזית או שלא, עדיין ניתן לראות בהם דרך להבין אירועים מסוימים בחיינו. האירועים הללו שמתרחשים סביב ליקויים הם בדרך כלל חלון הזדמנויות קרמאתי, משהו שמביא איתו דברים שקשורים לגלגולים קודמים, לתהליכים התפתחותים שאנחנו צריכים לעשות, אבל חשוב לזכור שאלו אירועים שלא תמיד יש לנו שליטה עליהם, גם אם נדמה לנו שכן.

***למעוניינים בלימוד מעמיק יותר של הדרקונים של הירח והליקויים בכל המזלות והבתים, בהיבטים לפלנטות ובקשר לליקוי הקדם לידתי, יש אפשרות לרכוש קורס מוקלט של שישה שיעורים. השיעורים בגישה פילוסופית-פסיכולוגית-מעשית, בדגש על התפתחות ומודעות. לפרטים מלאים צרו קשר עם גלי באימייל healingstar11@gmail.com או בווטסאפ 054-7371187