הדרקונים של הירח או צמתי הירח הם נקודות היפותטיות הנוצרות מן המפגש של מסלול הירח עם מסלול כדור הארץ מסביב לשמש, קו המילקה. מסלולן הולך אחורנית בגלגל המזלות והן מחליפות ציר מזלות פעם בשנה וחצי פחות או יותר. ישנן גישות ופרשנויות רבות לציר הדרקונים, זנב דרקון וראש דרקון, אולם כמעט כל המפרשים רואים בהן נקודות המבטאות משהו עמוק יותר בתהליך האנושי שלנו, עם זיכרונות קדומים המגיעים עם גוף הנשמה לחיים האלו. גם אם אינכם מאמינים בגלגול נשמות, אפשר לראות בצמתי הירח נקודות חשובות במפת הלידה וגם במעבר, וכל פלנטה שנוגעת בהן מודגשת ומביאה איתה עבודת מודעות חשובה. כאשר מחזור ירח חדש או ירח מלא נפגשים עם ראש או זנב דרקון יש ליקוי חמה או ירח, בהתאמה.

הדרקונים של הירח עברו לציר המזלות גדי (זנב דרקון) וסרטן (ראש דרקון) ב- 6 בנובמבר 2018 ויעברו לציר קשת-תאומים ב-5 במאי 2020. לכן שנת 2019 מוקדשת כולה לדרקונים בציר סרטן גדי. עוד על ליקויים בציר סרטן-גדי הכנסו לקישור

הנושאים המרכזיים של הדרקונים בציר גדי-סרטן הם בחינה מחודשת של המערכות והחוקים לפיהן אנחנו חיים והתאמתם לצרכינו האישיים, יצירת קהילות אינטימיות במרחבים בהם אנחנו חיים, חזרה אל ערכי משפחה הנבנים ממקום של צורך בשייכות, ביטחון והזנה. עוד אנחנו יכולים ללמוד מן הדרקונים בציר המזלות הזה הוא על המקום שלנו בחברה, כיצד אנחנו חיים בתוך הנורמות החברתיות והמסורות מול הצורך לבנות ולהגדיר לעצמנו זהות אישית, לבחון שוב מה אנחנו אוהבים ויכולים להזדהות איתו, להתחבר למהות הנשית והמכילה שבתוכנו ומחוץ לנו. הציר הזה הוא ציר של התהוות עצמית ויצירת זהות, מעבר להתניות וציפיות, מעבר לרגשות של אשמה ובושה. זהו ציר שמביא התחלות וסיומים, חיים ומוות, והתבוננות עמוקה בכל מחזוריות החיים של חיים, מוות ולידה מחדש (כל עוד אנחנו במעגלי הקארמה והסמסארה).

מדיטציה לעבודה עם ציר סרטן-גדי תמצאו בקישור

עונת הליקויים של שנת 2019 תתחיל עם ליקוי חמה ב- 15 מעלות גדי ב-6 בינואר בשעה 3:28 לפנות בוקר שעון ישראל. הליקוי יהיה חלקי ויראה במזרח אסיה והפסיפיק. הליקוי על זנב דרקון יהיה בין סאטורן ופלוטו בגדי וסקסטייל לנפטון בדגים. השנה הצמידות של סטורן ופלוטו תהיה מאוד דומיננטית וכל השנה נרגיש את הנושאים האלו ואת שתי הפלנטות על זנב הדרקון, כך שהליקוי הוא סוג של יריית פתיחה חשובה להתמודדות שלנו עם הנושאים שהצמידות הזו תעלה. הגדי הוא מזל שעובד עם הזמן והמרחב האנושיים, עם החוקים שנוצרו על ידי האדם והחברה, עם מסגרות, תבניות וצורות שאנחנו חיים לפיהן. אם תתבוננו על חייכם תוכלו לראות היכן הצורה, המסגרת, החוקים והתבניות באים לידי ביטוי בחייכם ומהיכן הם באים. כלומר, אנחנו נמצאים במסגרת של זמן לינארי אשר יש לה עבר, הווה ועתיד. הליקוי הזה יוכל לעזור לנו לבחון שוב את המסגרות והתבניות שדרכן בחרנו לחיות. הוא יציג לנו את ההיסטוריה בדרכים שונות ומה אפשר לשנות מתוכה. זה אומר שיכולות לעלות טראומות מן העבר הקשורות להיסטוריה המשפחתית או להיסטוריה הגלובלית. דפוסים ותבניות החוזרים על עצמם שוב ומגיעים כעת להראות לנו מה מן העבר אינו משרת אותנו עוד. זה יכול להגיע גם בדמות תגליות ארכאולוגיות חדשות שישנו פרטים היסטוריים, או פרשנויות חדשות לתכנים היסטוריים, חילוניים ודתיים. הליקוי בגדי יאפשר תהליכי שינוי מהבסיס במסגרות ותיקות (כמו למשל האקדמיה או הצבא) יאתגר ממשלות, מנהיגים ומסגרות חוק וצבא ויוציא לאור את מי שאינו מיושר עם החוקים, את מי שבחר בשחיתות ואת מי שמנסה בכוח לכפות את דרכו על אחרים. לכן זהו אינו הזמן להיצמד למה שכבר אינו עומד על בסיס איתן ולאפשר את הפירוק של אבני יסוד משמעותיות בחיינו, על מנת שנוכל לבנות את היסודות מחדש. כמו כן יתכן ונהיה עדים למלחמה של ממש בין החושך לאור, בין כוחות שליליים המנסים לשמור על כוחם ושליטתם בכל מחיר. לכן חשוב לא לתת לדברים הללו לרפות את ידיכם. התהליך הזה דורש אומץ ומודעות ולא יקרה ביום אחד כמובן. הליקוי יעורר את הנושאים האלו והעבודה איתו תהיה כל השנה, יחד עם שאר הליקויים בציר. כמובן שכדאי גם לבחון את המפה האישית שלכם ולראות כיצד הליקוי והמעברים הנלווים לו יכולים להפעיל אתכם.

עוד יכול הליקוי בגדי להאיר את המקומות בחיינו שיש בהם הרבה עומס ומתח, למשל בבסיס ובשלד הפיזי, בעמוד השדרה ובמפרקים בפרט, אשר כדאי לשמור עליהם גמישים ונינוחים. העבודה האנרגטית היא על חיזוק ואיזון של צ'אקרת השורש, המולדהרה, הקשורה לאלמנט האדמה, לקרקוע, לתחושת בטחון ולאברי הסילוק העוזרים לנו לפנות פיזית מן הגוף את הפסולת. ואכן, פינוי הפסולת חשוב כעת מאין כמוהו ויעזור לכם לעשות את הסדר המחודש בבניית היסודות. גם ברמה הפיזית, אנחנו זקוקים לבסיס טוב וחזק על מנת לעבור את השברים ופריצות הדיסק כדי להחלים ולהשתקם. אפשרו לעצמכם לבחון שוב מה גורם לעומס מיותר בחייכם והיכן אפשר לפנות ולעשות סדר עדיפויות חדש.

לתרגול מדיטציה לקו הקשת ולניקוי קרמאתי

הליקוי הבא הוא ליקוי ירח מלא ב- 21 בינואר בשעה 7:16 בבוקר שעון ישראל, ב- 0 מעלות מזל אריה. זהו הליקוי האחרון בציר אריה דלי לשנים הקרובות. הליקוי יהיה בסקוור לאורנוס (שנמצא בסוף טלה) מול מרקורי (בסוף גדי), וטריין לכירון. הוא יראה מצפון ועד דרום אמריקה ובחלקים שונים באסיה ובאירופה הליקוי יראה חלקי. כמו כן זהו סופר-ירח, כלומר הירח נמצא במסלולו הכי קרוב לכדור הארץ (פריג'י). הליקוי הזה יחזק את ליקוי החמה בגדי עם התכוונות להנהגה ולהובלה. האריה רוצה להיות בקדמת הבמה של החיים, להוביל, ליצור ולתת השראה. עם זאת, אורנוס בסקוור והשמש בדלי רומזים לנו שהעשייה והיצירה הן כרגע לא למטרות קידום אישי אלא למטרות חברתיות וקהילתיות. זהו זמן שבו נרצה לתת השראה ולשתף אחרים בתהליך היצירה. אם לא נוכל להיות שם, עם רוח חדשנית ותרומה לקהילה, הליקוי יביא איתו שינויים פתאומיים במעמדנו. הליקוי יהיה בבית 10 של מדינת ישראל בצמידות לירח ויכול ברוח זו להעמיד את המובילים במדינה, את מסגרות החוק והממשלה במלחמות הנהגה ומאבקי כוחות.

גם מערכות יחסים בין הורים וילדים יכולות להיות מורכבות יותר בתקופה של הליקוי, עם צורך של הילדים להיות מי שהם בצורה יותר אותנטית, למרוד ולעשות את שלהם ומנגד ההורים עם ציפיות למצוינות ולהישגים גבוהים. חשוב לאזן בין הציפיות ליכולות ולכישרונות ולאפשר מרחב יצירתי אותנטי לילדים וגם למבוגרים.

תרגול מומלץ: איזון מרכז הלב ולאיזון בין הלב לשכל.

ליקוי החמה ב- 2 ביולי הוא ליקוי מלא ב38'10 מעלות מזל סרטן שיראה בדרום אמריקה. הליקוי יהיה על ראש דרקון, בסקוור לכירון בטלה ובמולות לסאטורן.
הליקוי בסרטן, שיהיה מדויק בשעה 22:16 שעון ישראל, מעלה איתו נושאים הקשורים בזהות, שייכות, העולם הרגשי האינטימי ומערכות התמיכה שיש לנו בחיינו, רשת הביטחון שלנו. לאן אנחנו מרגישים שייכים, מה אנחנו אוהבים, את מי אנחנו כוללים בתוך מערכות היחסים האינטימיות שלנו וכיצד אנחנו מביאים את עצמנו בצורה אותנטית אל העולם. על ראש הדרקון של הירח, הליקוי יכול להוות עבורנו פתח חשוב, הזדמנות חדשה, ליצירת מרחב אישי ואינטימי בתוך חיינו, מרחב שמזין ומכיל את הצרכים והרגשות שלנו, מרחב שתומך ומאפשר פשוט להיות. מערכות היחסים המשפחתיות שלנו יקבלו דגש כעת ויכול להיות רצון להתחבר ולהתקרב יותר אל המשפחה או אל חברים שמרגישים כמו משפחה, להיות שייכים ומזוהים עם אלו שאתם אוהבים. הארכיטיפ של סרטן מציע לנו התחלה חדשה, אישית, שלוקחת אותנו אל מעבר להיסטוריה המשפחתית המסורתית, המוסכמות החברתיות ולרגשות אשמה ובושה המלוות אותנו. גם הדרבון להצלחה קרייריסטית יכול לרדת מהפרק, ואם אתם וורקוהולים מושבעים, אולי תמצאו את עצמכם סביב זמן הליקוי מנסים להוריד קצת הילוך, לקחת לרגע הפסקה מן הדרישות הגבוהות והמירוץ לצמרת על מנת לאפשר לעצמכם רגיעה והרפיה. הסקוור לכירון מציע גם את האפשרות לשחרור הזהות שיצרתם עבור עצמכם במהלך השנים, זהות במורכבת מהתניות, ציפיות, רגשות ורצון להתאים את עצמכם לסביבה. במקום, אפשר עכשיו לאפשר הרפיה עמוקה אל תוך הזהות האמיתית, להקשיב הקשבה עמוקה ולאפשר נקודת מבט אחרת על עצמכם ומי שאתם רוצים להיות. אולי תזהו דפוסים והרגלים שעזרו לכם בעבר לשמר את הזהות שיצרתם ועכשיו תשמעו קריאה להיות יותר אותנטיים ולהכיל את מי שאתם, כפי שאתם, מבלי לרצות לשמנות ולהתאים לרצונות וצרכים של אחרים מסביבכם. עם זאת, יכול להיות שיעלו גם דברים שיהיה קשה לשחרר אותם, כי המלכודת כאן היא שהסביבה התומכת שיצרתם לעצמכם עלולה להיות מבוססת על משהו לא ואותנטי, על פחד וכמיהה להזנה ולהשתייכות. לכן, דרוש כאן גם אומץ למצוא את הדרך האישית שלכם במחיר של ויתור והקרבה על רשת הביטחון שעטפה והכילה אתכם עד כה אבל לא אפשרה לכם להיות בדיוק כפי שאתם. בקישור תמצאו מדיטציה מומלצת

ב- 17 ביולי יהיה ליקוי ירח חלקי ב-24 מעלות מזל גדי בשעה 00:38 שעון ישראל. הליקוי יהיה בצמידות לפלוטו וסאטורן על זנב דרקון ובמולות לונוס בסרטן. זמן של הבשלה והבנה עמוקה של מה צריך לשחרר מחיינו כדי לפתוח את הסתימות הרגשיות. האחריות לכך מוטלת עלינו ואנחנו יכולים להתבונן בדינמיקות המשפחתיות שנוצרו עם השנים, היכן לא היה מרחב פתוח לתקשורת אישית, רגשית תומכת, היכן לא הורגשה ההזנה והתמיכה של הרשת המשפחתית ומה עכשיו אנחנו יכולים לעשות על מנת לשחרר את הדפוסים הללו, ולהביא משהו חדש במקום. ונוס בסרטן על ציר הליקוי מציעה לנו לעשות זאת דרך מערכות היחסים שלנו, עם עצמנו ועם אחרים. להתבונן על עצמנו ועל האחר ללא שיפוטיות וביקורתיות, מבלי לרצות לשנות, פשוט להתבונן ולהיות. אולי נגלה שמה שהאחר מציע לנו כרגע אינו הדבר המתאים והמדויק ביותר עבורנו, וגם עבורו/ה כעת. יכול להיות שנרגיש צורך לקחת הפסקה ולבחון מחדש את הבסיס והיסודות שעליהם נשענים הקשרים בחיינו. אם מצאתם את עצמכם בקשר אשר מחזק דומיננטיות של צד אחד על השני, כמו יחסי הורה וילד, מטפל-מטופל, שולט ונשלט, יתכן ותבינו שהדינמיקה הזו כבר לא מתאימה ולא רצויה עבורכם. עכשיו זו הזדמנות לניקוי טרנספורמטיבי עמוק, לזיהוי דפוסים וטראומות מן העבר שלא מאפשרים לנוע קדימה, לא מאפשרים את הגמישות והעמידות להתמודדות עם כל מה שמביאים איתם החיים. זהו פתח לבחינת המקומות שבהם מצאנו פיצוי לחוסר האהבה שחווינו, היכן דחקנו בתהליכים התפתחותיים קדימה ואולי דילגנו קצת על שלבים, כלומר לא חווינו את כל שלבי ההתבגרות וההתפתחות, מבלי לאפשר תנועה אותנטית בקצב המדויק והמתאים עבורנו. אם הצלחתם לזהות מה בתוככם הביא את הצורך להיות במערכת יחסים לא מאוזנת כזו, תוכלו למצוא גם את האיזון, קודם כל בתוך עצמכם, וגם בתוך הקשר הזוגי/משפחתי/עסקי/חברי או מחוץ לו.

ב-11 בנובמבר יהיה מעבר של מרקורי על השמש ב-47'19 מעלות מזל עקרב. המעבר הזה דומה ליקוי מהבחינה הזו שהכוכב עובר על פני השמש כמו בזמן ליקוי. עם זאת מרקורי לא יסתיר את השמש אלא יראה כמו נקודה קטנה שעוברת על פניה. מבחינה אסטרולוגית זהו זמן חשוב לעניינים המרקוריאלים שיכול להביא תובנות חדשות ומעמיקות, חקירה עמוקה יותר אל תוך ההבנה של הזמן והמרחב.

ב-26 בדצמבר יהיה ליקוי חמה טבעתי ב-4 מעלות מזל גדי שיראה במזרח אירופה, אסיה, צפון-מערב אוסטרליה. הליקוי יהיה על זנב דרקון, בצמידות ליופיטר בגדי, בסקוור לכירון בטלה ובטריין לאורנוס בשור. הליקוי הזה אמנם רחוק מבחינת המעלות מן הצמידות של סטורן ופלוטו, אולם עדיין נמצא באותו מזל ומחובר אליהם כי סטורן הוא שליט כל הכוכבים שנמצאים במזל גדי ולכן גם שליט הליקוי. זהו זמן שבו אנחנו יכולים לבחון את מערכת האמונות שלנו ולגלות שאולי שפטנו אחרים יותר מדיי והיינו צדקנים מאוד לגבי הדרך שלנו מול זו של אחרים. יכול להיות שנגלה שהידע שלנו לגבי נושא מסוים אינו מספק או אינו בנוי באופן יסודי ושיטתי ויש צורך לפרק ולהרכיב הכל שוב לגורמים, זאת על מנת לבחון האם כל המרכיבים נחוצים, מבוססים על ידע נכון, אמיתי ועומד במבחן התוצאה.

יתכן ובזמן הזה נגלה עוד על מערכות היחסים שלנו עם מורים בחיינו, האם הם בעצמם עושים את מה שהם מלמדים אותנו, מה שמשקף לנו גם את הדרך שלנו עצמנו והאם אנחנו עושים זאת. אם אנחנו מורים ומורות בעצמנו, נלמד עוד על הדרך שבה אנחנו יכולים ללמד ולהזין את התלמידים שלנו, על כך שבכל מקום שבו אנחנו מפיצים ידע ומלמדים אחרים יש לנו אחריות גדולה מאוד. לכן, לאלו שיש להם עוד עבודה של התיישרות והתאמה בנושאים הללו הליקוי הזה יורגש יותר כבד ומגביל במידה רבה. על מנת שנוכל ללמוד וללמד, לחיות את חיינו בלי הטפות והתקפות מאחרים כי דרכנו אינה תואמת את שלהם, נוכל לבחון את הדרכים החדשות שדרכן יש לנו יכולת להתקדם קדימה ברמת החומר עם אלמנט האדמה.

על מנת להתקדם ולהתחדש בכל זאת, לתרום משהו משמעותי לחברה, נוכל לבחור בעבודה שמבססת את תחושת הביטחון והתקרקעות שלנו בעולם, נלמד דרכים חדשות להתנהלות עם המשאבים שלנו, עם האדמה בעיקר. במצב שלא נוכל לעשות זאת, יכול להיות שנחווה את הזמן לוחץ עלינו לעשות שינוי מהותי, תחושת הצמצום והמוגבלות תגבר גם היא. העבודה העיקרית עם הליקוי מציעה לעשות שלום עם כל מה שאנחנו לא יכולים לשנות, לשנות היכן שכן ניתן, להשלים עם כך שצריך להקריב משהו עבור אחרים ועבור הקדמה, כדי לשחרר את הקרמה האישית, המשפחתית והגלובלית שהצטברה והגיעה כעת לנקודת אל חזור. בעזרת התושיה וכושר ההמצאה האנושי נוכל לצאת מן הביצה המוסרית שבה נמצאת החברה שלנו כעת, ודמויות משמעותיות כמו מורים, רבנים, פוליטיקאים וכדומה יעמדו גם הם מול מבחן התוצאה, מול מבחן העשה בעצמך מה שאתה דורש מאחרים ומי שסטה מדרך הישר ואיבד את המצפן והמצפון יידרש ככל הנראה לתת את הדין על מעשיו. מזכירה שהליקויים מורגשים לא רק ביום הליקוי או בימים שלפני ואחרי, אלא האנרגיה נבנית גם כמה חודשים לפני.

תרגול לתקופה הזו יכול להתמקד בניקוי, איזון ותחזוק של הצ'אקרה הראשונה – מולדהרה, צ'אקרת הבסיס, הקשורה גם היא לאנרגיות של סטורן. עוד על הצ'אקרה קראו בקישור

למידע נוסף על ליקויים אישיים וגלובליים ועל הדרקונים של הירח בכל צירי המזלות, ניתן לרכוש את סדרת שיעורים דרקונים וליקויים. בשיעורים אלו תוכלו להעמיק את הידע שלכם בתכנים האסטרולוגים הנוגעים לפרשנות ציר הדרקונים וליקויים קדם לדתיים במפת הלידה. זהו חומר מרתק וייחודי, עם מצגות וידאו ידידותיות למשתמש. החומר מיועד למתקדמים ובעלי ידע בסיסי באסטרולוגיה. לכל הפרטים פנו אל גלי באימייל healingstar11@gmail.com