ציר הדרקונים של הירח משנה מזלות בכל שנה וחצי בערך, וכעת השינוי באסטרולוגיה הטרופית (מערבית) הוא מקשת-תאומים לעקרב (זנב דרקון) -שור (ראש דרקון). גם הליקויים יעברו בסוף שנת 2021 לציר הזה, וילוו אותנו לאורך 2022. במהלך השנה אנחנו עדיין בסימן ההיבט של הסקוור השלישי בין סטורן (שבתאי) בדלי לבין אורנוס בשור. שתי הפלנטות הללו היו בהיבטים מהודקים יותר במהלך 2021 אולם עדיין הם לא ייפרדו לגמרי במהלך 2022 והנוכחות שלהם תורגש, במיוחד עם הליקויים והיבטים של אורנוס לראש דרקון בשור וסטורן בסקוור לדרקונים. המעבר עצמו של הדרקונים או צמתי הירח התרחש ב-23 בדצמבר 2021 (לפי MEAN NODE) או ב-18 בינואר 2022 (לפי TRUE NODE). 

בשנת 2023 יהיו שני ליקויי ירח בציר שור-עקרב ושני ליקויי חמה בציר טלה-מאזנים. זו בעצם שנת מעבר מכל כך הרבה בחינות, והליקויים רק מוסיפים עוד נגיעה של חוסר יציבות, תנועה בין מחזורים, התחלות וסיומים.

המעבר הזה מעלה עבורנו נושאים של הרס עצמי והתמודדות עם טראומה וכאב עמוק שטבוע בנו. זהו זמן שבו נוכל להתמודד עם תהליכים רגשיים עמוקים ולהתחיל לנקות פוביות, פרנויות, פוסט-טראומה ושדים נוספים מן הדרך. זה כמובן דורש מחויבות ונכונות להפגש עם הכאב והאובדן, לאפשר לתהליך אבל לקרות ולהתכוונן ללידה מחודשת. זהו תהליך שכל אחד יעשה אותו כפי יכולתו ולפי המפה האישית שלו. אני מניחה שברמה הקולקטיבית נצטרך להתמודד עם הרבה מצבים רגשיים לא פשוטים שלא קיבלו מענה בשנתיים האחרונות. אם תרצו למצות את התהליך הזה עבור עצמכם אני ממליצה להתכונן למעברים עמוקים ולמפגש עם הטבעות רגשיות הטמונות בתודעה ולפעמים אף מנהלות אותה. יכולה להיות תחושת חסך עמוקה באם אין התמודדות רגשית נוכחת, מה שיכול להתבטא גם בפיצויים שונים כמו התמכרויות לחומרים המספקים בריחה מן הכאב. יכולה לעלות תחושת רעב גדולה שאינה מסופקת ורצון לראות רק את היופי והיפה בכל, אולם אם העבודה עם זנב הדרקון אינה נוכחת ומעמיקה, ייווצרו חסכים אשר לא יוכלו להיות מסופקים על ידי אכילה רגשית או התמכרויות שונות, או קניית דברים יפים. כדי להגיע אל הסיפוק העצמי ותחושת הבעלות והנוכחות של הגוף הפיזי, הנאה מן המיניות ואיזון בעבודה עם החושים, שני הקצוות צריכים להיות בנוכחות כל הזמן ולכן חשוב להתמסר לעבודה הרגשית 'המלוכלכת' על מנת להנות מן היתרונות של מיניות מספקת ועמוקה, מתחושת סיפוק וערך עצמי וממיקוד בכאן ועכשיו, בהנאה מן השפע שכבר יש. זה בעצם אחד הדברים החשובים שנוכל לעשות בזמן הזה: התבוננות במה שיש ולא במה שחסר, לעשות את הכי טוב שלנו גם עם הדברים הפשוטים והבסיסיים. כמו כן מומלץ לנסות לעשות שינויים אם נדרשים בענייני תזונה, אפשר ללמוד קצת גינון, חיבור אל עולם הצומח והפרחים, חקלאות עירונית וכפרית, לבשל ארוחות מזינות.

הנושאים העיקריים יהיו קשורים לנושאים של כסף, משאבים, מזון, מערכת היחסים בין הגוף הפיזי לגוף הרגשי, מיניות, קיימות, מערכת ערכים וערך עצמי. עוד נושאים ואירועים אפשריים: פיגועי טרור, סמים, עולם תחתון, מחסור במזון, ירושות, הבורסה לא יציבה, רעידות אדמה. הדברים הללו כמובן לא יקרו לכולם בכל מקום בעולם, אלא צריך לבחון מפות של מדינות ומפות אישיות כדי לראות היכן וכיצד הנושאים המופעלים עבורכם במעבר הזה.

השליטים ונוס, מרס ופלוטו יפגשו במהלך השנה מספר פעמים וכדאי לשים לב במיוחד לתקופות של הצמידות ביניהם כמו במהלך פברואר עם הצמידות של ונוס ומרס ובתחילת מרץ 2022 עם הסטליום של מרס, ונוס ופלוטו ב-27 מעלות גדי (חזרת פלוטו מדויקת של ארצות הברית!). אלו יהיו זמנים שידגישו את העבודה המעודנת עם הצירים של הדרקונים, המביאים איתם תהליכים רגשיים חשובים.

למדינת ישראל שנת 2022 תהיה שנה משמעותית ביותר מהרבה בחינות מכיוון שמדינת ישראל נולדה עם זנב הדרקון בעקרב וראש הדרקון בשור. אני מעריכה שבין היתר יעלו גם ענייני החזרת שטחים או כיבוש שטחים נוספים, כי טריטוריה ואדמה זה התחום של מזל שור, ומדינת ישראל גם עם שמש לידתית במזל שור. אז יתכנו תהליכים הקשורים להגדרת גבולות ושטחים מחדש (יחד עם אורנוס בשור כמובן). ישראל היא דוגמה טובה כי כירון נמצא על זנב דרקון ומלמד אותנו שהמדינה הוקמה מתוך טראומה וכאב אשר לא בהכרח נוכל להשתחרר מהם לגמרי. זהו גם תהליך קולקטיבי משותף שאזרחי ישראל עוברים יחד. כך שבשנת 2022 אנחנו יכולים לחוות במדינה את נושאי השור-עקרב בעוצמה.

אירועים שקרו בעבר עם ציר הדרקונים בעקרב-שור ומהדהדים את המזלות היו: המשבר הכלכלי הגדול בסוף שנות העשרים של המאה ה-20. המשבר החל עם נפילת הבורסה בניו יורק והוביל לתהליכים ואתגרים כלכליים לא פשוטים שהתפשטו לכל העולם. בשנים 1983-1985 היה משבר רעב חריף באתיופיה שהגיע לשיא בשנת 1984 בה הדרקונים עברו לציר עקרב-שור. בעקבות המשבר באותה שנה גם היה מבצע משה להעלאת יהודי אתיופיה לארץ ישראל. ב-31 באוקטובר 1984 ראש ממשלת הודו אינדירה גנדהי (שמש לידתית בעקרב) נרצחה על ידי שומר ראשה הסיקהי ובימים שלאחר מכן התרחש רצח המוני של סיקהים ברחבי הודו.

ב-19 בנובמבר 2021 ליקוי ירח ב-27 מעלות מזל שור
ב- 30 באפריל 2022 ליקוי חמה ב-10 מעלות מזל שור בצמידות לאורנוס
ב- 16 במאי ליקוי ירח ב-26 מעלות מזל עקרב בסקוור לסטורן
ב- 25 באוקטובר 2022 ליקוי חמה ב-2 מעלות מזל עקרב בצמידות מדויקת לוונוס
ב- 8 בנובמבר 2022 ליקוי ירח מלא ב-16 מעלות מזל שור בצמידות לאורנוס, בסקוור לסטורן ובמולות למרקורי וונוס
ב- 5 במאי 2023 ליקוי ירח ב-15 מעלות עקרב שיהיה הליקוי המשלים מנובמבר 2022 (כלומר זו חצי שנה קריטית לנושאים המופעלים בין שני הליקויים הללו)
ב-28 באוקטובר 2023 ליקוי ירח ב-5 מעלות שור

***למעוניינים בלימוד מעמיק יותר של הדרקונים של הירח והליקויים בכל המזלות והבתים, בהיבטים לפלנטות ובקשר לליקוי הקדם לידתי, יש אפשרות לרכוש קורס מוקלט של שישה שיעורים. השיעורים בגישה פילוסופית-פסיכולוגית-מעשית, בדגש על התפתחות ומודעות. לפרטים מלאים צרו קשר עם גלי באימייל healingstar11@gmail.com או בווטסאפ 054-7371187.