בהמשך לחלק הראשון על מזל עקרב אני אתייחס יותר לעומק למעבר חשוב המתרחש בתקופה הזו עם המעבר של סאטורן למזל עקרב. בתקופה החשובה הזו שאנו נמצאים בה כעת, התחושה האישית שלי היא שניתנת לנו ההזדמנות עם המעברים האלו ואחרים לעשות עבודת ניקוי חשובה, מבחינה אישית וגלובלית. חשוב לנצל את האנרגיות הפלנטריות כדי לקדם ולמנף את עצמנו ואחרים בצורה חיובית. כל מעבר שהוא יכול להביא איתו משהו חיובי ומשהו שלילי והרבה מזה כרוך כאמור בגישה שלנו. אם נדבר על דברים במושגים של טוב ורע לא נוכל לעשות את התהליך ההתפתחותי שלנו בצורה מעצימה ונהיה שבויים של הפחדים והדעות הקדומות של עצמנו.

 ב- 5 באוקטובר 2012 סאטורן יעבור ממאזניים לעקרב וישהה שם עד ל- 23 בדצמבר 2014 ולאחר מכן ישוב לעקרב מיוני עד 19 בספטמבר 2015. סאטורן (שליט גדי) בעקרב בעצם ידגיש ויעצים בשנים הקרובות את המעבר של פלוטו (שליט עקרב) בגדי שהחל ב-2008. שניהם נמצאים כל אחד במזל של השני, ובשפה האסטרולוגית זה נקרא קבלה הדדית (Mutual reception).עם המעבר של פלוטו לגדי ראינו כיצד משטרים, ממשלות, מוסדות שונים מתחילים לעבור תהליך טרנספורמטיבי עם שינויים היסטורים חשובים. המעבר של סאטורן בעקרב יכול להביא איתו נושאים דומים אך בדרך שונה. השילוב של שני הארכיטיפים עקרב וגדי מביא איתו עבודה בנושאים של ניקוי השטח והכנתו לשלב הבא. אפשר להגיד שבזמנים האלו האנושות כולה עוברת שינוי רציני בהתניות חברתיות שהוטבעו עמוק בתוכה. מסורות ישנות כבר לא ילקחו כמובנות מאליהן ושאלות יתחילו לעלות לפני השטח.

עקרב הוא לא מיקום פשוט עבור סאטורן. השילוב של הפלנטה שמכריחה אותנו לעשות עבודה מוסרית ואתית, להתיישר עם משהו מחוץ לרצונות האישיים שלנו ודרכה אנחנו לומדים גם לקחת אחריות על מעשינו ולבחון מה נכון ומה לא נכון בהתנהלות שלנו, יחד עם הארכיטיפ של עקרב יוצר שילוב שבא לבחון את המניעים העמוקים ביותר שלנו בכל דבר שנעשה. אם יש דבר כזה ניקוי קרמאתי אז סאטורן בעקרב מבטא אותו בדרך עוצמתית ובלתי מתפשרת, מדוע?  סאטורן בעקרב בוחן את אמות המידה ומערכת הערכים שלנו ללא פשרות. עקרב מטבעו הוא ארכיטיפ טוטאלי המחפש את הדרך לאמת ומוכן להתמודד ולהתעמת עם כל מה שמגיע בדרך. ברגע שאנחנו משלבים אותו עם סאטורן, אנחנו מקבלים אנרגיה שלא תיתן לנו להתחמק אם נעבור על החוק או על אמות מוסר כלשהן. השילוב הזה הוא האנטיתזה הגדולה ביותר לעיגול פינות. כאן היושרה והמחוייבות שלנו נבחנות עד הסוף. לחיים או למוות. ובמקרה של סאטורן אנחנו מדברים על מוות ברמה הפיזית, ברמת המבנה והשלד המשנה את צורתו.

עם סאטורן בעקרב אנחנו תמיד נתפס עם המכנסיים למטה. השילוב הזה מביא את המשטרה אליכם הביתה גם על משהו מהעבר הרחוק. לכן ההתכווננות שלנו עם המעבר של סאטורן בעקרב צריכה להיות החיפוש אחר מה לא עובד נכון בחיינו, להיות מוכנים לעבודת ניקוי וחשבון נפש עמוקים ביותר הכוללים התמודדות עם טראומות מודחקות מהעבר הקרוב או הרחוק יותר. זה דורש מאיתנו בהחלט תעצומות נפש ועמידות, מכיוון שלהתמודד עם הדברים שיעלו יהיה לרבים מאיתנו לא תמיד קל. עם זאת, זה לא בלתי אפשרי. זהו תהליך שאנחנו חייבים לעשות בדרך שבה אין פשרות וכדי להמשיך הלאה.

אז אם רימיתם, עברתם על החוק, עשיתם מניפולציה וכו' – קחו בחשבון שזה הזמן לשלם את חובכם. אנחנו נראה בשטח טייקונים ובעלי שליטה נופלים מ"גדולתם", מה שהחל בעצם לקרות עם המעבר של פלוטו בגדיי. כל מי שהיה בעל הכוח ושלט ביד רמה בכספים של אחרים (עקרב) ימצא את עצמו צריך לתת דין וחשבון. עם זאת יכול לקרות מצב הפוך שבו השחיתות הפוליטית והחברתית תגדל וגם כוחות החוק ישתפו פעולה עם העולם התחתון. אולם כאמור, זה לא משהו שיחזיק מעמד לאורך זמן, זו תהיה רק אשליה לחשוב שזה יצליח. אז אם תכננתם קריירה כטייקון הון שלטון עיתון – לא מומלץ…

עקרב גם מדבר על מיניות ומשאבים של האחר. מבחינה אישית, אנחנו יכולים לעבור איזושהו תהליך של בחינה עצמית לגבי המניעים שלנו בדרך לאינטימיות עם האחר. במערכות היחסים שלנו יכולים לעלות פחדים רבים לפני השטח ולשקף עבורינו את הפחדים הכי עמוקים שלנו הקשורים לכאב עמוק הנמצא בתוכנו. במערכות יחסים אינטימיות אנחנו בעצם מציעים לאחר להציץ לתוך נשמתנו והאיחוד המיני מביא איתו גם איחוד ברמות עמוקות יותר של הנשמה. הפעם ההצצה הזו יכולה להעלות דברים שלא תמיד נוח להתמודד איתם, אולם כן צריך ללמוד להתנהל בצורה יותר ישירה, גם אם נדמה לכם שאתם מכאיבים למישהו אחר. סאטורן בעקרב אומר לנו שאי אפשר לברוח מהאמת המשחררת, והשחרור הסאטורני יכול להגיע רק דרך עבודה עצמית, פנימית ונוקבת. האם לא תמצאו את עצמכם פצועים ושותתי דם לאחר זה? יתכן. אולם גם הדם שלנו חייב להתנקות פעם בכמה זמן…

הנשמה היא נצחית וזוכרת הכל ולכן יכולות לעלות טראומות מגלגולים קודמים בצורה אישית או קולקטיבית (ראו גם אוראנוס ופלוטו), ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו שוב מנסים להתמודד עם מה שכבר ניסינו להדחיק ולשכוח. בין אם אתם עושים עבודה מודעת של שחזור גלגולים ושחרור טראומות מהעבר, או שאתם תעברו את התהליכים האלו בצורה פחות ישירה (אם בכלל אפשר לעשות זאת כך עם סאטורן בעקרב…) בכל מקרה התהליך יהיה עוצמתי.

במהלך המעבר של סאטורן בעקרב הוא יהיה חלק ממבנה של יוד או 'אצבע אלוהים' יחד עם פלוטו בגדי ויופיטר בתאומים. המבנה הזה יהיה מדוייק בתאריך הידוע ומוכר לכולנו ה- 21 בדצמבר 2012, היום שבו מסתיים מחזור בלוח השנה של המאיה והיום שקיבל פרשנויות שונות ותרחישים שונים. בנוסף נרגיש אותו גם בתחילת 2013. המבנה הזה יכול להעצים את התהליכים שקורים ולתת לחיים לדבר את דברם. מעבר לחשבונות נפש יש פה מבנה קרמאתי הדורש מאיתנו עבודה ישרה ומדוייקת. אין קיצורי דרך או התחמקות מעבודה שצריך לעשות. זה יכול להגיע בצורה הקשורה למערכת האמונות שלנו (יופיטר) למידת הסובלנות שלנו כלפי אחרים מתרבויות ואמונות שונות, מה שיכול להביא להתלקחות דתית נוספת בגזרות שונות. אמצעי תקשורת כמו עיתונים, ערוצי טלויזיה ועוד יכולים להחסם, לקרוס, להתמודד עם פיטורים או לשנות מנהלים מושחתים. בנוסף גם הצמידות של סאטורן לראש דרקון של הירח בספטמבר 2013 הוא מעבר שיכול להוות זמן שיא בתהליך, בטח ובטח כשזה יקרה בסקסטייל לפלוטו בגדי וגם בסמיכות לסקוור נוסף בין פלוטו ואוראנוס.

באופן כלל לא מפתיע אגב, כאשר בראם סטוקר פרסם את ספרו "דרקולה" ב- 1897 סאטורן היה בעקרב. הסיפור על הערפד שמוצץ את דמם של אחרים כדי להמשיך להתקיים ובעצם המעשה מעביר אותם מחיים רגילים לחיים בעולם הצללים, יכול להיות מאוד סימלי למעבר של סאטורן בעקרב. המלחמה והצורך ההשרדותי גם של הרוע או הצד האפל בחיים בחיינו משתקף דרך הסיפור הזה כשבסופו הרוזן דרקולה אמנם מת לנצח, אולם הוא הספיק לזרוע זרעים ולהעביר את "המתנה" שלו לאחרים. יש פה הבנה שהצד האפל תמיד יהיה חלק מהחיים שלנו, בכל טוב יש רע אומר הטאו. השאלה שנשאלת היא האם אנחנו רוצים לטפח את זרעי הרוע והשליליות או לאזור אומץ וללכת עם מה שנכון באמת בכל מחיר? והאם אנחנו מוכנים לשלם את המחיר הזה, להלחם בפחד ובכאב בעבור גאולתה של נשמתנו?

בזמן הזה מומלץ מאוד לעשות עבודה עם המשולש התחתון של הצ'אקרות במיוחד הצ'אקרה הראשונה שקשורה לתהליכי סילוק פסולת מהגוף ומדברת על ביטחון, השרדות וקרקוע . חשוב לעבוד עם עצמנו ואחרים על הצרכים הבסיסיים של תחושת ביטחון ושחרור טראומות וכאבים הנמצאים עמוק בתאים בגופנו.

מדיטציה מומלצת – לניקוי קרמאתי

מנטרות מומלצות:

Kal Akal Siri Kal, Maha Akal, Akal Moorat, Wahe Guru

Ardas Bhaee Amar Das Guru, Amar Das Guru, Ardas Bhaee,Ram Das Guru, Ram Das Guru, Ram Das Guru, Sachee Sahee