יאיר לפיד הודיע על פרישתו מהקריירה העיתונאית טלוויזיונית כדי לעשות מעבר לפוליטיקה. גם אביו, טומי לפיד, היה פוליטיקאי, אבל לרבים לא לגמרי ברור מה הקשר בין לפיד, עיתונאי מוכשר, לפוליטיקה. דווקא המעברים על מפתו לזמן הבחירות הבאות ,מצביעות על אפשרות שהוא יקבל מקום של כבוד בכנסת הבאה. באסטרולוגיה, אם הפוטנציאל לא קיים במפת הלידה, גם המעברים לא ישנו זאת, ולכן בואו ננסה להבין האם באמת יש פה פוטנציאל לחיים פוליטיים ולהנהגה.

לפיד, יליד 5 בנובמבר 1963 בתל אביב, ישראל (שעת לידה לא ידועה, מפה סולרית). במפתו יש ריכוז של כוכבים במזל עקרב, מרס בקשת, יופיטר בטלה בסקוור לדרקונים של הירח – זהו אדם ההולך אחרי האמת הפנימית שלו ועם הדרקונים בגדי/סרטן הוא לומד לאזן בין הצורך לענות על צורך חברתי לבין הצורך להתחבר לעולמו הפנימי. מכיוון  שיופיטר בטלה בזווית לדרקונים, אפשר להבין שלפיד כבר היה בשני המקומות, ועבורו חשוב לשמור על דרכו האישית והאותנטית גם בחיים הפוליטיים. זאת כידוע משימה לא קלה כאשר מדובר בסביבה פוליטית עם מערכת ערכים שמדברת על אינטרסים אישיים ולא על טובת הכלל (זו לצערי המציאות). במיוחד ללפיד שאינו דיפלומט בטבעו. הוא לא בא לרצות אף אחד, אלא הולך לפי האמת הפנימית והחזון האידיאולוגי שלו. יהיה לו קשה מאוד להיות במשא ומתן עם אחרים ויתכן מאוד שהוא יהיה חשוף ופגיע להרבה משברי אמון, תככים ועוד.

עם זאת, השמש, מרקורי בצמידות לנפטון מביאים יכולות להשפיע על ההמונים, העם דרך מילים. אז גם אם הוא לא ימשיך לכתוב, עדיין צפו לנאומים סוחפים ומעוררי השראה.

הדגש על מזל עקרב במפתו יכול להעיד על השינוי הדרמטי שהוא עושה בחייו, ועם זאת גם על היכולת של העקרב לעבור פאזה בחיים, כאילו זה אדם אחר לגמרי. העקרב גם נותן לו עומק וטוטאליות בכל מה שיעשה בחייו. ההתנהלות הזו יכולה לאתגר את הסביבה הקרובה שלו, ליצור הרבה התנגדויות בגלל הישירות והכנות שלו. עם זאת למילים יש חשיבות רבה בחייו, מהמקום של דיבור אמת, להיות כנה ולא לפחד להתעמת כדי להגיע לשורש העניין.

מבחינה אסטרולוגית אפשר למצוא חוט המקשר אותו למקום הזה – עם זנב דרקון בגדי, באסכולה האסטרולוגית של התפתחות הנשמה והמודעות זה יכול להעיד על עבר/חיים קודמים שבהם היה מעורב בחיים פוליטיים כאלו ואחרים. זה גם מראה את המסגרת הפוליטית שגדל איתה בבית. השליט סאטורן נמצא בדלי, אוראנוס בצמידות לפלוטו בבתולה, מכוונים אותנו לשתי אפשרויות (ואולי גם יותר) – או שהיה שייך לאליטה פוליטית חברתית מכוונת הון שילטון או שהביא איתו דרכים חדשות לשינויים חברתיים, שיטות ממשל חדשות וכו’. גם שם היה יכול להיות בעמדה של כוח והשפעה, והשאלה הגדולה שעליה לא נוכל לתת כרגע תשובה מבלי לדבר איתו, היא לאיזה כיוון הוא הולך עם הדברים.

אם נלך למקום החיובי, יש פה פוטנציאל לפוליטיקאי שיכול להביא איתו את רוח השינוי והקדמה, אם ידע להיות במקום של גישור, ולא במקום של עמדה אידיאולוגית מקובעת, יוכל להגיע להישגים מצויינים ואף להביא למהפכים מפתיעים ולעורר השראה בדרכו.  הזווית של השמש לכירון יכולה להוביל אותו למקום שיצטרך לפעול בצניעות או שיחווה מגבלות כמנהיג או כמישהו שרוצה להיות כזה. הוא מאוד רוצה להוביל אחרים, אבל יצטרך להבין שיש לזה מחיר לא פשוט עבורו.

לא נותר לנו אלא לחכות ולראות כיצד העניינים יתפתחו. וכמובן שיהיה לו בהצלחה!

** הערה: הניתוח מבוסס על מפת לידה ללא שעה ולכן יתכנו שינויים וסטיות. הכתוב למעלה אינו מחייב את מר לפיד, והינו דעתי האישית האישית בלבד לפוטנציאל המצוי במפתו.